Walerian Gwilia: Statystyki są dobre, ale mogą być lepsze

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Piłka Nożna

24-03-2020 / 13:40

(akt. 24-03-2020 / 13:42)

- Każdego dnia ciężko pracuję, aby się rozwijać, wchodzić na wyższy poziom. W lutym i marcu czułem się bardzo dobrze na boisku. Mogę grać wszędzie w środku pola - jako szóstka, jako ósemka czy dziesiątka. Czasami byłem ustawiany nawet jako skrzydłowy. Zresztą, jeśli trener uzna, że mam grać jako bramkarz, to też nie widzę problemu. A tak poważnie, najlepiej czuję się w środku pola jako ósemka, piłkarz box-to-box - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna" pomocnik Legii Warszawa, Walerian Gwilia.

- Mam dobre statystyki, stać mnie na jeszcze lepsze, ale one schodzą na drugi plan. Chcę zdobyć z Legią podwójną koronę, o ile oczywiście będziemy mogli dokończyć sezon, dopiero wtedy będę szczęśliwy, niezależnie od tego, ile strzelę goli i zaliczę asyst.

- Jestem wyceniany przez Transfermarkt na 2 miliony euro? W ogóle o tym nie myślę. Chcę pokazywać najlepszą wersję siebie, aby dzisiaj być lepszym, niż byłem wczoraj. I tak codziennie, do znudzenia. To boisko mnie weryfikuje, a nie Transfermarkt. Liczby i pieniądze nie grają. Niedawno byłem wyceniany na milion euro, dzisiaj kwota jest zdecydowanie wyższa, ale ja chyba w tak krótkim czasie nie stałem się dwa razy lepszym piłkarzem. Oczywiście, zawsze jest miło, kiedy jesteś wyceniany na wyższą kwotę niż na niższą, ale zostawiam to wszystko z boku.

Zapis całej rozmowy z Walerianem Gwilią można przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika "Piłka Nożna".

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
  • 1 / 0
Robi chłopak postępy. Wyglądało to dobrze.
~M. C
  • 0 / 0
Jakie lepsze, od czego?
Ja na niego liczę. Jak wchodzi z lawki to daje drużynie bardzo dużo.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Jak gra w pierwszej 11 też tragedii nie ma
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Obyś miał okazję je poprawić