Warszawa odzyskuje korty tenisowe

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: um.warszawa.pl

27-03-2019 / 12:00

(akt. 27-03-2019 / 12:04)

Miasto podejmuje zdecydowane kroki, aby na korty tenisowe przy ul. Myśliwieckiej 4a wrócił sport. We wtorek, 26 marca, rozpoczęły się czynności komornicze mające na celu odzyskanie nieruchomości.

- Naszym podstawowym celem jest rozwój warszawskiego tenisa poprzez wspieranie młodych talentów i przywrócenie kortów środowisku tenisowemu - w szczególności Legii Warszawa, której zawodnicy, w tym Iga Świątek, byli pozbawieni możliwości trenowania na terenie tego obiektu. Możemy to zrobić dopiero teraz, ponieważ z końcem listopada 2018 roku wygasła 12-letnia umowa dzierżawy ze Stowarzyszeniem Klub Tenisowy „Legia” – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Stowarzyszenie Klub Tenisowy „Legia” mimo zakończenia umowy dzierżawy i wezwań do wydania nieruchomości od grudnia 2018 roku bezumownie i bezprawnie zajmuje grunty obejmujące m.in. korty tenisowe, nie ponosząc przy tym opłat za użytkowany teren.

- Łączne należności za bezumowne korzystanie z terenu ze strony SKT „Legia” opiewają na ponad 110 tys. zł. Nie zgodziliśmy się na przedłużenie umowy dzierżawy, bo nie jest to w interesie środowiska tenisowego – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. 

Warszawa zobowiązana jest do ochrony majątku publicznego i interesu mieszkańców, dlatego nie możemy zgodzić się na dalszą dzierżawę. Obecnie miasto jako prawowity właściciel, w wyniku rozstrzygnięcia sprawy przez sąd i uzyskania tzw. klauzuli wykonalności, podejmuje zgodne z prawem działania mające na celu odzyskanie nieruchomości przy ul. Myśliwieckiej 4a. Z powodu negatywnego stanowiska Stowarzyszenia, aby ten cel osiągnąć, władze miasta zostały zmuszone do skorzystania z czynności komorniczych.

Szeroko o sprawie kortów pisaliśmy w tym miejscu

Komentarze (17)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
"SKT :Legia" ...od grudnia 2018 roku bezumownie i bezprawnie zajmuje grunty....nie ponosząc przy tym opłat za użytkowany teren", ale pobierając opłaty od poddzierżawców i grożąc im wyłączeniem prądu!!!
~asdfsdf
  • 1 / 0
W koncu, teraz strzelnica!
Chorąży
  • 1 / 0
Pomału wraca normalność do Legii. Pogonić te szemrane grupy interesów. "Strzelców" również. A propo.. wie ktoś jak wygląda na dziś kwestia boisk przy Czerniakowskiej??
W końcu.
Teraz jeszcze odzyskać teren przy Czerniakowskiej i będzie dobrze.
Nie wiem czy dobrze zapamietalem, ale na konferencji bylo cos o jakichs mediacjach z sekcja strzelecka ktore maja trwac do wrzesnia? A formalnie to tereny sa juz odzyskane, w sensie wydzierzawione Legii od stycznia, tyle ze nie mozna nic zrobic poki oni terenu nie opuszcza.
No, no. Powinniśmy ich naliczyć.
Tam to trzeba by na poczatek urzad skarbowy naslac w kwestii wydawania paragonow za parkowanie, najlepiej ta babe od zarowki, co przyjechala po godzinach pracy do warsztatu i bardzo prosila o pomoc, a okazala sie pracownikiem skarbowki.
Ta od żarówki podobno zwolniona, ale może mogłaby kogoś polecić?
~Jag
  • 0 / 0
"Teraz jeszcze odzyskać teren przy Czerniakowskiej i będzie dobrze."
A kiedy ten teren należał do sekcji piłkarskiej jak tak piszesz??? Z tego co pamiętam cały ten teren należał do CWKS Legia, czyli do wojska, które niestety za przysłowiową "złotówkę" oddało go miastu.
Jest dzierżawiony przez Legię od kilku miesięcy więc należy się jak psu buda. To raz, a dwa to dobrze, że wojsko nie posiada już tego terenu. Wojsko ma bronić granic, a nie być właścicielem ziemskim. Od tego jest właśnie miasto.
Generał broni
  • 1 / 0
No i elegancja Francja, teraz jak najszybciej to samo z sekcją strzelecką poproszę.
Porucznik
  • 0 / 0
Byłoby pięknie :)
Ale oni mają broń i duuuuuży zapas amunicji ;-(
Generał broni
  • 0 / 0
Chyba ślepaków.
Czyli co proponujesz? Ostrzał artyleryjski, czy nalot dywanowy? Ewentualnie amunicja krążąca.
Generał broni
  • 1 / 0
Ostrzał Orbitalny :-)
Poważniej jednak to przyspieszenie wszelkich procedur prawnych i eksmisje.
Jak komornik skończy pracę na kortach, to może przejść od razu na strzelnicę ;--)