News: Waterpoliści Legii Mistrzem Polski Juniorów 2015!

Waterpoliści Legii Mistrzem Polski Juniorów 2015!

Justyna Jankowska

08.06.2015 02:33

(akt. 07.12.2018 23:13)

W miniony weekend waterpoliści Legii Warszawa U-19 rozegrali cztery mecze w kombinacji każdy z każdym w ramach Mistrzostw Polski Juniorów w piłce wodnej Final Four 2015. Pierwszym sobotnim rywalem wojskowych był nasz stołeczny rywal UKS „Syrena” Pałac Młodzieży Warszawa Waterpolo, którego legioniści pokonali 28:5 (6:0, 4:1, 8:2, 10:2). Kolejnym rywalem naszej drużyny był zespół ŁSTW Uniwersytet Łódzki, który najpierw w porannej serii spotkań uległ Polonii WTS Bytom 21:8 (7:1, 5:3, 3:1, 6:3), a w serii popołudniowej ponownie został pokonany przez wojskowych 34:6 (7:2, 14:1, 4:1, 9:2). Najlepszym strzelcem Legii w tym spotkaniu okazał się Maciej Kozera – zdobywca aż 8 bramek.

Fotoreportaż z meczów (fot. Justyna Jankowska)

Drugiego dnia Mistrzostw, w niedziele o 10:30 o trzecie miejsce walczyła warszawska drużyna UKS „Syrena” Pałac Młodzieży Warszawa Waterpolo z drużyną z Łodzi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszego stołecznego rywala 13:14 (7:1, 2:4, 3:3, 1:6).Chwilę później bo już o 12:00 wojskowi rozpoczęli walkę o złoto z drużyną WTS Bytom. Początki pierwszej kwarty były dosyć stresujące: pierwsze chybienia, rzuty w słupki bramki, próby ataku bytomian na naszą bramkę spowodowały nerwową atmosferę wśród trenerów obu drużyn. Mimo to zgranie i świetna współpraca drużynowa legionistów spowodowała zakończenie pierwszej kwarty z lekką przewagą nad rywalem 4:2. Druga kwarta to dalsza walka o jakże cenne punkty. Wraz z upływem czasu radość podopiecznych Jakuba Słowikowskiego i Donata Oleksów z każdej zdobytej bramki coraz większa, a tym samym większe nerwy i złość dające się po zauważyć po stronie bytomian. Napięcie spowodowane zawrotną akcją gry i oddalaniem się rywali od trofeum, wywołało wybitnie niesportowe zachowanie wśród jednego z zawodników WTS Bytom, który dając upust swoim emocjom ukradł czepek zawodnikowi Legii – Igorowi Piecuchowi i wyrzucił go do kosza. Wstrzymanie gry, nerwowa atmosfera, rozczarowanie i niesmak zachowaniem rywali dało się odczuć w drużynie warszawiaków. Po tym incydencie drużyna legionistów zmuszona była do zmiany czepków z zielonych na czarno-czerwono-żółte. Mimo prowokacji wojskowi nie dali wyprowadzić się z równowagi grając nadal swoje aż do samego końca czwartej kwarty. Spotkanie kończy się wynikiem 12:7 (4:2, 3:1, 2:3, 3:1) tym samym zyskując tytuł Mistrza Polski Juniorów Final Four 2015.

O 13:15 rozpoczęła się uroczysta ceremonia wręczania medali i pucharów, a po oficjalnym udekorowaniu przyszedł czas na krótką sesję naszych waterpolistów.

Królem strzelców tego sezonu z dorobkiem 35 bramek został Igor Piecuch. Tyle samo goli co nasz zawodnik zdobył Andrzej Maciejewski z UKS „Syrena” Pałac Młodzieży Warszawa Waterpolo.

Jakub Słowikowski: - W tym roku założyliśmy sobie medal Mistrzostw Polski Seniorów i złoto w juniorach – co na szczęście zrealizowaliśmy. Taki był plan, udało się, może teraz tego po mnie nie widać, ale jestem naprawdę zmęczony i bardzo, bardzo się cieszę tymi medalami. Tym, że Ci chłopcy we wszystkich kategoriach wiekowych czyli swoich, w których grali, młodziki, juniorzy zdobyli te medale. To jest historyczny rocznik dla tego klubu i myślę, że w całej Polsce będą stanowić o sile drużyny. Myślę, że będzie tylko lepiej, jeśli uda nam się utrzymać tę drużynę w tym samym składzie. Pierwsza kwarta bardzo dobrze zagraliśmy spokojnie, drugą troszkę nerwowo i trzecią przez ten niemiły incydent z czepkiem, który zawodnik Bytomia wyrzucił do kosza zaburzył całą grę i zrobiło się bardzo nerwowo – odczuli to chłopcy w wodzie i trenerzy na ławce. Takiej sytuacji w sporcie na arenie ogólnopolskiej nie powinno mieć miejsca. Na szczęście w czwartej kwarcie pokazaliśmy kto jest lepszy, najlepszy i spokojnie ją wygraliśmy – udowadniając tym samym, że nasi chłopcy są najlepsi w całej Polsce.