Waterpolo: Legia utrzymała się w Ekstraklasie

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

16-06-2019 / 12:11

(akt. 16-06-2019 / 12:21)

Piłkarze wodni Legii Warszawa utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej. "Wojskowi" zapewnili sobie pozostanie w lidze po wygranych barażach z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Waterpoliści Legii Warszawa mają za sobą sezon będący pasmem porażek. "Wojskowi" w trakcie sezonu zasadniczego wygrali zaledwie raz, gry po rzutach karnych ograli Arkonię Szczecin. Słaba postawa sprawiła, że stołeczna ekipa zajęła ostatnie miejsce w lidze i musiała walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w barażach z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 

"Wojskowi" byli gospodarzami baraży z mistrzem drugiego poziomu rozgrywkowego, KSZO. Pierwszy mecz odbył się w sobotę, a drugi w niedzielę rano. 

W pierwszym spotkaniu warszawiacy zwyciężyli 16:9. Dzień później również lepsi okazali się zawodnicy Adama Oleksowa, którzy ograli 10:6. Oznacza to, że gracze Legii utrzymali się w ekstraklasie i przerwę pomiędzy sezonami mogą spędzić w spokoju. 

Komentarze (6)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Bardzo dobrze.
A KSZO będzie mogło obronić mistrzostwo.
Swoją drogą, wygrali swoją ligę, dlaczego nie awansowali bezpośrednio?
Marszałek Polski
  • 0 / 1
No i git:) Graciory i lespzego wyniku w nowym sezonie.
Starszy kapral
  • 0 / 1
Nagy zadowolony.
Podporucznik
  • 1 / 5
Sukces, wielki sukces...
Pewnie pływać nie umiesz ale się wypowiem :)
Kapitan
  • 2 / 4
Za rok będzie: EKSTRAKLASA: Legia pewna utrzymania