We wtorek dyskusja o przyszłości futbolu w UEFA

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

17-03-2020 / 09:30

(akt. 17-03-2020 / 10:01)

Dziś UEFA przedstawi warianty dokończenia sezonu. Europejska Unia Piłkarska rozważała przełożenie imprezy na grudzień lub o 12 miesięcy i zapewne zdecyduje się na ten drugi wariant. – Spodziewamy się przesunięcia EURO o rok. To jest praktycznie pewne – mówi sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Maciej Sawicki wraz z prezesem Zbigniewem Bońkiem będzie reprezentować Polskę podczas wideokonferencji z udziałem przedstawicieli wszystkich 55 federacji zrzeszonych w UEFA, a także stowarzyszeń skupiających europejskie ligi (European Professional Football Leagues) i kluby (European Club Association). Funkcję wiceprezesem tej drugiej organizacji pełni Dariusz  Mioduski. Prezes Legii Warszawa również będzie uczestniczyć w wideokonferencji. Ta zacznie się dziś o godzinie 13.

Co zrobić z obecnymi rozgrywkami. – Zostaną przedstawione warianty dokończenia sezonu w zależności od tego, kiedy będzie można zacząć grać po ustaniu epidemii. Czy będzie to pod koniec marca, w połowie kwietnia, czy w połowie maja. Możliwa jest rezygnacja z systemu mecz i rewanż w ćwierćfinałach i półfinałach w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Rozegrano by po jednym spotkaniu. Rozważa się wariant Final Four (półfinały i finał odbywające się w jednym mieście w krótkim odstępie czasu, jak jest w podobnych rozgrywkach w innych dyscyplinach – przyp. red.). Wbrew temu, co sądzi wiele osób, dziś jednak nie zostaną podjęte ostateczne decyzje. Te musi zatwierdzić Komitet Wykonawczy UEFA, który zbierze się zapewne niebawem. Podczas wideokonferencji odbędzie się proces konsultacji, będę zbierane głosy z dyskusji i wybrane różne warianty – tłumaczy bez wchodzenia w szczegóły Sawicki.

 

Komentarze (111)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Świat stanął na głowie, ale UEFA ten zgniły twór w pogoni za pieniędzmi skompromitował się na dobre, po tym wszystkim przyjdzie czas na rozliczenia i mam nadzieję że tą swoją mamoną się udławią.
Starszy kapral
 • 2 / 0
Zastanawiam się dlaczego od klubów ? Żaden klub nie puściłby swojego zawodnika na taką imprezę gdzie panuje "zaraza".

https://www.sport.pl/pilka/7,173971,25795680,uefa-zazada-odszkodowania-od-klubow-za-odroczenie-euro-2020.html#a=168&c=100
Generał
 • 1 / 1
Skoro Euro zostało już oficjalnie przełożone na 2021 to można spróbować dograć sezon, ALE jeśli jednak się nie uda to powinny być respektowane obecne tabele.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W terminach Euro dokończone zostaną nie tylko rozgrywki ligowe, ale również europejskie puchary. Według informacji Krzysztofa Stanowskiego, finał Ligi Mistrzów odbędzie się 27 czerwca.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
I jeszcze jedno - na miejscu UEFA poważnie zastanowiłbym się kiedy i w jakim trybie uruchomić nowy sezon.
Słusznie, na pewno trzeba będzie to jakoś upakować. To może być bardzo intensywny sezon.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Podobno Euro przesuną na czerwiec lipiec 2021, a rozgrywki europejskie dokończymy w tych terminach miesięcznych, które pierwotnie przypadały na Euro w tym roku.
Powtarzam - PODOBNO.
Już potwierdzone.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Poldi masz może link gdzie można śledzić to ?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
https://www.sport.pl/pilka/14,173971,25796758.html#s=SMT_Link_1
Polecam twitter. Wszystko najszybciej. Dobry jest też live na weszło.
Wymyślą, co wymyślą, sytuacja zmusza do decyzji, które wielu się nie spodobają. Szkoda, ale nie ma innego rozwiązania. Rozumiem to.
Jeśli kogoś nie przekonuje, że Legia jest MP i zasługuje na to,to niech przeprowadzi eksperyment,który wykaże,kto jest w tym kraju najsilniejszy.
Skoro najsilniejszych się boją, to atakują ich z ukrycia. Zatem wystarczy porównać fora internetowe na stronach drużyn ekstraklasy i zobaczyć, na czyje strony wbija najwięcej szmat obrażających wulgarnie dany klub. Tu przewagę mielibyśmy większą niż w tabeli!
Miarą sukcesu jest to, jak wielu masz wrogów.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"twój sukces do ciebie strzela"
Generał brygady
 • 0 / 0
Casus już był w 1993 roku. Legia proponowała - sprawdźmy bezpośrednio, kto jest mistrzem, kto jest najlepszy: my czy ŁKS. Odzew? Żaden. Tytuł powędrował do Poznania - do trzeciej drużyny w tabeli.

PS. Tak się czasem zastanawiam, czy gdyby nie Legia i jej "przypadki"z tytułem, to Lech w ogóle mógłby oficjalnie legitymować się srebrną gwiazdką na koszulkach? Chyba nie nazbierałby więcej niż 5 mistrzostw...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
według moich wyliczeń 4.
Kapitan
 • 2 / 0
Nie ma czasu na czytanie wiadomości dlatego piesze na podstawie Waszych komentarzy.... napisze tak, jeżeli "...UEFA chce, aby wszystkie rozgrywki ligowe w Europie zostały zakończone do 30 czerwca..." a mając dostęp do "... Według najnowszej wiedzy (też dzięki chińczykom) amerykanie przypuszczają, że szczyt zarażeń w Europie przewidywany jest na lipiec sierpień...." to będzie wał, skandal oraz igranie z ludzkim zdrowiem i życiem....
poczekam, ale mam nadzieje że mamona nie zniszczyła ich mózgów.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jak nie zniszczyła. Matoł z MKOL udaje że nie słyszał o sprawie jaką jest koronwirus
Ten z UEFA też nie lepszy ancymon naciskał na wycofanie klubów chorych żeby móc dokończyć swoje rozgrywki
Generał brygady
 • 3 / 1
Chodzi o tych sławetnych, nieomal mitycznych "amerykańskich uczonych"? Możesz podać jakieś źródło? W tej chwili wydaje się, że rokowania jednych odnośnie do szczytu pandemii w Europie mówią o maju-czerwcu, innych o czerwcu-lipcu, Ty podajesz lipiec-sierpień, a nie brak opinii, że będzie to dopiero sierpień-wrzesień. Są tacy, wg których wszystko potrwa tyle, ile w Chinach - około trzy miesiące, ale są też inni - twierdzą, że wirus Cowid-19 już zawsze pozostanie z ludzkością i będzie nawracał niczym grypa. Są też specjaliści uważający zagrożenie za wyolbrzymione oraz apelujący o absolutną pełną izolację wszystkich od wszystkich, bo szerzy się zaraza na miarę "hiszpanki" sprzed stu lat. Ona zabrała od 25 do 100 mln istnień - nikt tego nie zbadał dokładnie. Nikt dokładnie nie zbadał też np. przyczyn nagłego zniknięcia przed laty SARS. Świat nauki potraf się, niestety, mocno gubić. Co zrobi UEFA? Który wariant przyjmie? Naprawdę opracuje rozwiązania na kilka możliwych scenariuszów? A może przeprowadzi losowanie?

Bądźmy poważni. Nikt dziś nie przewidzi pełnego rozwoju sytuacji. Uratuje nas rozwaga i racjonalizm. Tego życzę obradującym, bo spotkanie UEFA właśnie się zaczęło.
Kapitan
 • 2 / 0
Wiesz Adriano,wiele osób (ja nie jestem po kierunku ale kilka osób w mojej rodzinie tak) śledzi literaturę (cyfrową) medyczną aby orientować się w temacie form leczenia wirusa, ta wiadomość o Europie jest wpisana jako "przewidywane skutki leczenia obecnymi metodami -jak dotąd niema szczepionki, lekarze posiłkują się osoczem ludzi uodpornionych i pokrewnymi szczepionkami na wirusa jak. np. malarie) nie chce się wypowiadać na tematy medyczne jednak dodam ta prognoza jest dostępna.
przed wejściem tutaj zobaczyłem podobne info na wp.pl ....
https:// www.o2.pl/artykul/donald-trump-ponuro-o-koronawirusie-przewiduje-dluga-walke-6489845665621633a
może nie jest to dosłownie ale jest to coś w tym temacie co piszą naukowcy.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Hiszpanka kosiła z powodów, które obecnie nie istnieją - końcówka wojny, a co za tym idzie - wycieńczenie, głód, brud i inne standardy higieny niz dzisiaj (dokładniej - mniejsza wiedza i świadomość społeczna w tym zakresie), niższy poziom wiedzy i możliwości medycyny. I tak daklej. Nie ma co obecnego wirusa i sytuacji porównywać z hiszpanka - to zbyt odległe światy.
Kapitan
 • 0 / 0
A co do SARS to w Chinach (dodam że nie za bardzo im wierzę ale ...) znowu kury wirują, i to też jest fatalny prognosty do szybkiego zakończenia tej sytuacji. Dużo zdrowia i wytrwałości wszystkim życzę a mistrzostwo tak czy siak zdobędziemy jeszcze nie raz !
Riposta Boruca na durny challange Peszki - boska!
Generał
 • 0 / 0
Zapodaj może linkiem, a nie.
Major
 • 0 / 2
https://pbs.twimg.com/media/ETQTvCVXkAMft5Z?format=jpg&name=large

A tutaj całość
https://laczynaspasja.pl/slawomir-peszko-wymyslil-kontrowersyjny-challenge/
Generał
 • 1 / 0
Ok dzieki. No cóż nie od wczoraj wiadomo, że Peszko jest po prostu nie za mądry i mocno niepełno sprytny.
Artur pozamiatał:-) Teraz Peszko może się tylko podetrzeć;-)
Major
 • 0 / 1
Owszem, dal już kilka razy popis swojej nieprzecietnej inteligencji
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Sławek zawsze był fascynującym przypadkiem ewolucji intelektu w w strefy nieodgadnione dla nauki.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Cały czas nas uświadamia żeby od piłkarza nie oczekiwać zbyt wiele poza kopaniem piłki
Generał dywizji
 • 0 / 0
Albo, w jego przypadku, s**jtaśmy!
Major
 • 2 / 1
UEFA calkowicie sie skompromitowala juz w zeszlym tygodniu. Mam nadzieje, ze obecny kryzys spowoduje, ze z tej zlodziejskiej i skorumpowanej organizacji nie zostanie kamien na kamieniu!
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
koperta A4 to dla nich za mały format
Może i UEFA się kompromituje, ale potrafią generować potężne pieniądze, dzięki temu możemy emocjonować sie LM i LE, każdy na dzisiaj kombinuje jak najmniej stracić, kombinuje i UEFA. Tam gdzie w grę wchodzą miliardy, nie ma zmiłuj.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Pieniądze chyba od Gazpromu a jacy oni są to każdy wie
Marszałek Polski
 • 1 / 1
UEFA chce, aby wszystkie rozgrywki ligowe w Europie zostały zakończone do 30 czerwca. Jeśli nie uda się tego zrobić, będzie istniało duże ryzyko anulowania sezonu - informuje portal telegraph.co.uk.

TO jest świadomy nacisk na kluby żeby jednak grać. UEFA umywa rączki
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeżeli będą chcieli na siłę dokończyć to zapewne przy pustych trybunach
Marszałek Polski
 • 1 / 0
dla nich to nie ważne. Oby zagrano mecze wtedy będzie kasa od TV
I jak oni sobie to wyobrażają? Testy dla wszystkich przed i po meczu? Wszyscy skoszarowani i odcięci od świata? Największa zachorowalność ma przypadać na kwiecień-maj. I co później na zgliszczach po epidemii piłkarze bez treningu od tygodni mają rozegrać x spotkań podczas miesiąca lub mniej? To jest jakiś obłęd.
Johno a transmisje z meczów też musi ktoś przeprowadzić, ciekawe czy będzie miał kto.
@ johno cały czas podajesz nieprawdziwe info.
Bieszczady

A Ty masz jakieś inne, niż wszyscy?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
swirek
pogoń za kasą to rzecz którą własnie obserwujemy na żywo. Ktoś daje prikaz a ty się człowieku martw. Najlepsze jest to że federacja europejska i zero wsparcia dla klubów
To prezesi muszą się martwić jak utrzymać kluby. To czy padnie 5 czy 50 to tego imbecyla z UEFA gówno obchodzi.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Bieszczady Ameryki nie odkryłeś. Podaje to co piszą/spekulują
Mam nadzieję że poślizgną się na własnym gównie i pierwsi padną.
Właśnie odnalazłem i przeczytałem ten artykuł w Telegraphie. Akapit o możliwości anulowania sezonu został źle przetłumaczony i zinterpretowany. W polskiej wersji brakuje też kontekstu, do którego odnosił krótki akapit o anulowaniu sezonu. To nawet nie była informacja.

Autor napisał, że UEFA chce dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz wierzy, że wszystkie obecnie wstrzymane ligi w Europie wznowią rozgrywki w tym samym czasie. I teraz następuje fragment, który został u nas przeinaczony. To stanowisko UEFA podsyca obawy, że sezon może zostać anulowany jeśli epidemia koronawirusa uniemożliwi klubom dokończenie rozgrywek do 30 czerwca. Fragment o obawach był bezpośrednim odniesieniem do wypowiedzi Kenny'ego Dalglisha, podlinkowanej w artykule, który uważa, że ewentualna decyzja o wymazaniu całego sezonu z historii byłaby niesprawiedliwa. Ja mu przyznaje rację. Dlaczego wysiłek piłkarzy i klubów na przestrzeni 10 miesięcy miały zostać skreślony? Na co były te wszystkie transfery, treningi, przygotowania, wydane pieniądze, wizje realizowane latami przez kluby, żeby kilku panów w UEFA skreśliło sobie ten sezon?
Generał
 • 0 / 1
Panowie dzisiaj Legia an 100% nie zostanie mistrzem zbyt wiele przecieków stawia opcję dokończenie sezonu do 30 czerwca.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Czy na 100% to nie byłbym taki pewien.
Major
 • 2 / 1
UEFA mówiąc, że będzie się domagać od klubów jakiś odszkodowań stała się totalnie niepoważnym partnerem do rozmów. Pora zaorać tych kolesiów i powołać nową organizację.
Oczywiście nowa organizacja będzie działać tak samo.
Albo kilka różnych - tak jak w boksie :)
"Kluczowe decyzje mają zostać również podjęte w kwestii rozgrywek klubowych. Tu rekomendacja UEFA ma być następująca: dokończenie wszystkich zawieszonych rozgrywek, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych do 30 czerwca 2020 roku. UEFA w porozumieniu z federacjami miałaby wówczas przedstawić odpowiednie rozwiązania dla ekip, które mają rozpocząć walkę o europejskie puchary już w lipcu. "
~ wp
Marszałek Polski
 • 0 / 0
wszyscy chcą grac bo to jest kasa. Czy się uda to inna kwestia. Muszą byc podjęte decyzje kiedy ostateczny termin wznowienia rozgrywek ligowych żeby zdarzyć do 30 czerwca i co jeśli się nie uda wznowić lub rozegrac do końca
Ja wolę, by grali. Mistrzostwo i tak będzie, a sezon dograny do końca sprawi, że będzie smakowało lepiej. Poza tym kluby nie stracą tyle pieniędzy. Prosta sprawa.
Tylko to co ja wolę, a to jaka jest sytuacja to dwie różne bajki. Sytuacja w jakiej jest świat nie pozwala na grę i nie wiadomo kiedy pozwoli.
"Gabriele Gravina, cytowany przez "La Gazzettę dello Sport", potwierdza włoskie stanowisko. - Postaramy się dokończyć Serie A i mamy nadzieję zrobić to przed 30 czerwca. Ułatwi to przeprowadzenie inwestycji i zrekompensuje straty naszym partnerom biznesowym. Zaproponujemy UEFIE odroczenie Euro - mówi Gravina, a jest to prezes włoskiej federacji piłkarskiej."

Jak dla mnie, to żadnego końca rozgrywek o mistrzostwa Legii dziś nie będzie.
i mistrzostwa*
Młodszy chorąży
 • 5 / 1
Niech wymyślają więcej dziwnych pucharów, eliminacji, sparingów oficjalnych, nieoficjalnych to na pewno znajdą miejsce w kalendarzu na dogranie sezonu. Pogoń organizacji za $ jest nieskończony i obrzydliwy doprowadza to do przesytu piłką. Współczuję zawodowcom.
Sierżant
 • 3 / 0
Z jednej strony racja ale z drugiej gawiedź chce igrzysk. Zawodowcy mają to rekompensowane niemałym pieniążkiem i lekką starością:)
Generał brygady
 • 2 / 2
To co , dziś śpiewamy Mistrz Mistrz??:)
Włosi nagle chcą dokończy Serie A. Nie sądzę, że dziś będzie mistrzostwo dla Legii.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Telekonferencja ze stowarzyszeniami klubów i piłkarzy rozpoczęła się o godzinę 10:00. Krajowe związki piłkarskie spotkają się z UEFA o godzinie 13:00
~mietek
 • 0 / 2
Zrobić tak jak Lechia z Arką w weekend - niech grają dalej mecze, ale w FIFIE ;)
Na coś by się przydały te drużyny e-sport.
Generał
 • 0 / 1
Zobaczymy co sie wydarzy bo co głos to albo mistrzowie na podstawie obecnych tabel zaś inni że bez mistrzów, ale eliminacje na podstawie tabel głupie to by było.
O której ma być decyzja?

Zakonczenie sezonu z obecnymi tabelami jest najlepszą opcją.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
o 13.00 chyba zaczynają
Marszałek Polski
 • 2 / 3
albo o 13.00 już będzie oficjalne info
Major
 • 3 / 4
@techno
Jak wół napisane, że rozpocznie sie o 13.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
O 10:33 mogło jeszcze nie być tej informacji w tekście.
PS. Sekretne aktualizacje są normą.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Rybak
Nie było info że o 13.00 w pierwszym niusie
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Czyli w granicach 14 można się spodziewać
A ligi, gdzie są przerwane kolejki w trakcie, przez co niektórzy mają więcej spotkań rozegranych? Anulować spotkania? Ale jak to?
Rybak znów musi być bystrzak.

Widocznie nie wie, co to aktualizacja. Lepiej się unieść ;)
Major
 • 0 / 4
Ooo jest barti. Naczelny dzbannik. Zaraz bedzie płakać
A ty nie na pierwszej zmianie w fabryce? Zamknęli Wam źródło utrzymania? Za co Ty teraz zatankujesz Passata?
Major
 • 0 / 4
Jakiej fabryce o czym mowisz rozwin proszę?
W ogole ktoś Cię traktuje powaznie czy tylko zale wylewasz na forum? Pytam bo kogos kto ma inicjały BJ ciężko traktować poważnie.
If u know what i mean ;)
Rozumiem, ze szkoły i galerię handlowe pozamykane i nie masz co robić Ale bez przesady. Daj chłopaku żyć.
Major
 • 1 / 4
Dales sobie kciuk w górę, dam ci drugi. Miej cos od zycia ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 2
PPS. To, co dany użytkownik widzi w danym momencie, często ma się nijak do tego, co widział inny użytkownik wcześniej. Korekty nie są w żaden sposób sygnalizowane, aktualizacje — od wielkiego dzwonu; mniej więcej raz na ruski rok.
A skoro informacje są podawane w sposób niechlujny i niepełny, warto przytaczać choćby i całe akapity — w myśl powiedzenia, że kropla drąży skałę...
Nie interesuje mnie, co dajesz, a czego nie. To są Twoje prywatne sprawy.
Major
 • 0 / 3
Nie interesuje Ale jednak uwaznie sledzisz moje i pewnie innych komentarze. Juz ci mówiłem, ze się z Tobą nie umowie bo ja nie z tych. Znajdz sobie znajomych, jakies hobby, zajecie albo prace. O, praca! Praca daje pieniądze, za pieniadze można zatankować passata, ktorego de facto nie mam ale zastanawiales sie troskliwy misiu za co zatankować. Otoz za pieniadze. Za pieniadze mozna kupować rozne rzeczy. Zarobisz to się dowiesz bo ilez można od rodziców wyciągać.
Najlepiej bedzie jak wrocisz na swoje forum i nie prowokuj już więcej i nie szukaj atencji.
O tym, że kochasz inaczej, to Ci pisałem kilka tygodni temu, gdy ciągle do mnie podbijałeś.
Asfalt gracować, wsioku.
Jak będziesz kiedyś pod stadionem, odezwij się na forum, to pogadamy.
Zakładam jednak, że nigdy nawet nie widziałeś stadionu Legii. Jesteś zwykłym kanapowym fanem z kapciami na brudnych stopach, oglądającym mecze ekstraklasy w tv i to tylko wtedy, gdy są do obejrzenia w TVP, bo canal plus nie działa pod Białymstokiem. Bez odbioru.
Major
 • 0 / 2
Teksty jak na gimbaze przystalo. Idz synek byc glupim gdzie indziej, najlepiej do siebie pod poznan.
Major
 • 0 / 2
Ps. Dla ciebie każdy kto reflektuje druga płeć jest kochającym inaczej. Także, kolejny raz marne prowo. Idz "miej ku..a dosyc".
Hahahah, boże, co za czopek.
Cytaty z kibiców lecha, do gościa, co od nastu lat jeździ na Legie. Jesteś pierwszą osobą, której koronawirus padł na mózg.
I weź się nie martw o finanse Legii, o to, czy kogoś sprzedadzą, czy nie, by ratować budżet. Co cię to interesuje? Ty nawet na Legii nie byłeś, chłopie.
Major
 • 0 / 2
"Od nastu lat jezdzi na Legie" wez BJ nie ośmieszaj się. Raz moze byl cyknac pare foteczek poustawiac sobie na profilowe, ze niby zapalony kibic. Ty bedziesz drugim przypadkiem któremu koronawirus w ten sposob zaszkodził. Wszystko musisz kopiować "kseroboju". Koncze te farse bo mi sie chce gadac z takim "muskiem".
Major
 • 0 / 2
Ale humor mi poprawiles :)
Nie pytaj kto mi poprawia wieczorami.
"muskiem"
Ty jesteś jednak pajac po podstawówce.
Rybak, zapraszam na mecz do Warszawy. Zapłacę Ci za bilet ;)
Później w bujanym fotelu opowiesz o tym wnukom. Ok?
Major
 • 0 / 1
Nie umiesz napisac wszystkiego w jednym komentarzu?
No tak, trzeba sobie nabic jak najwięcej.
Nie pytam kto dba o twoj humor bo wiem, wszak piesni o tym są. A szlo to tak: "od najmłodszych lat..."

"Musku" było w cudzysłowie. Wrocisz do szkoły to zapytasz na j. polskim o co chodzi.
Ten co pisze w jednym ;)
Przyjmujesz zaproszenie, czy mama Cię nie puści poza podlaskie podwórko? Krótka piłka, umawiamy się i załatwiamy sprawę jak facet z facetem. Chyba, że miękka faja jesteś?
Major
 • 0 / 1
Nie puści, zatem przyjdź na to podlaskie podwórko. Wiesz gdzie mnie znalezc skoro tyle o mnie wiesz. Byle szybko bo jutro pod wieczór jade na mazury sobie na działce posiedzieć, ryby itd.
Bez odbioru.
Tak myślałem, że pozer.
Jaka metoda ? Ja spinninguje, rzeki/jeziora :)
Dobra pogoda na rybki można jechać, okoni połowić.
Kapitan
 • 2 / 3
I pozamiatane, "...UEFA proponuje, by mistrzami uznać aktualnych liderów. Kwestie spadków i awansów piłkarska unia ma zostawić krajowym federacjom..."
Informacje podał hiszpański "As"
To nie jest najbardziej wiarygodne źródło.
Kapitan
 • 1 / 2
bartii91 - pożyjemy zobaczymy, a słuchy chodzą, że taka decyzja została podjęta zaraz po tym jak Włoskie kluby odmówiły odejścia z rozgrywek pucharowych. Ponadto UEFA nie chce problemów z odszkodowaniami dla klubów za kosztowną gotowość do gry.
Major
 • 2 / 2
UEFA chce zażądać odszkodowania od klubow za odroczenie EURO2020. Za pare godzin będziemy mądrzejsi.
Podpułkownik
 • 4 / 8
dziś to za wcześnie - powinni się zebrac najwcześniej za 7-10 dni
Podpułkownik
 • 2 / 6
a co to za minusy?? myślicie ze co dziś ustala? jakies dobre wieści??? wiedza ze nic nie wiedza - jak wszyscy
Marszałek Polski
 • 5 / 2
Ustalić zasady trzeba jak najwcześniej.
Podporucznik
 • 4 / 3
rafi, nie martw się minusami. Spójrz na to pozytywnie - dwa minusy dają jednego plusa. Pomogło?
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Ottawa,
masz już jednego plusa, a nawet dwa.
Major
 • 0 / 1
Juz trzy.
Trolle idą jak burza.
Podporucznik
 • 0 / 1
manekin, akurat ja mam głęboko to, czy ktoś daje mi plusa, czy też odwrotnie. Są tu jednak tacy, którzy z tego powodu nie mogą spać po nocach. Wierz mi, ja sypiam znakomicie. Pozdrawiam.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ottawa,
kiedy odpowiadałem na wpis miałeś plusa ode mnie oraz dwa minusy (1 / 2),
stąd wedle postulowanej reguły miałeś plusa, a nawet dwa.
Major
 • 0 / 2
Wyobrazcie sobie, ze są tacy co sami sobie plusy daja. :D jakby w ogole to miało cokolwiek zmienić.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ale w ogole nie chodzilo ani o plusy ani o minusy dla mnie - po prostu ciekawila mnie szybka negatywna reakcja na dość luźny wpis z opinia chyba niezbyt kontrowersyjna i tyle..