Logo Legia.Net

Wieczorne poszukiwania przestrzeni

Piotr Szydłowski

Źródło: Legia.Net

28-06-2010 / 21:33

(akt. 15-12-2018 / 23:08)

Pod kątem doskonalenia taktyki, trenowali dziś wieczorem przebywający na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze Legii. Zajęcia odbyły się na boisku głównym stadionu Dyskobolii, gdzie jutro w południe, "Wojskowi" zmierzą się w meczu sparingowym ze Stilonem Gorzów. W zajęciach uczestniczył już Maciej Rybus i Michał Kucharczyk. Młodzi legioniści, którzy dopiero dzisiaj dotarli na zgrupowanie, zakończyli jednak trening tuż przed jego częścią taktyczną.

Zdjęcia z treningu - kliknij tutaj

Na początek, stołecznych piłkarzy pod swoje skrzydła wziął Jacek Magiera, który zaserwował młodszym kolegom serię ćwiczeń doskonalących orientację, panowanie nad piłką i komunikację z partnerami z drużyny. Następnym etapem zajęć była z kolei gierka na skróconym boisku. Trener Maciej Skorża nie po raz pierwszy duży nacisk położył na grę skrzydłami, która niewątpliwie w planach szkoleniowca ma być jesienią mocną stroną stołecznej ekipy. - Panowie szukajcie wolnej przestrzeni na boisku! - nakłaniał swoich piłkarzy były asystent selekcjonera kadry, który na tym etapie ćwiczeń, na bieżąco przekazywał swoim podopiecznym liczne uwagi i zastrzeżenia.

Nieco pochwał, stołeczni piłkarze usłyszeli za to w kolejnej fazie ćwiczeń, gdy zespół został podzielony na trenujących osobno piłkarzy o inklinacjach defensywnych oraz ofensywnych. Tych pierwszych pod opiekę wzięli trenerzy Janas i Magiera, natomiast drugich, Maciej Skorża. - Tak jest! Tak, to ma wyglądać! Dobre tempo i silne podania! - chwalił podopiecznych pierwszy szkoleniowiec, gdy ci wywiązywali się z nakreślonych założeń.

Zajęcia zakończył czas wolny, który większość zawodników przeznaczyła na zabawy z piłką, strzały, lub korzystanie z usług masażystów.

 

 

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~wiola
  • 0 / 0
Mihajlović na testach w Legii
~dragon01
  • 0 / 0
Obrońca serbski na testach w Grodzisku , na oficjalnej info
~...
  • 0 / 0
ostatnie foto..ustawili sie w serduszko :)