William Remy przeprasza i prosi o kolejną szansę

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

19-11-2020 / 09:30

(akt. 20-11-2020 / 10:03)

Legia Warszawa ukarała finansowo Williama Remy’ego. Okazuje się, że Francuz sam zorganizował balangę, z której wyciekły zdjęcia. Teraz wrócił do treningów.

Sam zorganizował tamtą imprezę, a zrobił to dokładnie w dniu, w którym sztab medyczny Legii poprosił wszystkich piłkarzy o zwiększenie tzw. izolacji sportowej. Gracze mieli wewnętrzne klubowe zalecenie, żeby ograniczyć do minimum spotkania z ludźmi, którzy nie są regularnie badani. William Remy wrócił do zajęć. Na razie trenuje jednak sam. Stoper przeszedł kwarantannę po tym, jak do mediów społecznościowych wyciekły zdjęcia z imprezy, na której bawił się z gośćmi bez zachowania odpowiedniego dystansu i bez maseczek. 4 listopada defensor dostał grzywnę 30 tys. zł od Komisji Ligi za „niezastosowanie się do zaleceń Komisji Medycznej PZPN dotyczących przestrzegania środków prewencyjnych w dobie pandemii Covid-19”. To niejedyna sankcja finansowa. Kolejną nałożyła Legia. Kwota nie jest znana, ale jest to „bardzo wysoka i dotkliwa suma” - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Obecnie Remy ćwiczy z drużyną, ale nie wiadomo, czy znów będzie częścią pierwszego zespołu, od którego został odsunięty 28 października. Na razie nie ma ostatecznej decyzji, co się z nim stanie. Francuz ponoć bardzo żałuje swojego postępowania. Miał proponować nawet, że wpłaci określoną kwotę na cele charytatywne. Nie wiadomo jednak, czy teraz jego kajanie się cokolwiek da. Środkowy obrońca zawiódł zaufanie kolegów, trenera Czesława Michniewicza i całego klubu. Pytanie, czy dostanie jeszcze jedną szansę, pozostaje bez odpowiedzi. Jego umowa wygasa 30 czerwca przyszłego roku i nic nie wskazuje na to by miała zostać przedłużona.

Komentarze (134)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 1 / 0
Dać mu szansę. Mega przewinień na koncie nie ma. Może być pozyteczny dla druzyny. Choć to trochę leń.
Sierżant
 • 0 / 0
Dokładnie
Pobalował,to czas na granie albo .....
Sierżant
 • 2 / 0
Jak ktoś przeprasza warto dać mu szanse. Chyba, że powtarza błędy, to wtedy nie. Jak patrzę na jego brak zaangażowania wcześniej, oprócz początku, to sądzę, że przeprasza tylko, żeby ostatnie pół roku pograć i zdobyć dobry kontrakt gdzieś indziej. W każdym razie będzie mu zależało teraz na dobrej grze, więc Legia będzie miała z tego korzyść. Później lepiej niech odejdzie, bo już długi miał czas pokazać jakim jest zawodnikiem
Pułkownik
 • 1 / 0
Masz rację
Sierżant
 • 0 / 0
Darky dzięki :)
Nie no fajny jest ten Remy - przeciez on nic zlego nie robi. Kazdy ma swoja role a jego to imprezowanie, ktos przeciez musi! :D
Kapitan
 • 1 / 0
pewnie, że szanse dać, ale na grę w jedynce musisz sobie zapracować, teraz podwójnie.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
No cóż... skrucha - jeśli tylko szczera - zasługuje na uwagę, a człowiek na szansę..
Major
 • 1 / 0
Niech na poczatek w rezerwach pokaże ze zasluguję na grę.
Nie sabotazowac rezerw! ;P
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Rezerwy są i po to żeby, między innymi, 'jedynkowcy" dochodzili do optymalnej dyspozycji.
Zimą powinien.odejść z klubu. Nie ma sensu tego przedłużać i zatrudnić kogoś sensownego w miejsce . Zwolni się pensja więc nie powinno problemów.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Never going to get to France...
https://www.youtube.com/watch?v=WLMw9SPcFBI
Przecież zaraz po ogłoszeniu transferu do Legii kibice życzyli "dobrej zabawy w Polsce" imprezował tam z dwoma jeszcze zawodnikami :) oraz tego "że znajdzie się na godnym siebie poziomie ligowym" :) ciekawe czy skauting Legii interesuje się chociaż cokolwiek metalem zawodnika który może do nas przyjąć, ale z tego co widać to watpie
Szeregowy
 • 0 / 1
Do rezerw. Niech pokaże na co go stać
Twrazbto już nie ma sensu. Trzeba rozwiązać kontrakt i szukać kogoś nowego i sensownego.
Tak się wszyscy burzą, a kto z was robi imprezy w maseczkach ? ;)))
Jak z koleżankami się czasem ustawiam na piwko, to wybijamy tylko w plener. Dystans wiadomo. Szczerze to nie pamiętam kiedy byłem na imprezie u kogoś na kwadracie, a nie jestem piłkarzem, nie zarabiam tylu pieniędzy i nie mam treningów z drużyną.
Sierżant
 • 2 / 0
Znasz jeszcze kogoś, kto teraz zechce przyjść na imprezę? To masz duże szczęście.
Starszy szeregowy
 • 3 / 5
Dodam tylko ze zrodła blisko szatni Legii informują iz kopacz Remy jak na w pełni zintegrowanego po 3 latach z Legia ,Polska i Warszawa kopacza przystało po Polsku(patrz na przykłądu Antolic ,Vrdoljak ,Radovic ,Astiz ,Lopez .Kante ) zna 10 słow i 3 zwroty .Wiekszosci slow nie przytocze bo to wulgaryzmy- ale te ktore moge to "boli noga " "do domu " i "chory" a te zwroty to "Nie ma sianka nie ma granka " "Poprosze kurczaka i frytki " "Gdzie jest KFC "
Podpułkownik
 • 0 / 0
milo byc smiesznie a troche nawet nie troche slabo wyszlo..
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Była kiedyś taka opowieść o jednym z obcokrajowców w polskiej lidze, tylko nie pamiętam o którym (lata 90) - chodziło o to, że jako nieźle się zapowiadający zaczął zjazd, kiedy nauczył się zwrotu "dwie wódki proszę".
Starszy szeregowy
 • 5 / 2
"Miałeś, chamie, złoty róg miałeś, chamie, czapkę z piór:czapkę wicher niesie,róg huka po lesie,ostał ci się ino sznur" Stanisław Wyspiański o szatni Legii Warszawa wiedział wszystko 100 lat temu -.Eduardo ,Obradovic ,Novikovas ,Chukwu a teraz Remy .Ostatnia szansa dla Afrykanczyka z Francuskim paszportem ktory kasuje co roku 400 tys Euro od ksiegowego Legii ?No to zerknijmy za co Legia zapłaciłą 1 mln Euro na przestrzeni ostatnich 2 1/2 sezonow .Sezon 2018/2019 Legia zagrała łacznie 48 Spotkan -Remy zagrał w 21 .2019/2020 Legia zagrała 50 spotkan Remy zagral w 8 .2020/21 Legia rozegrała 15 spotkan Remy zagral w 3 -Podsumowujac 2,5 sezonu 113 meczów Legii 32 mecze 1 MILON EURO PENSJI ZA 32 mecze .To tyle apropo jego przydatnosci do druzyny ,Co do jego sportowej formy w tych spotkaniach i postawy poza boiskiem sie nie wypowiadam -kazdy wie Mysle ze kop w dxxp to najgrzeczniejsza forma pozegnania tego szkodnika ..Teraz oddaje głos zwolennikiem pozostania tego murzyna w druzynie i wyznaczenia mu 2 szansy
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ales sie rozpisal mnie po raz pierwszy - musisz go naprawde nie lubic..nie zaprosil czy jak?? ;-)
Przecież nikt nie chce jego drugiej.szansy. Miał dobry początek i wydawało się, że to dobry transfer. A później kontuzję i zupełny zjazd A do tego luźne podejście do życia. I mamy efekt. Tak, że bez żalu żegnamy.
Bo balangować, to trza umić...
Wojtek K.
Pułkownik
 • 2 / 0
Teraz się przestraszył, bo wie że już w lepszym klubie od Legii grać nie będzie i większej kasy już nie zarobi. Więc pewnie będzie próbował pokazać się jak najlepiej, może nawet złapałby jakąś formę, byleby tylko Legia przedłużyła z nim kontrakt. Standardowe działanie, potem bujanie się do 33 jakoś tak i liga tajska/indyjska
Prosi to się świnia raz do roku, a czasem nawet dwa. To już nawet nie kwestia szansy, a tego że nie pamiętam kiedy zagrał dobry mecz. Nie każdy się nadaję by grać w Legii, także bez szans wg mnie by jeszcze zagrał u nas.
Ciekawe w jakiej jest formie?
Myślę, że w takiej jakiej był swego czasu Obradović
Podporucznik
 • 5 / 1
Gdyby mu się chciało i był odpowiedzialny, byłby najlepszym obrońcą w Legii.
Analogiczna sytuacja jak z Nagy-em.
Pułkownik
 • 0 / 0
Dałbym mu jeszcze jedną szansę pod warunkiem, że nauczy się polskiego. Jeśli podoła zadaniu - okaże skruchę, zyska szacunek trenera i udowodni, że zależy mu jeszcze na grze w Polsce. Kara finansowa, przy jego zarobkach, będzie mało skuteczna.
Miał trzy lata na naukę.
Generał broni
 • 1 / 1
Martwi się o swoją przyszłość i tyle .
Major
 • 0 / 0
Lepiej późno niż wcale
Żeby on jeszcze coś prezentował sobą na boisku, wtedy można przymknąć oko. A tak, w przyszłym roku 30 na karku, koniec kontraktu w Legii, łatka obiboka i imprezowicza, w perspektywie 4,5 liga francuska. Zmarnowany talent.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie no trzecia liga na spokojnie
Pułkownik
 • 1 / 7
Nie wiem co bierzesz ale lepiej to odstaw. Gość jest pilkarsko b.dobry. Widać, że chce wrócić. W formie to kawał piłkarza i straszną głupotą byłoby pozbywanie się go.
Nagy, Obradović, Remy.. Mam za słaby towar.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Bart a kiedy on był w formie ?? Pierwsze pol roku u nas, no może sezon a później zjazd plus wieczne kontuzje.teraz jeszxze ta impra i koniec kontraktu w czerwcu, no chyba już mu nic nie pomoże, nawet pokutny wór
Pułkownik
 • 0 / 7
Widać, że nic nie zrozumiałeś. Bierz więcej. :)
Pułkownik
 • 0 / 0
Remy się stara.Wykonuje wszystko bez szemrania.
Zasługuje na to, aby na niego postawić.
W tej sytuacji próbowałbym rozwiązać kontrakt z winy zawodnika.
Major
 • 0 / 0
I pewnie tak próbują, dlatego tak długo nie ogloszonej decyzji
Kolejny przykład zawodnika, który przyszedł do Legii i rozmienił się na drobne... Jak zobaczyłem go w pierwszych 3 meczach to pomyślałem, że mamy obrońcę pokroju Choto czy Juniora. A tak mamy gościa, który odcina kupony i jako kolejny odejdzie za darmo...
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Tak samo myslalem.byl na początku sciana w obronie a i gola strzelił czasami.myslalem ze z Jędza i nim środek mamy na lata
Major
 • 0 / 6
No cóż.

Każda klasowa drużyna musi mieć swojego George Besta.

Taka jest piłka.

Pzdr
Żeby jeszcze Remy grał chociaż połowę tego co Best w MU...
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Połowę? To by nie gral w Polsce
Generał broni
 • 0 / 1
Jedną dziesiątą .
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Rémy nie jest chyba — mimo kojarzącego się nazwiska — alkoholikiem?
Generał brygady
 • 6 / 0
Miał swoje szanse. Już przed tą sytuacją był mało przydatny dla drużyny. A teraz jeszcze takie nieodpowiednie zachowanie, trudno mu zaufać.
Przypominam,. że my mamy tylko Jędze, emeryta Lewczuka i Astiza. Babolarza nie liczę bo nawet na III ligę się nie nadaje.
Pułkownik
 • 2 / 2
Młodzi wejdą, ja jednak spróbował bym odbudować Remego.
A co nam z obrońcy, który leci sobie w kulki i nie angażuje się nawet na 50%? Nieodpowiedzialne zachowanie z ostatnich tygodni dobitnie pokazuje, gdzie ten pan ma Legię i grę w e-klapie.
Generał brygady
 • 0 / 0
To, że Remy jest mało przydatny to nie znaczy, że mamy pozostałych na odpowiednim poziomie w długiej perspektywie.
Tu potrzeba działać symultanicznie. Dać szansę młodym przy tych dziś grających, szukać nowych zawodników bo wiadomo że czas będzie powoli się żegnać z Jędzą i Lewczukiem czy Astizem (wcześniej) i wprowadzić nowych zawodników z zewnątrz.
Pułkownik
 • 0 / 0
Kto go zastąpi w bieganiu wokoło boiska?
Valencia :) Tak samo nieprzydatny, a nie imprezuje tak to będzie miał więcej siły do biegania.
Pułkownik
 • 0 / 0
Fajnie, ale im się kończą kontrakty w tym samym czasie.
A co dalej?
Czy w tym samym czasie to nie jestem pewny, Remy jeszcze może odejść przed końcem, a dalej kogoś się znajdzie, jest Sanogo jeszcze, który w Legii miał więcej fryzur niż zagrał meczów.
Miał wystarczająco dużo szans. Bye, bye !!!!
~mirek
 • 0 / 0
Moim zdaniem to powinno załatwiv sprawę. Jakiś Langil czy Nagy nic nie zrozumieli, tu chłopak uderzył sie w pierś, zabuli do ligi i do klubu gruuubą kasę - najczęściej kary dla klubu za rozruby na trybunach są niższe. Nie ma co się mścić. Kara wysoka i zasłużona i nie trzeba dokładać kolejnych.
nie niszczcie dobrego chłopaka, dajcie mu jeszcze szanse
Major
 • 0 / 0
Na szanse trzeba zasłużyć. Niech trenuje i wykaże się w pierwszej kolejności w rezerwach.
"Nie ma "sorry", nie ma "wybacz mi", nie ma "przepraszam",
bo z doświadczenia wiem, że to dla uszu pasza.
Nie ma "sorry", nie ma "wybacz mi", nie ma "przepraszam",
zmień słowo w czyn tak pięknie jak to ogłaszasz" ;)
Major
 • 0 / 0
No karę finansową dostał, czyli na przepraszam się nie skończyło. A teraz tylko na trenningu może udowodnić ze zasluguje jeszcze na szansę. W jego słowa cięzko już uwierzyć.
Moim zdaniem szkoda, ze go nie oddali do Aktobe jak był jeszcze na to czas. Legia to chyba jego kontrakt życia, ale chyba nikt się tego nie spodziewał, każdy mówił po jego pierwszym sezonie, że długo u nas nie pogra. Właściwie to faktycznie nie pograł, ale chyba wszyscy mięli na myśli zupełnie inny scenariusz.
Do Astany :)
Major
 • 0 / 0
Mądry Polak po szkodzie ;)
Obradovič Remy Nagy Hildeberto Langil
Paru leserantów już u nas pykało ostatnio
Major
 • 0 / 0
Robimy wszystko, aby mieć obsadę na
" Parszywą Dwunastkę 2"

Pzdr
Generał broni
 • 0 / 0
Zdecydowanie za dużo.
Major
 • 0 / 0
Dla mnie chyba najwiekszy zawód to Obradovic. Chłop z takim doświadczeniem, a totalnie zawiódł.
I ten leserant. z. Portugalii co chcieli za niego 20 melonów
No mercy!!!
Porucznik
 • 2 / 2
On jest Francuzem, to może 'merci' :)
Musiałoby być bez no........
Albo po no, przecinek
A może "s*******aj z mojej ziemi!"
Druga szansa tutaj i tak nic nie zmieni. Wiadomo że gość odejdzie w czerwcu. Gdyby pomimo tego jeszcze dobrze grał i był przydatny, ale ostatni dobry mecz to on zagrał z 1,5 sezonu temu. Lepiej postawić na młodych. Gorzej raczej nie zagrają.
Major
 • 0 / 1
Jeżeli wróciłby do formy to jeszcze móģlby się przydać.
~Adi
 • 0 / 0
Umowa dobiega końca, więc chce się postarać przez pół roku żeby przedłużyć umowę a potem znów laba i serie kontuzji. Tak trzeba żyć.
Starszy sierżant
 • 8 / 3
Spróbować rozwiązać umowę w zimie i tyle. Jak wróci młody Mosór ogrywać tak żeby chłopak od nowego sezonu regularnie grywał. Do tego czasu żabojada do rezerw niech tam łata dziurę po Mosórze
Major
 • 1 / 0
Podoba mi się ten plan.
Generał brygady
 • 5 / 4
Teoretycznie każdemu należy się druga szansa, ale otrzymując ją teraz, Remy dostałby już nie drugą, lecz trzecią albo czwartą.
To nie ma sensu.
Major
 • 1 / 0
A kiedy była ta trzecia i czwarta?
~Wszystkoniewiedzący
 • 0 / 0
Już mu nie ufam, praktycznie żadnego pożydku (zamierzone), albo kontuzja, alba pauza po czerwonej albo rekonwalescencja po kontuzji. Jego i tego drugiego przysmolonego lenia żoela zimą dyscyplinarnie wypełzolić.
~xax12121
 • 0 / 0
spadaj na drzewo Remy. Nikt cię tu nie chce i jesteś zbędny.
Generał broni
 • 4 / 4
Pożegnać bez żalu. Szkoda, WillyBoy, ale miałeś swoje szanse.
Major
 • 0 / 0
Jeżeli nie podejmie walki o skład to jestem za.
Pułkownik
 • 1 / 3
Dajcie spokój z tym Remy'm przecież tak jak w przypadku Nagy'a żadną tajemnicą nie jest, że gościa gra w piłkę średnio interesuje, tylko wieczne imprezy w głowie. No, ale czas się na chwile ogarnąć, bo na te imprezy trzeba mieć i jak się kontrakt z Legią skończy to trzeba znaleźć kolejnego jelenia, który mu będzie płacił za wieczne leczenie i bieganie na treningach wokół boiska.
Dać mu wolną rękę w poszukiwaniu klubu, niech schodzi jak najszybciej z listy płac. A klasowego stopera i tak trzeba szukać bo za chwilę będziemy mieć na tej pozycji ręce po pachy w nocniku.
~Egon.
 • 0 / 0
Będzie się trzymał Legii do końca kontraktu.
Ten cienias podpisał u nas kontrakt życia na bajeczne wakacje.
Major
 • 1 / 0
Każdy zasługuje na drugą szanse. Moim zdaniem na początek powinien trafić do rezerw.
Podporucznik
 • 3 / 3
Dobre i to, że nikogo w klubie nie oskarży o rasizm i nie żalił się w zagranicznej prasie.
Ale te żale zawsze są po zakończeniu kontraktu, także jeszcze ma czas zgrywać pokrzywdzonego :)
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Do czerwca przebimba i tyle
Pułkownik
 • 4 / 2
Poprzedni " trenerzy" nie umieli dotrzeć do Remego.
Jak uda się CM to będzie kozak
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Ciężko dotrzeć do kogoś kto nie chce żeby do niego docierać. Jak ma problem z głową to nic tu trener nie poradzi. Podobnie było z Nagy'm. Obydwaj mają/mieli potencjał żeby zamiatać ligą i zapewne obydwaj skończą podobnie
Jak mieli dotrzeć do kogoś, kto nie mógł grać, bo ciągle był kontuzjowany? Jemu zaraz stukną trzy lata w Legii i przez większość tego czasu leczył kolejne kontuzje. Teraz to już nie ma do kogo docierać, zostało mu pół roku kontraktu i się żegnamy.
Major
 • 1 / 0
Dla jego dobra w interesie jest pokazanie się jeszcze z dobrej strony. W przeciwnym razie kto go będzie chcial?
Sierżant
 • 0 / 0
może się uda CM
Sierżant
 • 0 / 0
kpadre jeszcze może się pokazać z dobrej strony dla własnego dobra na przyszły transfer
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Do konca kontraktu kupa czasu. Niech walczy niech gra jak sobie wywalczy miejsce w skladzie.
...chyba w składzie drewna, niech się gościu wali, przebimbał prawie cały kontrakt, nic mu nie pomoże
Pierwszy raz widzę by komuś tak odpieprzało w ostatnim roku kontraktu. :(((
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Mosór wpadnie to już będzie miał powalczone
Kupa czasu ze znaczną przewagą kupy. Ile można mieć szans. Jak ja bym tak przez 2 lata dostawał szanse w robocie zanim udowodnie, że się przydam to by słodko było.
Ja bym szansę mu jeszcze dał (ostatnią), ale nie w obronie, a w pomocy. Motorycznie szału nie robi, ale ma technikę i uderzenie. Sportowo mógłby się obronić
Przestańmy z tymi szansami, on już od ponad roku ma lekceważące podejście do piłki. Do zdobycia mistrzostwa się nie przyłoży i nie jest nawet do tego potrzebny, a jak chcemy grać w pucharach to nie możemy trzymać takich zawodników dłużej. Także pomijając nawet to, że szansa sama w sobie nie ma sensu to nie mamy nawet z niej żadnych korzyści.
Generał broni
 • 0 / 2
Ile razy można marnować szanse? Kiedyś trzeba powiedzieć dość.
Jaka pomoc? Jak Facet sam mówił, że woli grać na ŚO, bo się mniej biega.
~jrcbm
 • 2 / 0
Był czas że motorycznie dawał radę. Grał na stoperze a orał po całym boisku.
To co on woli akurat, ma niewielkie znaczenie w obecnej sytuacji, grać w pomocy potrafi , co już wcześniej pokazywał. Jako obrońca jest za wolny. Z resztą to jest tylko moje spostrzeżenie, a decyduje tu trener
On jest w tej chwili w ogóle za wolny do grania, wolał imprezy, zaniedbał się to sam wybrał brak gry.
Syn marnotrawny powrócił... może tym razem powstanie jak feniks z popiołów :)))
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Który to już raz?
Już tyle tych szans miał :)
Marszałek Polski
 • 1 / 2
W czerwcu się telenowela zakończy
No i całe szczęście, że już się to za jakiś czas skończy.
Major
 • 1 / 0
Ja bym mu dal szanse w rezerwach się odbudować.
To mógł być taki fajny zawodnik....ech
Major
 • 2 / 0
Faktycznie początek miał dobry. Później już tylko zjazd formy.
Powiem więcej, to był taki fajny zawodnik! Był...
Generał brygady
 • 4 / 2
Jeśli dostatnie szansę to będzie musiał teraz zap.... na 300% normy.
Zamiast zap... niech lepiej wyp...
Niech zap......., ale do nowego klubu :)
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Jemu ciężko robić na 70-80% a co dopiero na 300