News: Wimbledon: Pokaz siły Igi Świątek!

Wimbledon: Pokaz siły Igi Świątek!

Dariusz Oleś

12.07.2018 18:12

(akt. 02.12.2018 11:24)

W ćwierćfinałowym meczu na kortach trawiastych Wimbledonu Iga Świątek zmierzyła się z Emmą Raducanu. Po jednostronnym pojedynku Polka wywalczyła awans do półfinału, w którym zagra z Wang Xin Yu. Chinka w imprezie rozstawiona jest z numerem czwartym.

Pierwszy set to koncertowa gra legionistki, która wygrała tę partię 6:0. W ciągu 28.minut gry Polka wykorzystała wszystkie trzy breakpointy oraz zanotowała cztery asy. Bardzo dobrze funkcjonowało również pierwsze podanie, z którego warszawianka wygrał czternaście piłek (93% skuteczności). Brytyjka, swoją grą też sobie nie pomogła, notując 22 niewymuszone błędy.

W drugiej odsłonie Emma Raducanu próbowała podjąć walkę z Igą Świątek, lecz to było za mało by zatrzymać juniorkę „Wojskowych”. Brytyjka została przełamana w czwartym gemie (3:1), a to oznaczało, iż zwycięstwo w meczu jest na wyciągnięcie ręki. Polka w dalszym ciągu utrzymywała wysoką skuteczność pierwszego podania, po pozwoliło w pełni kontrolować własny serwis. W międzyczasie Świątek dołożyła kolejne przełamanie i zwycięstwo w drugim secie, stało się faktem.

1/4-finału: Iga Świątek - Emma Raducanu 6:0, 6:1