WSG Open: Chwalińska podbiła korty Legii

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

12-08-2019 / 09:53

(akt. 12-08-2019 / 10:04)

Maja Chwalińska podbiła korty Legii. Polka zwyciężyła w singlu, jak i w deblu (w parze z Ulrikke Eikeri) w turnieju WSG Open rozgrywanym na stołecznych kortach.

Turniej WSG Open powrócił w tym roku na korty Legii Warszawa, a przy tym miał najwyższą w historii pulę nagród - 60 tysięcy dolarów. Zawody okazały się mieć jedną dominatorkę - Maję Chwalińską. Polka zwyciężyła w sobotę w turnieju deblowym w parze z Ulrikke Eikeri. Duet pokonał wtedy Martynę Kubkę i Weronikę Falkowską. W niedzielę zawodniczka ograła w singlu Anastasiję Komardinę z Rosji i sięgnęła po drugi triumf.

Wygrana w WSG Open pozwoli Chwalińskiej na awans do dwusetki w rankingu WTA, a to powinno przełożyć się już na przyszły sezon i pozwolić jej na występ w kwalifikacjach do rozgrywanego w ramach Wielkiego Szlema Australian Open. Inne Polki zakończyły zmagania na wcześniejszych etapach zawodów na kortach Legii. W tym gronie znalazła się legionistka Stefania Rogozińska-Dzik, która w pierwszej rundzie pożegnała się z turniejem ulegając Yue Yuan w pierwszej rundzie.

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
  • 2 / 0
Dziewczyna ma 164 cm wzrostu i jest drobne budowy...... musiałaby być naprawdę wybitna by z takimi warunkami wejść do czołówki typu top20 czy nawet top50.

Oczywiście życzę jej jak najlepiej, zresztą top50-100 to też jest wielki sukces, tylko 50-100 na 4.000.000.000 (4 miliardy) żyjące na świecie je osiąga ;))

Jeśli Iga dziś wygra w Cincinatti, to chyba będzie już w top 50. Choć raczej będzie ciężko, jest zmęczona i gra z top25. Ale jak nie teraz to po US Open chyba będzie top 50.
Porucznik
  • 0 / 0
przydałby się jeszcze jakiś turniej wta
Porucznik
  • 0 / 0
tenis idzie szeroką ławą w PL :) super