News: Wysokie lokaty Pogoni i Olimpii. Den Haag wciąż zawodzi.

Wygrane Juventusu i Olimpii, porażki Pogoni i ADO

Stanisław Rudzki

01.04.2013 21:23

(akt. 04.01.2019 12:42)

W świąteczny weekend swoje spotkania rozegrały zespoły zaprzyjaźnione z warszawską Legia. Derby Włoch okazały się zwycięskie dla Juventusu. Bolesnej porażki doznało ADO. Na rodzimych boiskach debiut w Pogoni w roli trenera zaliczył Dariusz Wdowczyk. Zagłębie wygrało walkowerem, a Olimpia Elbląg pokonała w spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną Motor Lublin. Niestety „Portowcom” nie udało się zatrzymać Lecha Poznań, który nadal jest poważnym rywalem stołecznej drużyny do tytułu mistrzowskiego.

Olimpia Elbląg

Zawodnicy z Elbąga pokonali Motor Lublin w pierwszym, inaugurującym rundę rewanżową, spotkaniu 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kiriłł Raduszko, syn pierwszego trenera Olega Raduszko. Młodzieżowy reprezentant Białorusi strzelił swojego pierwszego gola w barwach Olimpii. Debiut w „żółto-biało-niebieskich” barwach zaliczył Rafał Pietrewicz. Według lokalnych dziennikarzy premierowy występ należy uznać za udany. Obecnie Olimpia zajmuje 8. lokatę z dorobkiem 27 punktów w 18 meczach.

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1-0 (0-0)

1:0 – Raduszko 60'

Skład Olimpii: Aleksiej Rogaczow – Michał Ressel, Oleg Ichim, Tomasz Lewandowski, Witalij Nadijewskij, Piotr Skokowski, Rafał Pietrewicz, Anton Kołosow, Kiriłł Raduszko (81. Tomasz Sedlewski), Kamil Graczyk, Kamil Kopycki (70. Krzysztof Wierzba)

Zagłębie Sosnowiec

Sosnowiczanie nie wychodząc na murawę zdobyli 3 punkty. „Zagłębiacy” nie mieli możliwości bezpośredniego rewanżu za porażkę 0:1 w rundzie jesiennej, gdyż drużyna Lecha Rypin nie przystąpiła do rozgrywek II ligi, grupy zachodniej z powodu problemów finansowych. Tym samym w celu podtrzymania rytmu meczowego, kilka dni wcześniej, podopieczni trenera Mirosława Kmiecia rozegrali sparing z niżej notowaną Janiną Libiąż, którą ograli 5:1. Następne spotkanie piłkarze z Sosnowca rozegrają z broniącą się przed spadkiem MKS Oławą

Zagłębie Sosnowiec – Janina Libiąż 5:1 (3:0)

1:0 - Łukasz Tumicz 8'
2:0 - Krzysztof Dukała 16' (s.)
3:0 - Hubert Tylec 42'
3:1 - Grzegorz Kmiecik 75'
4:1 - Rafał Jankowski 83'
5:1 - Michał Cyganek 89'

Skład Zagłębia: Mateusz Wieczorek (46' Marcin Suchański) - Marcin Sierczyński (46' Maciej Rozmus), Sławomir Jarczyk, Wołodymyr Ostrouszko, Jovan Ninković (46' Adrian Pajączkowski) - Dawid Ryndak (46' Rafał Jankowski), Łukasz Matusiak (66' Łukasz Grube), Łukasz Grube (46' Michał Cyganek), Dawid Weis (46' Paweł Domański) - Hubert Tylec (66' Dawid Weis), Łukasz Tumicz (73' Dawid Ryndak)

Pogoń Szczecin

Dariusz Wdowczyk nie będzie wspominał swojego pierwszego spotkania w barwach Pogoni najlepiej. Zabrakło tzw. efektu „nowej miotły”. Jego piłkarze nie zdołali zatrzymać poznańskiego zespołu i osłabić bezpośredniego rywala Legii. Pierwszą bramkę zdobył obrońca, Marcin Kamiński. Przy bramce asystował Łukasz Teodorczyk. Tuż po przerwie kolejną bramkę dołożył Aleksandar Tonew. Pogoń nie przekonywała swoją grą. Wpływ na słaba postawę mogła mieć kontuzja Przemysława Pietruszki.Jeszcze w pierwszej połowie źle upadł, doznając urazu więzadeł. Pogoń nadal bez wygranej w rundzie wiosennej.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:2 (0:1)

0:1 - Marcin Kamiński 27'
0:2 - Aleksandyr Tonew 47'

Skład Pogoni: 12. Dusan Pernis – 23. Julien Tadrowski, 19. Emil Noll, 3. Hernani, 6. Przemysław Pietruszka (20’ 28. Mateusz Lewandowski) – 16. Adrian Budka, 5. Edi Andradina (72’ 7. Tomasz Chałas), 17. Maksymilian Rogalski, 27. Takafumi Akahoshi , 11. Robert Kolendowicz (59’ 13. Takuya Murayama) – 10. Donald Djousse.

Juventus Turyn

Prawdziwe święto futbolu mogliśmy oglądać w Mediolanie, gdzie doszło do tzw. derbów Włoch. Juventus Turyn pokonał odwiecznego rywala, Inter Mediolan. Stara Dama rozpoczęła z wysokiego „C”. W 3. minucie meczu, po pięknym strzale z dystansu do siatki trafił Quagliarella. Gospodarzom udało się wyrównać dopiero w drugiej połowie spotkania. Podopieczni Antonio  Conte nie długo byli dłużni. Sześć minut później Alessandro Matri przywrócił prowadzenie Juventusowi, pieczętując przewagę Juve. Dramatyczny przebieg miała końcówka spotkania. Wprowadzony kilka minut wcześniej Giovinco doznał kontuzji na wskutek brutalnego wejścia Cambiasso. Do złamania nogi jednak nie doszło, a Cambiasso będzie musiał pauzować jedno spotkanie.

Przed Turyńczykami bardzo ważne spotkanie w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Bawarczycy prezentują bardzo wysoką formę, co potwierdzili w ostatnim spotkaniu ligowym ogrywając lokalnego rywala, aż 9:2. Spotkanie zapowiada się arcyciekawie.

Inter - Juventus 1:2 (0:1)

0:1 - Quagliarella 3'
1:1 -  Palacio 54'
1:2 - Matri 60'

Skład Juventusu : Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Padoin, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah (63' Peluso) - Quagliarella (83' Giovinco), Matri (74' Pogba)

ADO Den Haag

Holenderski przyjaciel ponownie zawiódł, przegrywając spotkanie z broniącym się przed spadkiem, RKC Waalwijk 0:4. Popularne „Bociany” oddały inicjatywę już na samym początku meczu, popełniając kardynalne błędy w obronie, które nie pozwoliły na zachowania „zera z tyłu”. Niestety nie moźna już liczyć na bezpośredni awans do Ligi Europy. Trudne może być również utrzymanie pozycji promujące do eliminacji Ligi Europy.

RKC Waalwijk - ADO Den Haag 4:0 (3:0)

1:0 Lieder 10'
2:0 Wormgoor 42' (sam.)
3:0 Braber 45'
4:0 Drost 88'

Skład ADO: Coutinho; Omeruo, Wormgoor, Beugelsdijk (46. Vicento), Koppers (46. Meijers); Holla, Malone, Jansen; Chery, Van Duinen (71. Visser), Kolk