Wyniki sondy: Liga bez dzielenia punktów preferowana

Piotr Szydłowski

Źródło: Legia.Net

21-07-2017 / 15:13

(akt. 22-12-2018 / 11:15)

Podczas przerwy międzysezonowej ważyły się losy regulaminu rozgrywek Ekstraklasy. Przez ostatnie sezony sporo kontrowersji wzbudzał przepis mówiący o redukcji liczby punktów o połowę po sezonie zasadniczym naszych rozgrywek. Przez dłuższy czas trwała dyskusja na temat dalszych losów tego przepisu. Ostatecznie Zarząd PZNP zdecydował się na jego zniesienie. Jak świadczą wyniki sondy, w której mieliście okazję się wypowiedzieć w tej sprawie na przestrzeni ostatnich tygodni, taki obrót sprawy powinien satysfakcjonować większość z Was. Jak się okazało, ponad 3/4 głosujących było za zniesieniem podziału punktów. Pozostała, 1/4 głosujących wolałaby, aby punkty nadal były dzielone.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki sondy.

Czy punkty przed rundą finałową Ekstraklasy powinny być nadal dzielone?


- Tak 24,82%
- Nie 75,18%

Liczba głosów: 5383
Czas trwania: 55 dni

Dziękujemy za wszystkie głosy! Zapraszamy do głosowania w nowej sondzie, dostępnej, jak zwykle, w prawej kolumnie strony. Tym razem pytamy o Waszą opinię na temat wzmocnień Legii w bieżącym okienku transferowym.

Komentarze (7)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~adam81
  • 1 / 0
Było salomonowe rozwiązanie (szkoda, że zabrakło wyobraźni autorom sondy, aby je wyszczególnić): dzielić punkty, ale nie przez 2 tylko inną, mniejszą liczbę np. 1,5. Wtedy w rundzie zasadniczej granoby o 2 pkt., jak przed reformą z lat 90. Ponad pół wieku tak było i futbol to wytrzymał to i my 30 kolejek byśmy mogli.
Dokładnie tak. W Polskiej Ekstraklasie powinniśmy wprowadzić system jak kiedyś. Za wygraną 3 golami i wyżej 3 punkty, za wygraną 1 lub 2 golami 2 punkty, remis 1 punkt, porażka 1 lub 2 golami 0 punktów, porażka 3 golami -1 punkt.
Porucznik
  • 0 / 0
"Podczas przerwy międzysezonowej dzieliły się losy regulaminu rozgrywek Ekstraklasy."

Myślałem, że losy regulaminu się ważyły, ale kto wie...

Zobaczymy około 20-25 kolejki, czy decyzja była słuszna. Jak będą grały drużyny ze środka tabeli, zwłaszcza z miejsc 11-7, które mogą mieć taki dorobek punktowy, że nie będą im "groziły" puchary, ani walka o utrzymanie.

Dla mnie zniesienie podziału punktów to zabicie całej idei ESA37. Skoro burzymy fundament, to całą reformę poślijmy do kosza.

Niestety alternatywy na dużą liczbę meczów w sezonie nie ma. Słaba większość nie dopuści ani do zmniejszenia ligi i grania x3 lub x4 każdy z każdym (wylatują i kroplówka z C+ zostaje obcięta do 0), ani do jej powiększenia, bo wtedy część kasy trzeba by oddać dwóm dodatkowym klubom w Ekstraklasie. A lepiej dzielić na 16 niż na 18.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
  • 1 / 0
poprawione. dziękujemy.
co do nowej sondy, to co Niezgoda robi wśród transferów???? przecież on tylko powrócił do nas po wypożyczeniu!?!
Porucznik
  • 1 / 0
No ale mógł nie powrócić :p
~Edi
  • 0 / 0
Zasadniczo masz rację choć można polemizować