Reklama HEG

Wyniki sondy: Powodem kryzysu osłabienia

Piotr Szydłowski

Źródło: Legia.Net

17-09-2017 / 15:59

(akt. 02-12-2018 / 12:00)

Przez ostatnie dwa tygodnie na naszych łamach dostępna była sonda, za pośrednictwem której mogliście wypowiedzieć się na temat kryzysu formy, z jakim - szczególnie w bieżącym sezonie - zmaga się drużyna Legii. Kryzys okazał się na tyle silny, że posadę trenera stracił kilka dni temu Jacek Magiera. Kierując się jednak wynikami sondy największym problemem Legii był jednak nie trener Magiera, a niewydajna polityka transferowa "Wojskowych" - tak stwierdziła ponad połowa ankietowanych. Z kolei niemal co trzeci Czytelnik na główny problem wskazał błędy w przygotowaniach do sezonu, co faktycznie może obiążać konto byłego szkoleniowca zespołu z Łazienkowskiej. Poniżej znajdziecie pełne wyniki ankiety.

Co według Ciebie najbardziej przyczyniło się do kryzysu formy Legii w bieżącym sezonie?

- problem motywacyjny zespołu po poprzednim, udanym sezonie 8,05%
- osłabienia kadrowe i zbyt późne uzupełnienia składu 55,47%
- niewłaściwe przygotowanie do sezonu 32,68%
- coś innego 3,81%

Liczba głosów: 1629
Czas trwania: 14 dni


Warta odnotowania jest także sonda, którą zamieściliśmy pod informacją o zwolnieniu z Legii trenera Magiery. W ciągu 4 dni odnotowaliśmy w niej blisko 5 tysięcy głosów. Pytanie dotyczyło Waszego poparcia, lub sprzeciwu odnośnie zwolnienia "Magika". Jak się okazało, wyraźna większość z Was uznała tę decyzję za prawidłową. Poniżej szczegółowe wyniki sondy.

Czy zgadzasz się z decyzją klubu o zwolnieniu Jacka Magiery?

- Tak 60,48%
- Nie 39,52%

Liczba głosów: 4947
Czas trwania: 4 dni


W nowej sondzie głównej pytamy Was o opinię na temat zatrudnienia w Legii trenera Romeo Jozaka. Zapraszamy do głosowania w prawej kolumnie strony!

Komentarze (17)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Słabe przygotowanie zespołu
~ja
 • 0 / 0
Sorry, ale tacy zawodnicy jak Jedrzejczyk, Hlousek czy Pazdan itp. pokazali, że potrafią dobrze, a nawet jak na poziom naszej ligi bardzo dobrze grać.
A w tym roku nawet oni graja totalny piach, a wiosną ciągnał tylko Vadis.
Ani w defensywie nie było spokoju i tracilismy dużo bramek, ani w ofensywie nawet taki Jędza czy Hlousek nie wnosili tego co kiedyś. Nie mówiąc o tym, że tracimy dużo bramek po stałych fragmentach, a nic z nich praktycznie nie strzelamy.

To co się takiego stało, że Hlousek i Jędza grają fatalnie?
Przypomnijmy, że wczesniej graliśmy bez lewego obrońcy, albo z beznadziejnymi zawodnikami w typie Wawrzyniaka. Przyszedł Hlousek i był odkryciem. Pokazał jak powinien grać lewy obrońca. A teraz totalny piach?
To samo z Jędzą. Początkowo był znakomity, a później porażka na całej linii.

To nie jest tylko problem piłkarzy, ale tez problem trenera i jego sztabu, i tak:
1. Trener musi złapać gwiazdki za mordy i być dla nich srogi, ale sprawiedliwy - tylko wtedy w Legii drużyna będzie dobrze nastawiona mentalnie i będzie miała szacunek do trenera. To się przenosi na pewność siebie i koncentrację (Pazdan itp.).
2. Musi być ostre bieganie tylko wtedy zawodnicy będą dobrze przygotowani siłowo i kondycyjnie i zawodnicy bazujący na tym (Jędza, Hlousek itd.) pokażą co potrafią.
3. Taktyki jak nie było tak nie ma, a może nie mając już Vadisa trzebaby wprowadzić jakieś rozwiązania taktyczne co po części próbował Berg. Może by to przyniosło skutek chociaż przy stałych fragmentach gry?

Więc nie zwalajcie wsystkiego na piłkarzy, bo trener ma dużo do pokazania. Magiera sobie nie poradził bo tutaj trzeba zamordysty jak Czerczesow i tak zawsze w Legii było, jest i będzie.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
A niby jakim Jacek jest geniuszem. Chłopie co ty wypisujesz za bzdury, To nieopierzony trener , który w krótkim czasie zmieni wiele klubów. Mimo to dziękujemy Panu Jackowi a teraz liczy się tylko Romeo i Legia.

Nie widzę w ogóle w Legii Pasqato - dla mnie to porażka a resztę wymieni Pan trener Romeo. Tylko Legia.
Domyślny awatar Szeregowy
 • 0 / 0
Nie bez znaczenia jest system rozgrywek w Polsce i słaba pozycja w rankingu lig europejskich.

U nas liga kończy się w podobnym czasie co w ligach zachodnich, ale potem taki Lewandowski 1,5 miesiąca się opala i odpoczywa, a grać zaczyna w sierpniu.

U nas kończy się liga, tydzień urlopu i start przygotowań, bo przecież eliminacje eur. pucharów. Ile lat z rzędu graliśmy w LE i ile razy powtarzał się schemat, że gramy padake jesienią?

I nie mówcie że piłka to żadna praca i że jak się biegać nie chce, to cośtam. We współczesnym sporcie zawodowym regeneracja to klucz do sukcesu. Spójrzcie choćby na polskie skoki narciarskie. Co zmienił Horngacher? Przede wszystkim kazał nauczyć się skoczkom odpoczywać i regenerować. A niby kiedy oni się maja zmęczyć, wjeżdżając windą na na górę?
~AndyW
 • 2 / 0
A w zimie leżą i opalają się u nas jak długo gdy w takiej Anglii zapieprzają?
a czy fakt, że w połowie lipca graja już w eliminacjach pucharów nie zawdzięczają sobie?
To ich fatalna postawa i żenujący ranking ligi powoduje, że gdy inni mają wakacje, nasi pseudo-kopacze muszą już biegać w eliminacjach europejskich pucharów.
Trzeba przestać zaklinać rzeczywistość.
Dla Legii MP to półśrodek do celu, jakim jest gra w Europie. Dla reszty ligi MP to cel sam w sobie, bo gra w pucharach to pocałunek śmierci.
Dopóty nasze zespoły będą liczyć po 15 piłkarzy, którzy umieją kopnąć prosto piłkę, dopóty nic się nie zmieni i co roku będziemy widzieć żenujący spektakl, gdzie nasze zespoły będą przegrywać z Kazachstanem, Azerbejdżanem albo inną Mołdawią.

Jak się nie ma miedzi, to się w domu siedzi.
Jak się chce bawić w profesjonalną piłkę, to trzeba mieć kasę i plan, a nie być radosnym gołodupcem zakładającym, że jakoś to będzie.
A u nas tak zakłada 14 z 16 zespołów w lidze.
Generał broni
 • 2 / 0
Czyli 11% to nie wina Magiery, wszystko inne jak najbardziej czyli nie ogarniał ani transferów ani wzmocnień ani osłabień ani nowo przybyłych, no i co bez watpienia w otoczeniu kompletnych laików nie potrafił przygotować drużyny do żadnej z prowadzonych przez siebie rund - 89%.
Generał broni
 • 1 / 0
No żeby nie było samych minusów, Magiera nie wpieprzał się Rado i Vadisowi do taktyki.
Wyniki sondy jasno pokazują, ze Jacek jest geniuszem, tylko niesprzyjace okolicznosci przyrody spowodowaly, ze gralismy piach.

To odejscie Nikolica spowodowalo, ze KAZDY zawodnik Legii zanotowal mocny zjazd formy (przy okazji rzypominam, ze to Jacek niebagatelnie przyczynil sie do odejscia Niko, bo awans do LM zawdzieczamy bramkom Niko, a w angrode np. z Realem Jacek posadzil Niko... na lawce, i Niko sie wcoorvil i doszedl)

To przeciez odejscie Vadisa spowodowalo, ze Legia z Sheriffem majac wygrac rewanz zagrala 9 defensywnymi, i tylko Malarz byl ustawiony ofensywnie - metr PRZED bramka)

I to odejscie Prijo spowodowalo,. ze gramy tikitake wszerz potykajac sie o wlasne nogi, slimaczac sie i snujac po boisku, bo nagle sily by wrocily, gdy gral Prijo.

Czyli wszystko jasne, druzyna zostala swietnie przygotowana do sezonu wiosennego i potem do jesiennego, tylko rzucono klody pod nogi geniusza trenerki.
Jacek, wracaj!
~oLo
 • 1 / 0
A Ci swoje . Sonda mówi jak jest, pewnie sama LEGIA .NET nakreśliła,że to brak wzmocnień jest powodem. Pytanie kim roznieść tą ligę?
Bzdura. Ci piłkarze powinni roznieść Ekstraklasę. Wiadomo, że zespół został mocno osłabiony, ale gdyby było dobre przygotowanie fizyczne, taktyka i motywacja, tonikt by Magiery zwzwalniać nie chciał.
~Mathis
 • 2 / 0
Piepszenie, jakie osłabienia? odeszło kilku podstawowych graczy ale to nie znaczy ze powinnismy odpasc z pucharow z takimi u ktorych nikt by nie grał u nas w 1 skladzie. zalosne tlumaczenia przygotowania spiepszone przede wszystkim
~L
 • 1 / 0
Ja nie rozumiem dlaczego te 2 sprawy zawsze rozgraniczamy. Może dlatego nie ma postępu. Trener slaby i przeciętni piłkarze. To są fakty.
~ML
 • 2 / 0
Nie prawda że osłabienia były powodem tak kiepskiej gry. Oczywiście Vadis wciągnął tą ligę nosem, ale każdy z naszej kadry miałby pewne miejsce w innych drużynach Esa. Tymczasem przegrywamy i remisujemy z drużynami w których grają no name'y, gracze bez doświadczenia i umiejętności. Czyli zabrakło zaangażowania i odpowiedniej taktyki, a za to odpowiada trener. I odpowiedział, szkoda że tak późno bo nie ma już L w europejskich pucharach, a w lidze głupio potracone punkty. Oby nowy sztab to poukladał na nowo. Kto nie pasuje w zimie pa pa. Resztę przygotować kondycyjnie i taktycznie.
~toretto
 • 3 / 0
Polityka transferowa była ważnym aspektem, że drużyna gra słabo, ale z takim składem co na dziś mamy nie można przegrywać z drużynami typu Astana a tym bardziej Sherif i tu nie ma żadnego usprawiedliwienia co do polityki transferowej. Złe przygotowanie, brak reakcji co się dzieje w klubie z zawodnikami, słabe doświadczenie w związku z takim kryzysem, brak charyzmy, motanie się , oszukiwanie kibiców. To musiało sie zakończyć utratą posady dla Magiery. Ta decyzja jest dobra dla Legii i samego Magiery
Słabo graliśmy już na wiosnę. Poza Vadisem reszta grała solidarnie piach. Transfery nie były później niż rok temu. Dla mnie winny jest Magiera ze szczególnym uwzględnieniem jego słabego sztabu z Krzepotą na czele, który wszystko niby pomierzył GPS ale nikt nie miał siły biegać, zero przyśpieszenia, zrywów, tylko jednostajne klepanie w poprzek boiska.
Domyślny awatar Porucznik
 • 6 / 0
Nawet Vadis grał nieco gorzej na wiosne.