Wyniki sondy: Trudno jeszcze ocenić zmiany "na górze"

Piotr Szydłowski

Źródło: Legia.Net

27-05-2017 / 13:13

(akt. 04-01-2019 / 13:55)

W marcu bieżącego roku zakończył się kilkumiesięczny konflikt właścicieli Legii Warszawa. W jego efekcie Dariusz Mioduski wykupił udziały Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzela, przejmując jednocześnie pełnię władzy w klubie z ulicy Łazienkowskiej. Gdy tylko stało się to jasne, zapytaliśmy Was o opinię na ten temat. Największa część ankietowanych, bo licząca ponad 40 procent uznała, że zbyt wcześnie jeszcze na ocenę. Nieco mniej osób zadeklarowało, że zmiany odbiera pozytywnie. Jak się okazało, najmniej osób postanowiło ocenić sytuację negatywnie.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki sondy.

Jak oceniasz zmiany na szczeblu własnościowym klubu oraz personalne w jego zarządzie i radzie nadzorczej?


- Pozytywnie 38,48%
- Negatywnie 20,87%
- Trudno powiedzieć 40,65%

Liczba głosów: 6741
Czas trwania: 66 dni

Dziękujemy za wszystkie głosy! Zapraszamy do głosowania w nowej sondzie, dostępnej, jak zwykle, w prawej kolumnie strony. Tym razem pytamy o Waszą opinię na temat trwającej dyskusji o ewentualnym zaprzestaniu dzielenia punktów przed rundą finałową Ekstraklasy.

 

Komentarze (17)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~ktoś
 • 0 / 0
Jak już ładnie zostało tutaj napisane....wojny z kibicami nie będzie.
Rzeczywiście za dużo ma SKLW do stracenia: zbiórki, sklep, bilety wyjazdowe, bilety na najważniejsze mecze, małe dofinansowania, zniżki na karnety itp. Oczywiście wiele osób z tego żyje , ale też dzięki temu jest trochę porządku na stadionie. Z pewnością dopóki nie będzie powtórki z BVB, taki stan będzie uważany za akceptowalny. Cele Mioduskiego są bardzo jasne i nie sądzę aby taki gracz chciał w tym momencie rozdmuchiwać konflikt.
Skłaniam się do stwierdzenia, że panuje stan zawieszenia, korzystny dla obu stron.
Z mojego punktu widzenia, aby przeskoczyć następny poziom sportowy i organizacyjny, potrzeba nam takiego właściciela, który jest uporządkowany i wbrew pozorom myśli bardzo perspektywicznie.Ja trzymam kciuki za powodzenie
Ja życzę Darkowi jak najlepiej.. :)

Oczywiście na wstępie będzie rozliczany za wynik sportowy. Od samego lata będzie wiele zależało. Choćby kształt "jedynki". A tu na pierwszy ogień odchodzą niemalże filary.. Wątpię,aby Pazdana nie wykupili.. 2,5mln euro to kwota nijak odstraszająca choćby europejskie przeciętniaki. Dalej jest Vadis bez którego obecnie trudno widzieć kadrę a niestety szansę na jego pozostanie oceniam na całe aż 10 procent. Do tych dwóch filarów należy dodać osobistości wypożyczone tj Kazaiszwili, Necid. Łącznie już na wstępie Darek traci 4 zawodników z pierwszego zespołu. Pytanie czy wgl rozważają transfery innych zawodników.. Dziś czytałem o zainteresowaniu.. Rzeźnikiem. Pół roku temu było ciśnienie na Kucharczyka.. Dąbrowski coraz śmielej błyszczy.. Gui oglądają ludzie z Portugalii..
Nie mniej jednak nawet jeśli odejdzie tylko tych 4 zawodników to wciąż pozostają pozycje,które wymagają wzmocnienia już od co najmniej zimy. Tj napad oraz lewa obrona,bo znów na wiosnę będziemy czytali o tym,kto ile ma w nogach... Poza tymi dwiema pozycjami należy wzmocnić także środek pomocy,bo sam Moulin oraz przeciętni Kopa z Jodła nie ogarną środka. Zwłaszcza w sytuacji,gdy Jodła "dochodzi" do siebie miesiącami a my wciąż opieramy grę na min 3 środkowych pomocnikach. Skrzydła.. Skrzydła aż się proszą o świeży podmuch... Kuchy zaraz się rozsypie.. Gui prochu nie wymyśli a Rado z Vadisem szkoda tam ustawiać. Zatem mamy ogólnie max 3 skrzydłowych,którzy potrafią szarpać tj Kuchy, Gui oraz Nagy. Nikt więcej jak na zespół mierzący w potrójną koronę oraz europejskie puchary..? Kiepsko. Na samym końcu są... zmiennicy. Czyli Ci,którzy w razie czego wejdą i pomogą.. Tj w widoczny sposób zastąpią człowieka nr 1 na tej pozycji. Są nimi np.. Broź,który nie potrafi posadzić na ławce Jędze zupełnie na minusowej formie. Hama.. człowiek niepotrafiący odnaleźć się w innej roli jak w roli jokera. Trzeba przyznać,że Magiera nie ma łatwego życia nawet w klubie z takim potencjałem jak Legia :)

Mimo wszystko.. Darek wcale nie musi się męczyć,aby poprawić sytuację kadrową. Nawet jeśli pożegna tych 4 zawodników tj Vadis, Pazdan, Kazaiszwili oraz Necid to wciąż może powalczyć o solidną kadrę i to nawet za mniejszą kasę :) Podpowiem przykłady.. Niezgoda, Vassiljev, Nunes - wszyscy trzej dostępni od lipca bez odstępnego. Pozyskanie tych trzech bez odstępnego wg mnie pozwoliłoby pozyskać kogoś z zagranicy na poziomie Moulin czy Gui.. na skrzydło za jakąś kasę. Jeśli nie, polecam choćby Monetę. Gwarantuje,że nie będzie gorszy od Kazaiszwilego, Langila i Aleksandrowa.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
ustalmy raz na zawsze ze Vasiliew jest zawpdnikiem zbyt slabym na Legie, ktora chce grac cos w Europie, te wspaniale liczy ktore ma aktulanie w kanadyjskiej zawdziecza rywalom pokroju wisly plock, cracovii i gornika leczna
Mardev ustalmy raz na zawszę. Jest europa i jest piłka krajowa. Ile meczy gramy w europie choćby do wiosny a ile na krajowym poletku..? Pisząc o m.in Vassiljevie mam na myśli kadrę na ligę czy PP. Podobnie myślę o Niezgodzie czy Nunesie. Mają poziom odpowiedni na rywalizację w lidze czy PP. Chociaż oczywiście, można postawić na tych 16 pewniaków a potem oglądać mecze jak z Ruchem, Termalicą czy Koroną...

Podkreślę. Pisząc o tych konkretnych "wzmocnieniach" mam na myśli konkretnie ligę. Nie oszukuję się i wiem ile znaczy gra w europie a ile w lidze. Tutaj można obok Rado, Gui i Dominika wystawić Niezgodę etc. Na europę trzeba czegoś więcej. Dlatego niestety ale Vadisa koniecznie będzie trzeba kimś wartościowym zastąpić. Stąd moje obawy o Darka.. Nie dość,że trzeba kogoś pokroju Prijo/Niko to w dodatku już trzeba szukać zawodnika pokroju Vadisa... i to wciąć mając problem z lewą obroną oraz skrzydłami.
Major
 • 2 / 0
Nie chcę tu szerzyć teorii spiskowych ale wydaje mi się że jakieś 1,5h temu był tutaj ten sam artykuł tylko w jego treści wynikało że te 40% opowiedziało się za zmianami pozytywnymi. Czy coś mnie ominęło? Ktoś tutaj coś edytował? Czy ktoś poza mną widział wcześniejszą wersję czy coś mi odwaliło?
Tak masz racje edytowali.Pewnie gdyby teraz zrobić taką sąde miałby większe poparcie
sonde oczywiście :)
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
edytowaliśmy wyłącznie tytuł.
~Stachu
 • 0 / 0
Do Mioduskiego szacunek miałem już wcześniej, ale co robi w zarządzie Jarek Jankowski?!
Dlaczego facet, którego kariera zawodowa jest zbudowana na ciągłym lizaniu 4literek nowemu panu ma miejsce w Zarządzie Legii?
Wiadomo, że w Grupie Waryński nie byłoby pana Jarka, gdyby nie poparcie polityczne ze strony PiS, skąd ten jegomość się wywodzi.
Do tej pory myślałem, że polityka nie ma wstępu do Klubu, ale widać byłem w błędzie.
Szkoda, liczyłem na fachowość i zaangażowanie, a tu tego nie będzie.
Kapitan
 • 2 / 0
Oceny będą po letnim okienku
Podpułkownik
 • 0 / 3
Pan Mioduski wydaje się być inteligentnym człowiekiem i dobry fachowcem. Ale takim miarodajnym wynikiem jego oceny będzie to czy zdobędziemy MP i jakie będą ruchy transferowe w dwie strony. Wtedy temat z oceną będzie bardzo prosty. TYLKO LEGIA.
~gogo
 • 0 / 0
nie rozumiem jednej rzeczy: jaki wpływ ma Mioduski na to, czy drużyna dowiezie do końca sezonu pozycję lidera, czy nagle się wykolei?
Podporucznik
 • 3 / 0
Poloop

Nie zgadzam się tym, że „takim miarodajnym wynikiem jego oceny będzie to czy zdobędziemy MP(...)”. Zmiany właścicielskie według mnie będą mieć znikomy bądź żaden wpływ na zdobycie czy też nie Mistrzostwa Polski. A jak widać - po zmianie właściciela – nie odbiło to się na wynikach Legii. To nie prezes zdobywa puchary tylko trener wraz ze swoją drużyną i sztabem. Także zmiany właścicielskie będzie, moim zdaniem, można ocenić dopiero na koniec przyszłego sezonu.
A już tak na koniec – wzbraniałbym się przed takimi czarno-białymi ocenami. Temat z oceną może być bardzo prosty, ale nie w naszym przypadku – tu w grę wchodzi mnóstwo czynników i takie zero-jedynkowe myślenie tu po prostu nie pasuje.
Generał broni
 • 2 / 0
@Oregon

10/10
~Vivaldi
 • 1 / 0
Gdzie ci wszyscy co pisali,że mioduski pójdzie na wojne z kibicami a za odpalanie rac będą zakazy stadionowe?
Generał dywizji
 • 2 / 0
Mioduski jest raczej neutralnym człowiekiem, któremu można zaufać. Zaufało mu też stowarzyszenie kibiców, ale także z prostej przyczyny.
Otóż, stowarzyszeniu opłaca się dziś pozytywnie współpracować z klubem, bo stowarzyszenie to rzesza ludzi, która może z tej współpracy czerpać wymierne korzyści na poziomie legalnym.
Dziś bardzo opłaca się tworzyć stowarzyszenia i na nich zarabiać, robiąc przy okazji coś dobrego dla klubu i dla siebie.
Nie opłaca się dziś wojować! To jest ważna zmiana.

Stowarzyszenie Kibiców Legii prowadzi zbiórki, dystrybuuje bilety, gadżety, ma swój sklep na Ł3. Za dużo można stracić.
Porucznik
 • 1 / 0
Z tym "zaufaniem" to spokojnie.
1. Pamiętajmy, że operacyjnie zarządzał Leśnodorski, więc duża część tego doświadczenia ominęła Mioduskiego. Między innymi "odporność" na "grajków z YouTube". Zobaczymy, jakie wykona ruchy latem.
2. W L+Extra nie podobały mi się ogólniki. "Trzeba podnosić wartość ligi". No wiemy. Ale słowo - jak? I tak dalej i tak dalej.
3. Nie podoba mi się narracja "Ja bym to zrobił inaczej" i "pieniędzy nie ma". Sorry. Nie wyobrażam sobie kontrolowania moich Pracowników w każdym detalu, ale też nigdy nie wychodzą bez mojej wiedzy poza ustalony budżet. Jeśli tak się stało, to nadzór właścicielski nie istniał. I biadanie nad rozlanym mlekiem nie ma dziś sensu. Zwłaszcza, że istniał organ rady nadzorczej. Czyli ani bezpośrednio (osobiście), ani przez RN, której psim obowiązkiem jest pilnowanie interesu właściciela nie było kontroli?
4. Trzymam kciuki za to, żeby "wizja, którą chcę zrealizować" była zgodna z naszą - kibiców. Czyli kolejne trofea do gabloty, wiosna w pucharach i wielka przyjemność z oglądania naszej - wygrywającej - Legii. Czego Wam i sobie życzę z całego serca :)