Wypożyczeni: Asysta Lisowskiego

11.11.2019 13:00

(akt. 11.11.2019 13:07)

W ubiegłym tygodniu asystę zanotował piłkarz Lechii Zielona Góra, Mateusz Lisowski. Poza tym, kilku zawodników ma za sobą występy w pełnym wymiarze czasowym. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez stołeczny klub.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock) – Płocczanie bezbramkowo zremisowali przy Łukasiewicza z Cracovią. Skrzydłowy grał do 77. minuty. W pierwszej połowie, jego centry nie zdołał zamknąć były zawodnik Legii, Mateusz Szwoch, którego uprzedził Michał Pesković.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławianie wygrali 1:0 w Łodzi z ŁKS-em. Hołowni zabrakło w „dwudziestce” meczowej.

Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Rezerwy „Piastunek” rozgromiły 5:0 Unię Strzybnica.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec), Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki) – Sosnowiczanie zwyciężyli u siebie 2:0 z Wigrami. Nawotka grał od początku do końca. W 56. minucie piłkarz dograł w pole karne, Piotr Mularczyk przedłużył tor lotu piłki głową w okolicach dalszego słupka, ale koledzy z drużyny nie zdołali zamknąć akcji. Po stronie przyjezdnych, Matuszewski zagrał pełny mecz, z kolei Król oglądał całe spotkanie z ławki rezerwowych.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice) Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Ekipa z Niepołomic zremisowała 1:1 na wyjeździe z Radomiakiem. Sitek walczył i biegał do 69. minuty, miał także okazję po tym jak przypadkowo otrzymał futbolówkę od golkipera gospodarzy. Pomocnik miał przed sobą obrońcę i podał do wychodzącego Jose Embalo, mógł jednak oddać strzał. Dostępu do bramki miejscowych przez cały czas strzegł Kochalski, który m.in. w pierwszej połowie wybronił niezły strzał Bartosza Widejki, byłego gracza Legii. Pietrzyk usiadł na ławce. Stoper zagrał od deski do deski w spotkaniu rezerw z Wilgą Garwolin (3:1).

Mateusz Żyro (Stal Mielec) – Stal pokonała w Chojnicach 2:0 Chojniczankę. Żyro znalazł się w wyjściowym składzie i opuścił boisko po końcowym gwizdku arbitra.

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola), Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce) – „Stalówka” wygrała na wyjeździe z Pogonią Siedlce 2:1. Zjawiński został zmieniony w przerwie meczu z powodu urazu mięśnia dwugłowego, który się niestety odnowił. W trakcie pierwszej połowy „Zjawa” dopadł do dośrodkowania Bartosza Sobotki, ale nieco się pomylił po uderzeniu z głowy. Napastnik we wtorek przyjedzie do Warszawy, aby przejść badania. Ciepiela grał natomiast do 76. minuty. W pewnym momencie po uderzeniu pomocnika z 25 metrów golkiper gospodarzy interweniował z problemami. Co więcej, wychowanek Igloopolu Dębica przejął piłkę blisko pola karnego rywali i zagrał na skrzydło do Adama Waszkiewicza. Boczny defensor odegrał do „Ciepiego”, który na wślizgu próbował strzelić gola, jednak golkiper Pogoni wyszedł z bramki i był dodatkowo asekurowany przez dwóch graczy miejscowych. W drugiej połowie pomocnik z numerem 26 wycofał zagranie z bocznego sektora do Piotra Mrozińskiego, ten oddał płaski strzał, który jednak nie wylądował w siatce. Po dośrodkowaniu Ciepieli z rzutu wolnego, Piotr Misztal minął się z piłką, do której startował wymieniony Mroziński, ale nie sfinalizował akcji. Skibicki zameldował się z kolei na placu gry w 63. minucie i później został napomniany żółtą kartką.

Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – Ekipa spod Jasnej Góry przegrała u siebie 1:2 ze Stalą Rzeszów. Bondarenko rozegrał cały mecz.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska) – Wólczanka pokonała w Tarnobrzegu Siarkę 3:2. "Olej" spędził na murawie 71 minut. Pomocnik w pewnej akcji znalazł się sytuacji sam na sam po minięciu dwóch przeciwników ale jej nie wykorzystał. Później oddał dwa niecelne strzały z dwudziestu metrów.

Bartosz Rymek (Motor Lublin) – Motor wygrał na wyjeździe 1:0 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. „Rymo” znalazł się w kadrze na ten mecz, jednak nie wszedł na boisko.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki) – Klub z Aleksandrowa Łódzkiego bezbramkowo zremisował na wyjeździe z KS-em Wasilków. Misiak został desygnowany przez szkoleniowca na plac gry w 67. minucie. W samej końcówce napastnik, po sporym zamieszaniu, uderzył z okolic jedenastego metra w kierunku dalszego słupka podczas gdy bramkarz rywali był ustawiony w pobliżu bliższego słupka. Piłka odbiła się od murawy, strzał mógł przedłużyć jeden z gości, ale tego nie zrobił, przez co golkiper KS-u wybił futbolówkę w ostatniej chwili. Oprócz tego, zawodnik uczestniczył w dużej liczbie pojedynków główkowych w środkowej strefie. Poza tym, wywalczył faul będąc dwadzieścia metrów od bramki przeciwnika. Jeden z piłkarzy przyjezdnych trafił jednak w mur. Wypożyczony legionista wystąpił także przez 90 minut w rezerwach Sokoła z GKS-em Ksawerów (0:2) i zagrał dobry mecz na pozycji numer "dziesięć". Miał wiele dobrych dryblingów oraz otwierających podań.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Pogoń okazała się lepsza od Znicza Biała Piska (3:1). Gładysz pomagał drużynie od pierwszych do ostatnich minut, zanotował kilka udanych interwencji w obronie.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra) – Zielonogórzanie zwyciężyli 6:1 z LZS-em Starowice Dolne. Lisowski wszedł na murawę na ostatnie 30 minut i wywalczył asystę. Skrzydłowy otrzymał prostopadłe podanie, a następnie zagrał wzdłuż „szesnastki”, z czego skorzystał Wojciech Okińczyc.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg) – Zespół z Elbląga zremisował w Ząbkach 1:1 z rezerwami Legii Warszawa. Łakota niedawno naciągnął mięsień dwugłowy, przez co opuścił trzeci mecz z rzędu.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni bezbramkowo zremisowali w Warszawie z miejscowym Drukarzem. Leszczuk został zastąpiony w drugiej połowie przez Nico Woutersa.