Wypożyczeni: Asysta Matuszewskiego

23.11.2020 11:00

(akt. 23.11.2020 09:37)

W poprzednim tygodniu Konrad Matuszewski miał asystę przy jednej z bramek dla I-ligowej Odry Opole. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Mateusz Grudziński (Zagłębie Sosnowiec ’00) – Zagłębie poniosło dwie porażki: z Arką Gdynia (0:2) i Chrobrym Głogów (1:2). Grudziński rozegrał dwa pełne spotkania. W końcówce rywalizacji z klubem z Głogowa, stoper uprzedził Mikołaja Lebedyńskiego, który czyhał na centrę.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom ’00) – Radomiak pokonał 1:0 ŁKS i zremisował na wyjeździe 1:1 z Sandecją Nowy Sącz. Kochalski wystąpił w obu meczach - od początku do końca. W drugiej z wymienionych gier golkiper zatrzymał m.in. Adriana Danka, a także obronił strzały Damira Sovsicia oraz Michała Walskiego.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, ‘01) - Odra zwyciężyła na wyjeździe 3:2 z Chrobrym Głogów i zremisowała u siebie 1:1 z Górnikiem Łęczna. Matuszewski grał od pierwszej do ostatniej minuty w spotkaniu z Chrobrym i miał asystę przy drugim trafieniu. Lewy obrońca pojawił się po prawej stronie pola karnego i płasko wycofał piłkę na 13. metr do Konrada Nowaka. Ten oddał strzał, a piłka odbiła się od jednego z rywali – który interweniował przed linią bramkową – i wpadła do siatki. Rywalizację z Górnikiem "Mata" oglądał z ławki rezerwowych.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice ’02) – Puszcza wygrała u siebie 1:0 z Górnikiem Łęczna i zremisowała na wyjeździe 4:4 z ŁKS-em. Kobylak rozegrał cały mecz z Górnikiem, natomiast w spotkaniu z Łódzkim Klubem Sportowym został zmieniony w przerwie (przy wyniku 3:1 dla rywali).

W rywalizacji z klubem z Łęcznej golkiper m.in. zbił do boku uderzenie Karola Struskiego, a przeciwko ŁKS-owi świetnie wybronił uderzenie zza pola karnego, byłego piłkarza Legii - Michała Trąbki. Bramkarz z rocznika 2002 sprokurował też rzut karny dla łodzian, który wykorzystał Antonio Dominguez.

Tomasz Nawotka (ŁKS, ’97) - ŁKS przegrał na wyjeździe 0:1 z Radomiakiem i zremisował w Łodzi z Puszczą Niepołomice (4:4). Nawotka oglądał mecz z Radomiakiem z ławki rezerowych, z kolei w spotkaniu z Puszczą pojawił sie na murawie w 80. minucie. Kilkadziesiąt sekund później, po sporym zamieszaniu w "szesnastce" przeciwników, oddał niecelny strzał. W doliczonym czasie gry "Nawot" zabrał się do kontry i został sfaulowany przez Michała Mikołajczyka, który został napomniany żółtą kartką.

Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, ’02) – Olimpia pauzowała w ostatniej, 14. kolejce II ligi. W najbliższy weekend klub z Elbląga zagra u siebie z Błękitnymi Stargard (28.11).

Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – Wólczanka ma za sobą dwa mecze ligowe. We wtorek zremisowała na wyjeździe 1:1 ze Stalą Kraśnik, a w niedzielę na wyjeździe z ŁKS-em Łagów. W tym pierwszym spotkaniu Wach pojawił się na murawie w 12. minucie. Rozegrał natomiast cały mecz z ŁKS-em.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ’01) – Pogoń miała zagrać w poprzednim tygodniu z Pelikanem Łowicz. Mecz został przełożony na inny termin.