News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Asysta Rosołka, niegroźny uraz Kobylaka

18.01.2021 07:00

(akt. 17.01.2021 23:04)

Wracamy z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty. W poprzednim tygodniu Maciej Rosołek miał asystę w meczu Arki Gdynia z Gryfem Wejherowo. Sparingowego spotkania z Cracovią nie dokończył Gabriel Kobylak. W końcówce bramkarz Puszczy Niepołomice doznał urazu, który ostatecznie okazał się niegroźny. Poniżej szczegóły.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, ’01) – Arka wygrała 4:0 w grze kontrolnej z III-ligowym Gryfem Wejherowo. Rosołek rywalizował na boisku w drugiej części spotkania i miał asystę przy drugim golu dla klubu z Gdyni. Młodzieżowiec dośrodkował z prawej strony "szesnastki" do Mateusza Żebrowskiego, który zdobył bramkę po skutecznej dobitce. Poza tym, Rosi miał udział przy dwóch innych trafieniach dla Arki. Przy pierwszym golu prostopadle zagrał w pole karne – Mikołaj Łabojko został przyblokowany, lecz były legionista, Kamil Mazek, dopadł do piłki i umieścił w siatce. Przy trafieniu na 3:0, Rosołek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Golkiper powstrzymał 19-latka, lecz wyłuskał futbolówkę w taki sposób, że ta trafiła do Mazka, który skierował ją do pustej bramki.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak rozegrał grę wewnętrzną. Pierwsze sparingi powinny się odbyć w tym tygodniu.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ‘01) - Odra zwyciężyła 3:2 w sparingu z III-ligową Polonią Bytom. Matuszewski grał w pierwszej połowie.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Klub z Niepołomic przegrał 1:3 z Cracovią w meczu towarzyskim. Kobylak pojawił się na boisku w drugiej połowie i grał do 86. minuty – wówczas opuścił boisko, ponieważ Rivaldinho uderzył go z kolana w głowę. Na szczęście uraz okazał się niegroźny. Zawodnik ma mocne obicie i miał przerwę do niedzieli. Od poniedziałku (18.01) wraca do treningów z drużyną.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – Łódzki Klub Sportowy jest w trakcie okresu przygotowawczego. W piątek, 22 stycznia, wyleci do Turcji, gdzie rozegra trzy gry kontrolne.

Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia rozegra pierwszy sparing w najbliższą sobotę, 23 stycznia. Zagra z III-ligową Radunią Stężyca.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń przegrała 0:2 z Polonią Warszawa w grze kontrolnej. Lisowskiego zabrakło w składzie, ze względu na chorobę.

W najbliższych dniach do listy wypożyczonych dojdzie Mateusz Grudziński, który rundę wiosenną spędzi w II-ligowym Zniczu Pruszków, o czym informowaliśmy tutaj