Wypożyczeni: Bramka Nagya, dwa gole Misiaka. Asysty Wacha i Rymka

02.03.2020 11:45

(akt. 02.03.2020 16:04)

W poprzednim tygodniu bramkę dla Panathinaikosu zdobył Dominik Nagy. Z kolei dwa gole w sparingu Sokoła Aleksandrów Łódzki strzelił Mateusz Misiak. Asysty dla Wólczanki oraz Motoru mieli odpowiednio Dawid Wach i Bartosz Rymek. Cały mecz ligowy rozegrał wypożyczony ostatnio Kacper Kostorz. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) - Panathinaikos wygrał 4:1 z Volosem. Węgier grał przez 77 minut i strzelił pierwszego gola w meczu. Nagy otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, minął bramkarza i płaskim uderzeniem z lewej nogi umieścił futbolówkę w bramce.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99), Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Krakowianie zremisowali u siebie 2:2 z płockim klubem. Hołownia nie podniósł się z ławki rezerwowych, z kolei Kwietniewskiego zabrakło w kadrze na to spotkanie.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97), Kacper Kostorz (Miedź Legnica, ’99) – Sosnowiczanie wygrali na wyjeździe 2:0 z Miedzią. W szeregach gości, Nawotka zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. Tak samo jak Kostorz. Napastnik miał kilka niezłych okazji w meczu. Zawodnik obił słupek i poprzeczkę. Poza tym, był bardzo aktywny na murawie i parokrotnie dał o sobie znać wykorzystując swoją szybkość. W jednej z akcji wygrał pojedynek powietrzny z rywalem i jego strzał z głowy wylądował w rękach golkipera przyjezdnych. Po zmianie stron "Kosti" dokładnie podał do Joana Romana, ale w ostatniej chwili piłkę spod jego nóg wybił defensor klubu z Sosnowca.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Stal rozgromiła w Grudziądzu Olimpię 5:0. "Żyrko" biegał po murawie przez 90 minut.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01), Michał Król (Wigry Suwałki, ‘00) – Wigry doznały bolesnej porażki z Podbeskidziem (0:4). Zarówno Król jak i Matuszewski wystąpili od pierwszej do ostatniej sekundy.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Cezary Miszta (Radomiak Radom ‘00) - Radomianie zmierzą się z liderem pierwszej ligi, Wartą Poznań, w poniedziałek o godz. 18. Ostatnio Radomiak mierzył się jeszcze w sparingu z GKS-em Bełchatów (2:0). Gra kontrolna trwała 4x30 minut. Miszta bronił dostępu do bramki przez godzinę. Na murawie pojawił się jeszcze Pietrzyk.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) – Puszcza przegrała u siebie 1:3 z Chrobym Głogów. Sitek oglądał poczynania kolegów z ławki.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil wygrał 4:2 z Odrą Opole po wznowieniu rozgrywek pierwszej ligi. Bondarenko przesiedział cały mecz na ławce.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" bezbramkowo zremisowała z Bytovią Bytów. Ciepiela został desygnowany na plac gry, przez trenera, w 67. minucie. Warto dodać, że Stal po raz pierwszy, od wielu miesięcy, mogła zagrać na obiekcie w Stalowej Woli. Wcześniej rywalizowała bowiem na stadionach w Rzeszowie oraz Boguchwale.

Bartosz Rymek (Motor Lublin, 99’) – Lublinianie wygrali w spotkaniu towarzyskim z Tomasovią Tomaszów Lubelski (2:1). "Rymo" walczył przez 90 minut, miał asystę przy pierwszej bramce i udział przy drugiej.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01) – Ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego zremisowała na własnym terenie z KKS-em Kalisz (3:3). Misiak wszedł na boisko w momencie, gdy rywale prowadzili 1:0 i grał jako ofensywny pomocnik. Po 10 minutach dostał piłkę w środku pola, przyjął ją do przodu i mocno zagrał do Bartłomieja Maćczaka. Ten podał wzdłuż pola karnego, a jeden z graczy Sokoła wpakował futbolówkę do siatki. Po chwili gospodarze przeprowadzili składną akcję. Miejscowi dośrodkowali z prawej strony. Misiak stał wówczas bokiem do bramki, na siódmym metrze. Piłkarz instynktownie uderzył piłkę piętą po ziemi, w kierunku dalszego słupka, i cieszył się z trafienia. Cztery minuty później Misiak otrzymał podanie przed polem karnym, minął dwóch przeciwników (trzeciego po szczęśliwej przebitce). Następnie znalazł się sam na sam z golkiperem i strzelił gola po płaskim strzale przy dalszym słupku. – Oby to był dobry prognostyk przed ligą – skomentował gracz.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ‘01) - Pogoń zremisowała w grze kontrolnej 2:2 z Błonianką Błonie. Gładysz rywalizował przez 70 minut. Stoper skutecznie główkował po centrze z rzutu rożnego, ale sędzia nie uznał bramki, ponieważ dopatrzył się przewinienia innego zawodnika Pogoni.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra, ‘01) – Zielonogórzanie pokonali 2:0 Wartę Gorzów Wielkopolski. Lisowski wystąpił przez 65 minut. Mógł mieć asystę. Po prostopadłym podaniu, partner z zespołu miał do pokonania tylko bramkarza, ale ta sztuka mu się nie udała. Piłkarz dostawał dużo piłek za plecy i starał się utrzymywać futbolówkę z przodu.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – Wólczanka zremisowała 3:3 z KS-em Wiązownica. Wach grał przez godzinę i miał asystę przy pierwszym golu Mateusza Olejarki, byłego piłkarza Legii. "Wachu" był aktywny w ofensywie. W pewnej akcji zawodnik wygrał pojedynek jeden na jeden przed polem karnym i świetnie dograł w "szesnastkę", ale napastnik gospodarzy tylko musnął piłkę głową. Później, wypożyczony legionista wyprowadził futbolówkę na 35. metr od bramki przeciwnika. Zbiegł do środka i podał po przekątnej, z lewej nogi, do kolegi, który znalazł się sam na sam, ale nie strzelił.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg, ‘01) – Zespół z Elbląga przegrał 1:2 z Radunią Stężyca. Łakota stał między słupkami od początku do końca sparingu. W ostatnich fragmentach gry kontrolnej bramkarz parokrotnie ratował Concordię przed stratą gola.