Wypożyczeni: Bramka Rymka. Nagy wywalczył rzut karny

24.02.2020 14:00

(akt. 24.02.2020 14:10)

W poprzednim tygodniu bramkę dla Motoru Lubin zdobył Bartosz Rymek, a Dominik Nagy wywalczył rzut karny dla Panathinaikosu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) - Panathinaikos zremisował 1:1 na wyjeździe z Asterasem Tripolis. Węgier zagrał cały mecz. Tuż po przerwie Nagy został sfaulowany w polu karnym. "Jedenastkę", po jej późniejszym powtórzeniu, wykorzystał Federico Macheda.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Płocczanie zremisowali u siebie 1:1 z Zagłębiem Lubin. Kwietniewskiego zabrakło w kadrze meczowej na to spotkanie.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Wisła wygrała w Krakowie 2:0 z Koroną Kielce. Hołownia zameldował się na murawie na ostatnie dziesięć minut. Cztery dni wcześniej "Hołek" wystąpił w sparingu "Białej Gwiazdy" z Wigrami Suwałki (2:2).

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Sosnowiczanie zremisowali 3:3 z Ruchem Chorzów w ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek pierwszej ligi. Nawotka nie pojawił się na boisku.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Mielczanie zwyciężyli 2:1 w grze kontrolnej w Turcji z Czornomorciem Odessa. Żyro grał do 56. minuty i został zmieniony przez Wojciecha Lisowskiego.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01), Michał Król (Wigry Suwałki, ‘00) – Wigry zremisowały 2:2 w Myślenicach z Wisłą Kraków. Król walczył przez 63 minuty, z kolei Matuszewski został zastąpiony po przerwie.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, ‘00), Cezary Miszta (Radomiak Radom ‘00) - Radomianie wygrali 2:0 z GKS-em Bełchatów w sparingu. Grano 4x30 minut. Miszta bronił dostępu do bramki Radomiaka przez 61 minut. Kochalski pojawił się między słupkami w ostatniej, czwartej kwarcie. Na boisku, na końcowe 30 minut, pojawił się również Pietrzyk.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) – Puszcza uległa 2:3 w grze kontrolnej z Cracovią. "Sito" grał od 65. minuty.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil zwyciężył 1:0 z RFS-em Ryga. Bondarenko walczył w drugiej połowie. - Solidny rywal z ciekawymi zawodnikami. Dobre przetarcie przed wznowieniem ligi. Gra obronna wyglądała całkiem dobrze, "zero" z tyłu buduje. Okres sparingowy zakończony zwycięstwem, więc można optymistycznie spoglądać na zmagania na zapleczu ekstraklasy. Intensywne treningi. Mam nadzieję, że w lidze zaprocentuje dużo rzeczy - podsumował "Bondi".

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" musiała uznać wyższość Resovii (0:3). Ciepiela wbiegł na boisko w 60. minucie.

Bartosz Rymek (Motor Lublin, 99’) – W sobotnim meczu kontrolnym, lublinianie wygrali 3:1 z Wisłą Puławy. „Rymo” walczył w pierwszej części rywalizacji i strzelił drugiego gola w spotkaniu. Zawodnik kapitalnie ruszył do dobitki strzału z pola karnego i z bliska, po efektownym uderzeniu z lewej nogi, pokonał bramkarza klubu z Puław. – Instynkt napastnika pozostał – skomentował bramkę Rymek.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01), Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ‘01) - Pogoń zwyciężyła sparingowo 2:1 z Sokołem. W zespole z Aleksandrowa Łódzkiego, na murawie na końcowe 25 minut pojawił się Misiak. Napastnik oddał strzał z głowy po centrze z prawej strony. Gładysz znalazł się z kolei w podstawowym składzie i opuścił boisko w 67. minucie. W końcówce było dużo walki w środku pola.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra, ‘01) – Zielonogórzanie przegrali 1:10 z rezerwami Lecha Poznań. Grano 4x30 minut. Lisowski występował na murawie w Popowie przez 90 minut. Przez ten czas przeprowadził ciekawą akcję. Minął środkowego obrońcę w rogu boiska, następnie wbiegł w pole karne i podał do jednego z kolegów, który uderzył ponad poprzeczką. Poza tym, wypożyczony legionista wybiegł w bocznym sektorze do prostopadłego zagrania, lecz miał trudną sytuację. Oddał strzał z ostrego kąta i golkiper "Kolejorza" obronił jego uderzenie. Lechia grała na dwa składy, co mogło być jedną z przyczyn wysokiej porażki.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – Wólczanka pokonała 3:0 Sokoła Sieniawa. Olejarka rywalizował przez 65 minut. Pomocnik miał kilka niezłych, prostopadłych podań, po których mogły paść bramki. Wach wszedł na murawę na ostatnie pół godziny. Prawy obrońca wykreował akcję z napastnikiem, wymieniając się z nim krótkimi podaniami w bocznym sektorze. Po chwili "Wachu" świetnie wyłożył piłkę do pustej bramki, lecz drugi napastnik nie dołożył nogi.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg, ‘01) – Zespół z Elbląga przegrał 0:2 z Bałtykiem Gdynia. Łakota bronił dostępu do bramki Concordii w pierwszej połowie. Golkiper wyciągał futbolówkę z siatki, po tym jak Oskar Bohm z drużyny przeciwnej znalazł się z nim w sytuacji sam na sam.