News: Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Wypożyczeni: Bramki Jagiełły i Kurowskiego (akt.)

Marcin Szymczyk, Anna Pęczak

08.07.2013 22:53

(akt. 04.01.2019 12:14)

Informowaliśmy już o tym, że Kamil Mazek wystąpił w meczu sparingowym Dolcanu z Koroną Kielce i zaliczył asystę przy trafieniu Marcina Figla. Dziś do Dolcanu na testy dołączyło kolejnych dwóch legionistów. Pierwszym jest Mateusz Długołęcki, który był na obozie z pierwszym zespołem Legii, ale głównie się leczył. Drugim zaś Tomasz Prejs, który trenował w Dolcanie w czerwcu razem z Pawłem Wolskim i Michałem Bajdurem. Cała trójka pojechała na zgrupowanie Dolcanu do Rybnika i prawdopodobnie wszyscy zostaną na rok wypożyczeni z Legii. Wolski i Bajdur natomiast poza kadrą Dolcanu.

Na obóz trener Robert Podoliński zabrał Nikolę Todorovicia, który w ubiegłym roku był zawodnikiem Młodej Legii, a wiosną występował w Pogoni Grodzisk Mazowiecki.
Zawodnicy z Ząbek pozostaną na zgrupowaniu do soboty. W tym czasie rozegrają dwa sparingi - we wtorek o 17:00 zmierzą się z Rakowem Częstochowa, a w piątek o 16:00 - z GKS-em Bełchatów.

*Jakub Szumski (Piast Gliwice) - wystąpił w spotkaniu z Amkarem Perm. Jego Piast Gliwice przegrał z Rosjanami 2:3, choć prowadził 2:0. Poniżej skrót tego meczu.

*Damian Zbozień (Piast Gliwice) - Podobnie jak "Szumi" zagrał przez 90 minut w przegranym spotkaniu z Amkarem Perm. Poniżej skrót tego meczu.

Wojciech Lisowski (Bogdanka Łęczna) - Zagrał w meczu sparingowym z Wisłą Puławy. Ekipa z Łęcznej zremisowała 1:1. Jedyną bramkę dla Bogdanki zdobył były piłkarz Legii Sebastian Szałachowski, który przedłużył umowę z klubem z Łęcznej.

Bartosz Żurek (Cracovia) - pojawił się na boisku w barwach Cracovii w 52 minucie meczu z Garbarnią, jego zespół prowadził wtedy 2:0. Ostatnie skończyło się wynikiem, ale sam Żurek niczego wielkiego nie pokazał. W sparingu z FC Icons New Yersey nie wystąpił.

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) - Zagrał przez 45 minut meczu z Wartą Poznań wygrany przez Podbeskidzie 4:0. Kamil zdobył bramkę na 2:0. Przebywał też przez 45 minut w spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie Bielsko-Biała) - Zagrał przez 45 minut meczu Podbeskidzia z Wartą 4:0 i robił dużo wiatru. W spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz na murawie przebywał 69 minut, jego zespół zremisował 2:2, a Olek był po końcowym gwizdku chwalony przez trenera Czesława Michniewicza.

Kamil Mazek (Dolcan Ząbki) - 45 minut w meczu Dolcanu z Koroną i asysta. W 51. minucie na prawej stronie dynamicznie wbiegł w pole karne, idealnie wyłożył piłkę Marcinowi Figlowi, a ten trafił do siatki. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice) - 90 minut w przegranym 0:1 spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Bartosz Widejko (Zagłębie Sosnowiec) - Zagrał przez 30 minut w spotkaniu z Ruchem Chorzów 0:1.

*Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będzie cały czas śledzili ich losy.