Wypożyczeni: Bramki Nawotki, Rymka i Lisowskiego

17.02.2020 14:00

(akt. 17.02.2020 12:28)

W poprzednim tygodniu gola dla Zagłębia Sosnowiec strzelił  Tomasz Nawotka. Co więcej, bramki dla Motoru Lublin oraz Lechii Zielona Góra zdobyli odpowiednio Bartosz Rymek i Mateusz Lisowski. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) - Panathinaikos zwyciężył u siebie 3:1 z Panetolikosem. Węgier wszedł na murawę w 79. minucie w miejsce Dimitriosa Kourbelisa.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Płocczanie bezbramkowo zremisowali w Łodzi z ŁKS-em. Kwietniewskiego zabrakło w kadrze na to spotkanie. Co ciekawe, na ławce w Łódzkim Klubie Sportowym usiadł Mieszko Lorenc. 18-latek został niedawno zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy, a w poprzednim sezonie występował w barwach Legii w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Wisła wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Hołownia nie pojawił się w „dwudziestce” meczowej.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Na koniec obozu w Chorwacji, sosnowiczanie pokonali 3:2 Sandecję Nowy Sącz. Dzięki zwycięstwu, Zagłębie zajęło trzecie miejsce w turnieju Medulin Cup. Nawotka strzelił pierwszego gola dla drużyny z Sosnowca. Zawodnik rozegrał 90 minut.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Mielczanie zremisowali w tureckim Kadriye 3:3 z Awangardem Kursk, czyli zespołem z drugiej ligi rosyjskiej. Dwie bramki dla Stali zdobył Michał Żyro, były gracz Legii. Jego brat, Mateusz Żyro, spędził na murawie całe spotkanie.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01), Michał Król (Wigry Suwałki, ‘00) - Wigry przegrały w sparingu 1:3 z Resovią. Król grał do 60. minuty i miał kilka dośrodkowań w pole karne. Matuszewski walczył na murawie od początku do końca spotkania.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, ‘00), Cezary Miszta (Radomiak Radom '00) - Radomianie od 7 do 14 lutego przebywali na zgrupowaniu we Włoszech. W tym czasie mieli trzy gry kontrolne: z Atalantą Bergamo (3:6), młodzieżowym zespołem Parmy (4:0) oraz USD Caravaggio (0:2). Miszta stał między słupkami przez 60 i 45 minut w grach kontrolnych z Atalantą oraz Parmą. Kochalski strzegł dostępu do bramki Radomiaka od 60. minuty meczu z ekipą z Bergamo. Co więcej, pojawił się na murawie po przerwie z Parmą i bronił w pierwszej odsłonie rywalizacji z USD Caravaggio. Pietrzyk zagrał z kolei od początku do końca z młodzieżową drużyną Parmy.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) – Puszcza sparingowo pokonała GKS Katowice (2:1). Sitek został desygnowany przez trenera na plac gry w 55. minucie. W jednej z akcji, skrzydłowy zszedł do środka i oddał strzał, który rywale zablokowali w ostatniej chwili.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil wygrał 3:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i przegrał 0:1 ze Zniczem Pruszków. W pierwszym spotkaniu Bondarenko wszedł na murawę po zmianie stron. W drugim meczu stoper grał z kolei w pierwszej połowie.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" bezbramkowo zremisowała z Podhalem w Nowym Targu. Ciepiela zameldował się w wyjściowym składzie i został zmieniony w przerwie. Pomocnik oddał strzał, który obronił golkiper rywali, ale chwilę później sędzia odgwizdał spalonego.

Bartosz Rymek (Motor Lublin, 99’) – Lublinianie wygrali 3:1 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w grze kontrolnej. "Rymo" grał w pierwszej połowie i zdobył bramkę dla Motoru. Wypożyczony legionista uderzył z woleja zza pola karnego, w kierunku bliższego słupka, i pokonał golkipera rywali. Ponadto, pomocnik oddał strzał, ale bramkarz drużyny przeciwnej instynktownie obronił. Jeden z graczy Motoru ruszył jeszcze do dobitki, lecz nie trafił w piłkę.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01) – Ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego pokonała 2:0 drugoligowy GKS Bełchatów. Misiak wszedł na boisko na końcowe 25 minut. Napastnik dobrze utrzymywał się przy piłce, wygrywał pojedynki fizyczne. Po udanym dryblingu przy bocznej linii, snajper wbiegł w "szesnastkę" i został sfaulowany w polu karnym. Sokół zamienił wówczas "jedenastkę" na gola. Dodatkowo, zawodnik oddał płaski strzał z 20. metra w lewy róg bramki, lecz golkiper GKS-u odbił futbolówkę na rzut rożny.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rocznik ‘01) - Pogoń uległa 1:3 Stomilowi Olsztyn. Dla Gładysza był to pierwszy mecz po kontuzji. W ostatnim czasie stoper miał bowiem zerwane więzadło w stawie skokowym. Środkowy obrońca wystąpił w pierwszej połowie.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra, ‘01) – Zielonogórzanie zremisowali 3:3 z Cariną Gubin w sparingu. Lisowski walczył w pierwszej połowie. Piłkarz strzelił gola na 1:0 popisując się skuteczną dobitką.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – Wólczanka zremisowała 1:1 z Izolatorem Boguchwała i Koroną Rzeszów (2:2). Olejarka grał w pierwszym spotkaniu przez 30 minut, miał 5-6 niezłych dośrodkowań z kornerów, po których drużyna z Wólki Pełkińskiej mogła zdobyć bramki. W drugiej grze kontrolnej "Olej" występował przez godzinę.

Wach walczył z Izolatorem przez 85 minut. Zawodnik podłączył się do paru ciekawych akcji ofensywnych, które kończyły się głównie przewinieniami rywali przed polem karnym.  Pod koniec meczu 19-latek mógł strzelić gola, piłka trafiła do niego na siódmy metr. Przeciwnik zasłonił jednak "Wachowi" bramkę, ten chciał jeszcze go minąć, lecz ta sztuka mu się nie udała. Zawodnik rywalizował przez pół godziny przeciw Koronie. Na początku sparingu jeden z rywali zaatakował Wacha wyprostowaną nogą, lecz wypożyczony gracz Legii cudem wyszedł z opresji. Po kilkunastu minutach gracz został trafiony w kostkę i zszedł z boiska, aby nie doznać kontuzji. W trakcie gry na boisku, prawy obrońca dobrze współpracował na flance razem z Mateuszem Olejarką, byłym zawodnikiem stołecznego klubu.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg, ‘01) – Zespół z Elbląga przegrał w meczu towarzyskim z KP Starogardem Gdańskim (0:2). Łakota bronił dostępu do bramki Concordii w pierwszej odsłonie rywalizacji. Oba gole dla rywali padły po przerwie.