Wypożyczeni: Dwa gole Misiaka, bramki Sitka i Ciepieli

22.06.2020 13:00

(akt. 22.06.2020 13:32)

W poprzednim tygodniu dwie bramki w sparingu zdobył Mateusz Misiak, napastnik Sokoła Aleksandrów Łódzki. Co więcej, ligowe gole dla Puszczy Niepołomice oraz Stali Stalowa Wola strzelili odpowiednio Maksymilian Sitek i Bartłomiej Ciepiela. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) – Panathinaikos przegrał w lidze greckiej 0:3 z Olympiakosem. Nagya zabrakło w kadrze meczowej. Tydzień temu, przed spotkaniem z PAOK-iem węgierski pomocnik nabawił się problemów zdrowotnych z łydką - do zdarzenia doszło w trakcie rozgrzewki.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Wisła bezbramkowo zremisowała z Arką Gdynia w 31. kolejce ekstraklasy. Kwietniewski oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Krakowianie przegrali na wyjeździe 1:3 z Rakowem Częstochowa. Hołownia po raz trzeci z rzędu pojawił się w podstawowym składzie. W 30. minucie oddał groźny strzał, który jednak dobrze sparował Jakub Szumski, były golkiper Legii. „Hołek” grał do 62. minuty i został wtedy zastąpiony przez Aleksandra Buksę.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Zagłębie zremisowało w Sosnowcu 2:2 z Radomiakiem Radom i zwyciężyło na wyjeździe 3:1 z GKS-em Jastrzębie.

Jeżeli chodzi o pierwsze wymienione spotkanie - Nawotka rywalizował na boisku przez 76 minut i został wówczas zmieniony przez byłego piłkarza Legii, Mateusza Szweda. W 15. minucie zawodnik zacentrował w kierunku Patryka Małeckiego, który niecelnie uderzył. W drugiej połowie „Nawot” nieźle dograł ze skrzydła do Fabiana Piaseckiego.

23-latek zagrał w pełnym wymiarze czasowym przeciwko GKS-owi. W doliczonym czasie uderzył na bramkę rywali, ale zrobił to zbyt lekko, dzięki czemu Mariusz Pawełek spokojnie obronił jego strzał.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) - Puszcza zremisowała ostatnio 2:2 na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała i przegrała u siebie 0:1 z Olimpią Grudziądz. Sitek grał odpowiednio przez 75 oraz 56 minut.

W spotkaniu z Podbeskidziem zawodnik miał asystę przy pierwszym trafieniu dla klubu z Niepołomic. Skrzydłowy dośrodkował z lewej strony w "szesnastkę", a Michal Klec skierował piłkę do siatki. Kilkanaście minut później „Sito” strzelił gola po uderzeniu z lewej nogi w polu karnym, po wcześniejszym zamieszaniu z powodu rzutu wolnego. - Myślę, że z perspektywy całego meczu, zaskoczyliśmy chyba każdego. Bo nie odstawaliśmy od rywali, a momentami wręcz przeważaliśmy. Cieszę się z tego, że zdobyłem bramkę i miałem asystę. Po moim golu ustaliłem z Kubą Bąkiem, że podbiegnę do niego, lecz po euforii nie wiedziałem nawet do kogo biegnę, haha – opowiada Sitek. Co więcej, zawodnik był też faulowany w innej akcji, jak znalazł się praktycznie w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01), Michał Król (Wigry Suwałki, ‘00) – W poprzednim tygodniu Wigry poniosły dwie porażki – z GKS-em Tychy (0:1) i Stomilem Olsztyn (0:1). W obu spotkaniach Króla zabrakło w kadrze. Matuszewski oglądał spotkanie z GKS-em z ławki, a przeciwko Stomilowi grał przez 90 minut. W pierwszej połowie "Mata" nieźle dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, lecz bramkarz drużyny przeciwnej wypiąstkował futbolówkę.

Kacper Kostorz (Miedź Legnica, ’99) – Miedź zwyciężyła w Grudziądzu z Olimpią (2:1) i przegrała u siebie z Bruk-Betem (0:1). W spotkaniu z Olimpią Kostorz walczył na murawie przez 65 minut. W pierwszej połowie napastnik wycofał zagranie ze skrzydła do Omara Santany, który uderzył ponad poprzeczką. Kilka minut później wypożyczony legionista podał do Jakuba Łukowskiego, a ten huknął minimalnie ponad bramką.

W rywalizacji przeciwko Bruk-Betowi „Kosti” zameldował się na placu gry tuż po przerwie. Atakujący miał wyborną okazję w 69. minucie. Dopadł do płaskiej centry w „szesnastkę”, lecz z bliska nie umieścił piłki w bramce.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Stal zwyciężyła u siebie 1:0 ze Stomilem Olsztyn i przegrała w Bełchatowie z miejscowym GKS-em (1:2). W jednym i drugim meczu Żyro spędził na boisku po 90 minut.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Cezary Miszta (Radomiak Radom ‘01) - Radomianie zremisowali 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec i zwyciężyli 3:1 z Chojniczanką. Pietrzyk w obu spotkaniach znalazł się na ławce rezerwowych, z kolei Miszta dwukrotnie zagrał po 90 minut. W rywalizacji z sosnowiczanami golkiper wybronił końcówką buta uderzenie Markasa Benety przy stanie 2:1. W końcówce drugiego meczu popisał się za to udanym piąstkowaniem w istotnym momencie.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec (0:1) i wygrał u siebie 1:0 z Wigrami Suwałki. Zarówno w jednym jaki i drugim meczu Bondarenko oglądał boiskowe poczynania kolegów z ławki rezerwowych.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" ma za sobą udane dni. Zespół ze Stalowej Woli odniósł dwa domowe zwycięstwa: ze Stalą Rzeszów (3:0) i Legionovią (2:0). Ciepiela pojawił się na boisku odpowiednio w 58. i 66. minucie. W tym pierwszym meczu pomocnik miał asystę drugiego stopnia przy drugim trafieniu Michała Fidziukiewicza. Parę minut później „Ciepi” ustalił wynik meczu. Zawodnik oddał płaski strzał po wbiegnięciu w pole karne i pokonał golkipera Stali.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01) – W środę Sokół rozgromił w sparingu 8:2 GKS Ksaawerów z klasy okręgowej. Misiak pojawił się na murawie w drugiej połowie i strzelił dwa gole. III-ligowiec zaplanował powrót do treningów na 6 lipca.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ‘01) – 17 czerwca Pogoń miała zmierzyć się u siebie z rezerwami Legii Warszawa. Sparing został jednak odwołany ze względy na to, że nad stadionem przeszła nawałnica, a boisko zostało zalane.

Bartosz Rymek (Motor Lublin, 99’), Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra, ’01), Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00), Paweł Łakota (Concordia Elbląg, ‘01) – Rozgrywki III-ligowe w Polsce w sezonie 2019/2020 zostały niedawno zakończone. Warto dodać, że Motor Lubin w przyszłym sezonie będzie rywalizował na szczeblu centralnym, czyli w II lidze.