Wypożyczeni: Dwa gole Sobieckiego, Rosołek w ćwierćfinale Pucharu Polski

22.02.2021 09:00

(akt. 22.02.2021 09:26)

W poprzednim tygodniu dwie bramki dla rezerw Olimpii Elbląg zdobył Filip Sobiecki. Dodajmy, że Arka Gdynia, którą reprezentuje obecnie Maciej Rosołek, awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka zwyciężyła 2:1 Górnika Łęczna i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Rosołek rozegrał cały mecz i miał asystę przy trafieniu Adama Dei. "Rosi" wycofał piłkę na 25. metr, a Deja zdecydował się na skuteczny strzał po ziemi. Warto dodać, że w 82. minucie młodzieżowiec pojawił się po lewej stronie boiska i dośrodkował na 9. metr, w okolice bliższego słupka. Wówczas Adrian Cierpka pechowo zgrał piłkę głową na dalszy słupek, gdzie znalazł się niepilnowany Marcus Vinicius, który główkował tuż obok bramki.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry rozegrał dwa sparingi jednego dnia: wygrał ze Świtem Skolwin (3:1) i z Unią Janikowo (1:0). Niski wystąpił w rywalizacji ze Świtem.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – W ostatnich dniach Radomiak przegrał 3:5 z Legią II Warszawa i zremisował 1:1 z Pilicą Białobrzegi. Kochalski zagrał w drugim sparingu, który był podzielony na trzy części (3x30 minut). Golkiper bronił dostępu do bramki klubu z Radomia w pierwszej i drugiej tercji.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ‘01) - Odra zremisowała we Wrocławiu 2:2 z Miedzią Legnica w grze kontrolnej. Matuszewski rywalizował do 60. minuty.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec, w meczu towarzyskim.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS przegrał u siebie 0:3 z GKS-em Tychy w 17. kolejce I ligi. Nawotka oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia rozgromiła w sparingu 7:0 IV-ligową Polonię Lidzbark Warmiński. Sobiecki grał od 59. minuty i miał asystę. Młodzieżowiec wystąpił też w meczu towarzyskim drugiej drużyny, która również wygrała 7:0 (pokonała Żuławy Nowy Dwór Gdański). Wypożyczony legionista grał na boisku przez 65 minut i zdobył dwie bramki. Pierwszego gola strzelił po minięciu przeciwnika i uderzeniu w kierunku dalszego słupka, z 25. metra. Drugie trafienie padło natomiast po wycofaniu z 16. metra. Do dwóch trafień dorzucił jeszcze dwie asysty – po indywidualnych akcjach i zagraniach do pustej bramki.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz zremisował u siebie 1:1 z Unią Skierniewice. Grudziński rozegrał cały sparing - zagrał na lewej obronie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ’01) – Pogoń przegrała w LTC 0:1 z drugim zespołem Legii Warszawa. Lisowski wystąpił w tym spotkaniu, grał jako lewoskrzydłowy.