Wypożyczeni: Gol Araka, kontuzja Piecha i czerwona kartka Dankowskiego

Łukasz Pazuła

27.04.2015 12:24

(akt. 21.12.2018 15:18)

Zagłębie Sosnowiec dzięki bramce Jakuba Araka awansowało na pierwsze miejsce w II lidze. Młody napastnik strzelił już 14 gola w tym sezonie. Inni legioniści nie będą równie dobrze wspominać swoich występów. Arkadiusz Piech doznał urazu, a Kamil Dankowski został wykluczony z boiska po otrzymaniu czerwonej kartki.

Henrik Ojamaa (Sarpsborg 08) – Estończyk pauzował w tej kolejce, ponieważ w poprzedniej otrzymał czerwoną kartkę. Jego drużyna zremisowała u siebie 2:2 z Bodo/Glimt

Arkadiusz Piech (GKS Bełchatów) – W ubiegłym tygodniu Piech doznał urazu w spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Napastnik musiał zejść w 70. minucie. Jego drużyna przegrała ten mecz 0:2. Przez kontuzję, wypożyczony legionista nie mógł wystąpić w starciu z Jagiellonią Białystok, z którą GKS Bełchatów zremisował 0:0.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia pokonała 2:1 Chrobry Głogów. „Kura” przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Michał Kopczyński (Wigry Suwałki) – Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe 1:1 z GKS-em Tychy. „Kopa” zagrał pełne 90 minut.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Moneta również rozpoczął ten mecz od pierwszej minuty. Został jednak zmieniony w 81. minucie. Zastąpił go Mateusz Żebrowski.

Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki) –Dolcan wygrał 3:1 z Pogonią Siedlce. Wypożyczony obrońca zagrał cały mecz i otrzymał żółtą kartkę.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Drugi legionista na murawie pojawił się dopiero w 84. minucie spotkania. Zmienił Bartosza Osolińskiego.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Bajdur również rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisku zameldował się w 69. minucie. Tradycyjnie zastąpił Sebastiana Bartlewskiego. Wypożyczony legionista już w pierwszej swojej akcji został sfaulowany w polu karnym. Po tym przewinieniu arbiter wskazał na „wapno” i Dolcan podwyższył prowadzenie.

Patryk Mikita (Dolcan Ząbki) – Mikita całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Gąsior zagrał 55 minut w meczu przeciwko Olimpii Grudziądz. Otrzymał żółtą kartkę i został zmieniony przez Stepana Hirśkiego.

Bartosz Żurek (Znicz Pruszków) – Znicz przegrał na wyjeździe 1:3 z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Żurek zastąpił na boisku Pawła Tomczyka w 74. minucie.

Jan Grzesik (Pogoń Siedlce) – Grzesik zagrał całe spotkanie przeciwko Dolcanowi. W trzecim meczu z rzędu od arbitra otrzymał żółtą kartkę.

Konrad Budek (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 2:1 Z Energetykiem ROW Rybnik. Dzięki tej wygranej sosnowiczanie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli w II lidze. Budek nie wystąpił w tym spotkaniu.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak zagrał całe spotkanie i w ostatniej akcji meczu strzelił gola, który dał zwycięstwo jego drużynie. - Wiem, jaki jest potencjał w tej drużynie, więc cały czas wierzyłem, że jesteśmy w stanie wskoczyć na fotel lidera. Musieliśmy tylko poczekać, aż ten potencjał zostanie odblokowany. Oczywiście, cieszymy się z tego, że jesteśmy liderem, ale mamy świadomość tego, że przed nami jeszcze siedem kolejek. Ta liga jest bardzo wyrównana i nie możemy popaść w samozachwyt, musimy tylko jeszcze więcej pracować i z pełną koncentracją podejść do meczu w Stalowej Woli – powiedział po meczu wypożyczony legionista, który ma już na koncie 14 bramek w tym sezonie. Skrót meczu z bramką Araka znajduje sie poniżej.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała wszedł na boisku w 73 minucie. Zmienił Dawida Ryndaka.

Mikołaj Smyłek (Legionovia Legionowo) – Legionovia przegrała 0:1 z Rakowem Częstochowa. Smyłek grał cały mecz.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – Dankowski w 89. minucie meczu zobaczył drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Niedługo po tym wydarzeniu jego drużyna straciła bramkę.

Marcin Stromecki (Legionovia Legionowo) – Stromecki nie zagrał w meczu przeciwko Rakowi Częstochowa.

Sebastian Szerszeń (OKS Start Otwock) – W ubiegłym tygodniu Start Otwock zmierzył się z rezerwami Legii. Szerszeń zagrał cały mecz, ale nie zdołał strzelić ani jednego gola. Mimo to sprawiał dużo problemów podopiecznym Jacka Magiery. „Wojskowi” wygrali na wyjeździe 3:2.