Wypożyczeni: Gol Ciepieli, Majchrzak wywalczył rzut karny

17.01.2023 08:00

(akt. 16.01.2023 23:01)

W poprzednim tygodniu Bartłomiej Ciepiela (Stal Mielec) strzelił gola w sparingu, a Jordan Majchrzak (AS Roma) wywalczył rzut karny w meczu Primavery. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – Piłkarz, który od 27 grudnia trenuje z pierwszym zespołem Romy, zagrał cały mecz w Primaverze (U-19) z Sassuolo (1:4). Tuż przed przerwą 18-latek dostał piłkę z autu w boczny sektor pola karnego, zastawił się, został osaczony przez dwóch rywali i sfaulowany przez Amadou Toure (od 0:44 w materiale poniżej). Wywalczył "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Riccardo Pagano (1:1).

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Drużyna z Gdańska ma za sobą sparingowe porażki z Petrolul Ploiesti (0:2) i Crveną zvezdą Belgrad (1:3). Abu Hanna nie wystąpił w żadnym z tych spotkań.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Mielczanie przegrali towarzysko 2:3 z Kisvardą FC. Ciepiela rywalizował w 1. połowie i strzelił gola na 1:1. Pokazał się do gry, otrzymał prostopadłe podanie, pojawił się po prawej stronie pola karnego, na 8. metrze, a następnie – będąc pod presją – miękko i zarazem skutecznie podciął piłkę nad bramkarzem (akcja od 0:48 na wideo).

Przed zmianą stron "Ciepki" ruszył do górnego, dalekiego podania z głębi pola na 20. metr, ale uprzedził go golkiper.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – W minionym tygodniu Radomiak zagrał dwa sparingi na obozie w Turcji i 2-krotnie przegrał – najpierw z Sepsi OSK (1:2), a potem z FC Botosani (2:3). Kobylak wystąpił w drugiej grze kontrolnej, w której rywalizował od 1. do 65. minuty. Młodzieżowiec był bezradny przy bramkach, które stracił po skutecznym główkowaniu z 7. metra (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego), a następnie po "jedenastce" sprokurowanej przez jego kolegę.

Uważam, że zagrałem dobre spotkanie. Przy rzucie karnym nie miałem szans, tak jak sądzę, że przy pierwszej bramce. Więcej pracy nie było, tylko gra nogami, na niezłym poziomie. Potrzebuję jeszcze kilku dni i jestem gotowy na ligę – mówił bramkarz.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – GKS bezbramkowo zremisował 0:0 ze Skrą Częstochowa w meczu towarzyskim. Skibicki wystąpił w 2. połowie, grał na prawym skrzydle. W jednej z akcji dopadł do górnego podania, wbiegł w pole karne, przełożył rywala, zbiegł do środka, ale jego zagranie do lepiej ustawionego kolegi zostało przecięte. Potem próbował wykończyć dośrodkowanie (8. metr), mocno uderzył w kierunku bliższego słupka, lecz strzelił obok bramki (od 3:30 na poniższym wideo).

W 73. minucie "Skiba" otrzymał wycofujące podanie od Patryka Mikity (były zawodnik Legii), huknął z 12. metra, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Później skrzydłowy znowu został wypatrzony przez Mikitę, wbiegł w "szesnastkę", lecz jego uderzenie (9. metr; na bliższy słupek) ponownie okazało się niecelne.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Zawodnik nie wystąpił w sparingu z Górnikiem Łęczna (2:1).

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Łęcznianie przegrali kontrolnie 1:2 ze Stalą Rzeszów (2x50minut). Pierzak wystąpił w pierwszej części rywalizacji. Grał na "ósemce" i pokazał się z dobrej strony. Górnik trochę więcej biegał za piłką, ale jak już był w jej posiadaniu, to 20-latek często dostawał ją między formacjami i rozprowadzał czy to na boki, czy przyjęciem kierunkowym, podprowadzał akcje do przodu. Jeżeli znalazł się z futbolówką w bocznym sektorze, to wchodził w drybling. Trochę gorzej wyglądało to w defensywie, gdyż rywale regularnie "szyli" ich podaniem, ale patrząc całościowo, to zaprezentował się przyzwoicie.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga), Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Drużyny wypożyczonych legionistów nie zagrały jeszcze żadnych sparingów w 2023 roku.