Wypożyczeni: Gol Górala, Sanogo z asystą i zmarnowanym rzutem karnym

06.05.2019 12:00

(akt. 06.05.2019 08:41)

W poprzednim tygodniu z Ekstraklasą oficjalnie pożegnała się ekipa Tomasza Nawotki i Vamary Sanogo. Francuz w spotkaniu ze Śląskiem miał asystę oraz nie wykorzystał „jedenastki”. Gola na wagę trzech punktów dla Stomilu strzelił Michał Góral. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic musiał uznać wyższość Extremadury (0:1). Snajper wszedł na murawę na ostatni kwadrans.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Ekipa Zemplina zremisowała na wyjeździe z Sered 2:2. Ghański napastnik walczył od pierwszej do ostatniej sekundy, został także ukarany żółtą kartką.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Sosnowiczanie przegrali na własnym terenie 2:4 ze Śląskiem. Nawotka zagrał pełny mecz, Sanogo wszedł na plac w przerwie. „Hołka” zabrakło z kolei w kadrze wrocławian ze względu na kontuzję. Vamara po wejściu na murawę miał asystę przy golu Nowaka, a także zmarnował rzut karny w końcówce spotkania. Na jego szczęście, do dobitki doszedł Mygas, który strzelił gola. Beniaminek ligi oficjalnie żegna się jednak z Ekstraklasą.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Beniaminek Ekstraklasy bezbramkowo zremisował w Kielcach z Koroną. Rosły stoper został desygnowany przez trenera na plac w 87. minucie.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Piast wygrał 1:0 z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej. „Jodła” nie znalazł się w „osiemnastce” meczowej ze względu na pewien zapis w umowie. Gliwiczanie musieliby zapłacić mistrzowi kraju milion złotych – wówczas środkowy pomocnik otrzymałby szansę występu.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Wellington przegrało 1:3 w meczu I rundy play-off australijskiej A-League z Melbourne Victory. Kopczyński rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, lecz opuścił boisko w 90. minucie z powodu otrzymania drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Radomiak zremisował 1:1 w Siedlcach z Pogonią. Mateusz oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil wygrał rzutem na taśmę 2:1 z Puszczą Niepołomice na wyjeździe. „Góri” pojawił się na boisku w 85. minucie,  a kilkadziesiąt sekund później strzelił gola pieczętującego zwycięstwo olsztynian.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Victoria zremisowała w Morągu z miejscowym Huraganem 3:3. Grudziński grał od początku do końca. Mydlarz z kolei nie pomógł drużynie na murawie.

Tin Matić (NK Zadar) – NK przegrał na wyjeździe z rezerwami Dinama Zagrzeb 1:2. Matić wciąż znajduje się poza kadrą, młody napastnik cały czas dochodzi do formy po uciążliwej kontuzji.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” zremisowali na wyjeździe z Chojniczanką 2:2. Kostorz pomagał drużynie od początku do końca. Pomocnik znalazł się w dogodnej okazji, ale jego uderzenie wybronił golkiper rywali.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) –  Bytowianie przegrali w Opolu z Odrą 1:2. „Monet” zanotował pełne 90 minut, z kolei Kwietniewski zameldował się na murawie w 56. minucie.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie bezbramkowo zremisowali na własnym obiekcie z Górnikiem Konin. „Neumi” grał przez 58 minut.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) –  Podkarpacki drugoligowiec wygrał 2:1 z Górnikiem Łęczna. Wełniak nie pojawił się na placu gry.

Michał Król (Wisła Puławy) – Wisła pokonała u siebie 3:0 Wólczankę Wólkę Pełkińską. Króla zabrakło w kadrze, ponieważ jest kontuzjowany i nie zagra już do końca sezonu.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia wygrała z Resovią w Rzeszowie 2:0. Pietrzyk nie wystąpił w tym spotkaniu, natomiast Skibicki wszedł na boisko w 86. minucie.

Bartosz Rymek (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – Lechia pewnie pokonała 4:1 Znicz Biała Piska. Pomocnik rozpoczął spotkanie w  wyjściowej „jedenastce”.