News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Gol Górala

27.01.2019 09:00

(akt. 27.01.2019 17:20)

W kończącym się tygodniu bramkę dla Stomilu Olsztyn w sparingu zdobył Michał Góral. Co więcej, rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec wywalczył Vamara Sanogo. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Sadam Sulley, Brian Iloski (MFK Zemplin Michalovce) – Słowacka drużyna przegrała ostatnio z Kisvardą (2:4) oraz zremisowała 2:2 z FC Koszyce. Zarówno Sulley jak i Iloski opuścili oba spotkania.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – „Zagłębiacy” zremisowali 1:1 z Zarkovo Belgrad na zakończenie zmagań w swojej grupie na turnieju Arena Cup Medulin. Nawotka wszedł na boisku w 64. minucie, z klei Francuz zameldował się na placu od początku i grał tylko przez 36 minut ze względu na to, iż ucierpiał w starciu ze stoperem rywali. Sanogo zdołał jednak przez ten czas wywalczyć rzut karny, którego na gola zamienił Olaf Nowak. W niedzielę sosnowiczanie wygrali z kolei 4:2 z 1.SC Znojmo, a "Nawot" wbiegł na plac w 46. minucie.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Gliwiczanie zremisowali, podczas zgrupowania w Alanyi, 1:1 z Bohemians 1905. „Jodły” zabrakło jednak na boisku.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Legniczanie pokonali 2:1 Vardar Skopje podczas obozu przygotowawczego w Turcji.  Wcześniej beniaminek Ekstraklasy wygrał ze Slawią Sofia (2:1) i zremisował z Czerno More Warna (1:1). Żyro treningi z zespołem rozpocznie w połowie lutego.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Radomiak wygrał 2:0 z Polonią Warszawa w pierwszej grze kontrolnej przed startem rundy wiosennej. „Kochal” nie znalazł się w kadrze z powodu przeziębienia.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) –  Wellington wygrało u siebie 1:0 z Melbourne City w ramach 16. kolejki A-league. „Kopa” wszedł na plac w 88. minucie zastępując Mandiego.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) –  Piłkarze Stomilu zremisowali na boisku w Mławie z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:2. Góral zdobył jedną z bramek dla olsztynian i biegał od pierwszej do ostatniej sekundy.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Victoria w sobotę mierzyła się przeciwko Pogoni Siedlce. Grano 4x30 minut. Kadry były podzielone na dwa mecze 2x30 minut. W pierwszym z nich padł remis 1:1, z kolei w drugim sparingu rywale wygrali 4:1. Grudziński walczył w drugiej odsłonie pierwszej gry kontrolnej. Mydlarz z kolei złamał niedawno rękę i do zajęć wróci najprawdopodobniej w okolicach marca.

Tin Matić (NK Zadar) – Chorwacki zespół do ligowych rozgrywek wróci na początku. Pierwszym rywalem Maticia będzie wówczas Hrvatski Dragovoljac.

Michał Król (Wisła Puławy) – Puławianie zremisowali 3:3 ze Stalą Stalowa Wola, mimo iż w pierwszej połowie prowadzili różnicą trzech goli. Król zameldował się w wyjściowym składzie i został zmieniony w przerwie.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) –  „Górale” wygrali 2:0 z GKS-em Tychy. Kostorz pojawił się na murawie w pierwszej części gry. Pomocnik mógł zaliczyć asystę, ale Valerijs Sabala nie wykorzystał jego podania i huknął ponad poprzeczką.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia zremisowała na wyjeździe 1:1 ze z KP Starogardem Gdańskim. Skibicki wystąpił w pierwszej połowie z kolei Pietrzyk został desygnowany do gry po zmianie stron.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Zespół Neumana pewnie wygrał 4:0 ze Stalą Brzeg. Mikołaj pojawił sięna placu gry tuż po przerwie. W bieżącym tygodniu kaliszanie rozegrają dwie gry kontrolne z rywalami z drugiej ligi. W środę w Bełchatowie zmierzą się z GKS-em, natomiast w sobotę w Jarocinie - z Elaną Toruń.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) – Ekipa z Tarnobrzega rozegrała w sobotę dwa sparingi – z Pogonią Staszów (5:1) oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (3:1). Wełniak zanotował 65 minut w tym drugim meczu towarzyskim.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) – Ekipa z Bytowia wygrała w sparingu 2:0 z Chojniczanką Chojnice. Moneta zagrał „połówkę”, z kolei Kwietniewski wbiegł na boisko po zmianie stron i zszedł z niego po 30 minutach. Wspomniana dwójka rozpoczęła treningi z nowym zespołem od ubiegłego tygodnia.