Wypożyczeni: Gol Majchrzaka

23.01.2023 08:00

(akt. 23.01.2023 00:23)

W poprzednim tygodniu Jordan Majchrzak (AS Roma) strzelił pierwszego gola w rozgrywkach Primavery. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – Piłkarz, który od 27 grudnia trenuje z pierwszym zespołem Romy, zagrał cały mecz w Primaverze (U-19) z Cagliari (1:2) i zdobył jedyną bramkę dla "Giallorossich". Zbiegł na bliższy słupek, dopadł do dośrodkowania z lewego skrzydła i skutecznie główkował z 7. metra (akcja od 0:46 na poniższym wideo). Dla 18-latka to jednocześnie 1. gol o stawkę w klubie z Rzymu.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała 0:3 z FC Hradec Kralove. Abu Hanna nie zagrał w sparingu.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Mielczanie ulegli towarzysko FK Novi Pazar (0:1). "Ciepki" rywalizował do 81. minuty.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – W czwartek Radomiak zagrał dwa sparingi, oba przegrał po 1:2, najpierw z Alemannią Aachen, a potem z Neftchi Fargʻona. Kobylak wystąpił w drugim meczu (od 1. do ostatniej minuty).

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – GKS zwyciężył 3:2 Puszczę Niepołomice (sparing). Skibicki rywalizował w 1. połowie, pełnił rolę lewoskrzydłowego. Po niecałym kwadransie otrzymał prostopadłe podanie, wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, ale niecelnie uderzył w kierunku bliższego słupka. Parę chwil później zabrał się do kontry, znalazł się sam na sam z bramkarzem, podciął nad nim piłkę, która trafiła jedynie w słupek. Potem dopadł do futbolówki po zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego i oddał nieco niedokładny strzał z dystansu na dalszy słupek.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – W sobotę Stal mierzyła się w sparingach z Hutnikiem Kraków (2:3) oraz Zagłębiem Sosnowiec (2:1). Mustafajew nie wystąpił w żadnym z tych meczów.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – W sobotę łęcznianie mieli zagrać z Wisłą Puławy, lecz spotkanie towarzyskie zostało odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Drużyna z Siedlec ma za sobą sparingi z ŁKS-em (3:1) i Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (0:1). "Kikol" dwukrotnie wystąpił w pierwszej połowie.

Jeśli chodzi o mecz z łodzianami, to 18-latek nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy straconej bramce, czyli płaskim uderzeniu Jana Łabędzkiego (na dalszy słupek), który wykończył wycofujące dogranie na 8. metr (od 0:16 na wideo). Potem Kikolski m.in. uprzedził rywala przy dośrodkowaniu na środek "szesnastki", wyłapał strzał Mateusza Kowalczyka z 12. metra (po ziemi) i piąstkował piłkę po centrze z rzutu rożnego.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń przegrała kontrolnie 0:1 z Polonią Warszawa. Imiołek rywalizował w 1. połowie.