Wypożyczeni: Gol Nawotki

16.11.2020 11:30

(akt. 16.11.2020 10:37)

W poprzednim tygodniu bramkę dla ŁKS-u zdobył Tomasz Nawotka. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Mateusz Grudziński (Zagłębie Sosnowiec ’00), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom ’00) – Radomiak bezbramkowo zremisował u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Kochalski rozegrał cały mecz w bramce klubu z Radomia. W drugiej połowie golkiper obronił m.in. strzał Olafa Nowaka i przechwycił piłkę po dośrodkowaniu w pole karne. Grudziński także wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, ‘01), Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice ’02) – Puszcza zwyciężyła u siebie 1:0 z Odrą w 12. kolejce I ligi. Kobylak rozegrał 90 minut w bramce zespołu z Niepołomic. W trakcie rywalizacji 18-latek m.in. uprzedził Dawida Korta, który ruszył do prostopadłego podania, a także złapał centrę Kacpra Tabisia z bocznego sektora boiska.

Matuszewski również rywalizował od początku do końca meczu. "Mata" grał jako lewy obrońca. W pierwszej połowie 19-latek dwukrotnie dośrodkował w pole karne do Arkadiusza Piecha, który oddał niecelne strzały. Po godzinie gry boczny obrońca dograł w "szesnastkę" do Sebastiana Boneckiego, który z bliskiej odległości trafił prosto w Gabriela Kobylaka (wypożyczony legionista).

Tomasz Nawotka (ŁKS, ’97) - ŁKS ma za sobą dwa ligowe mecze. W środę (11.11) wygrał 2:0 z Koroną Kielce, a trzy dni później pokonał na wyjeździe 3:0 GKS 1962 Jastrzębie. W tym pierwszym spotkaniu Nawotka grał od 72. minuty (zastąpił Michała Trąbkę).

Przeciwko GKS-owi pojawił się w wyjściowym składzie i opuścił boisko w 77. minucie. Tuż przed zmianą "Nawot" strzelił gola na 2:0. Wypożyczony legionista otrzymał miękkie podanie z głębi pola, pobiegł lewą stroną i oddał płaski strzał, w okolicach 16. metra, który wylądował w siatce.

Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, ’02) – Olimpia zremisowała na wyjeździe 1:1 z Olimpią Elbląg. Sobiecki oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – Wólczanka zwyciężyła u siebie 1:0 z KS-em Wiązownica. Wacha zabrakło w kadrze na mecz ligowy z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Co ważne, prawy obrońca wrócił już do treningów.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ’01) – W poprzednim tygodniu Pogoń rozegrała dwa spotkania. Najpierw rozgromili 6:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki, a w sobotę wygrali na wyjeździe 2:0 z GKS-em Wikielec. W grze z Lechią, Lisowski pojawił się na murawie w 70. minucie. Skrzydłowy nie wystąpił natomiast w wyjazdowym spotkaniu w Wikielcu.