Wypożyczeni: Gol Olejarki, Sitek wywalczył rzut karny

06.07.2020 12:00

(akt. 05.07.2020 22:58)

W poprzednim tygodniu bramkę w sparingu zdobył zawodnik Wólczanki Wólka Pełkińska, Dawid Olejarka. Co więcej, rzut karny dla Puszczy Niepołomice wywalczył Maksymilian Sitek. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) – Panathinaikos bezbramkowo zremisował z Olympiakosem. Nagy nie został powołany na to spotkanie. Przed meczem z PAOK-iem (13.06.2020r.) Węgier nabawił się kłopotów zdrowotnych z łydką – w trakcie rozgrzewki.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Piłkarze Wisły zagrają w poniedziałek z Górnikiem Zabrze. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w Płocku.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Krakowianie wygrali w Łodzi z ŁKS-em (2:1). Hołownia pojawił się na murawie w wyjściowym składzie i rywalizował przez 70 minut. Grał jako lewy pomocnik. W pierwszym kwadransie spotkania zawodnik oddał strzał z głowy, który obronił były bramkarz Legii, Arkadiusz Malarz.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Zagłębie zremisowało 1:1 z Sandecją Nowy Sącz i przegrało 0:2 z Chrobym Głogów. W obu spotkaniach Nawotka pojawiał się na murawie z ławki: odpowiednio w 53. i 67. minucie.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) - Puszcza przegrała u siebie z Miedzią Legnica (0:1) i zwyciężyła na wyjeździe 2:1 z Wartą Poznań. Sitek nie grał w pierwszym meczu, bo pauzował za nadmiar żółtych kartek. W rywalizacji z Wartą pomocnik grał do 81. minuty. W pierwszej połowie "Sito" został ukarany żółtym kartonikiem. Poza tym, miał udział przy obu bramkach dla Puszczy. Najpierw wywalczył rzut karny, którego na gola zmienił Marcin Stefanik. Po przerwie, po ładnej akcji zagrał w pole karne, a obrońca, Bartosz Kieliba, interweniował w taki sposób, że piłka wpadła do siatki klubu z Poznania.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01) – Wigry przegrały w Radomiu z Radomiakiem (1:3) i wygrały 2:0 z GKS-em Jastrzębie. Matuszewskiego zabrakło w kadrze na mecz z Radomiakiem, a niedzielne spotkanie obserwował z ławki rezerwowych.

Kacper Kostorz (Miedź Legnica, ’99) – Miedź zwyciężyła 1:0 z Puszczą w Niepołomicach i zremisowała w Legnicy 2:2 z GKS-em Tychy. W pierwszym meczu Kostorz zagrał przez 90 minut, a w drugim – przez 76. W pierwszej połowie napastnik wywalczył rzut karny przeciwko Puszczy, którego na gola zamienił Marquitos. Po przerwie, po faulu na nim, żółtą kartkę otrzymał Konrad Stępień. W końcówce jego strzał, po podaniu Joana Romana, odbił bramkarz, Karol Niemczycki.

Mateusz Żyro(Stal Mielec, ‘98) – Stal pokonała 2:1 GKS w Jastrzębiu oraz zremisowała na własnym terenie z Odrą Opole (1:1). Zarówno w jednym jak i drugim meczu Żyro grał przez 90 minut.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Cezary Miszta (Radomiak Radom ‘01) – Radomiak zwyciężył u siebie 3:1 z Wigrami Suwałki i przegrał na wyjeździe 2:4 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pietrzyk obejrzał oba mecze z ławki rezerwowych. Miszty zabrakło na liście powołanych na spotkanie z Wigrami ze względu na ujrzenie czerwonej kartki w grze ze Stalą w Mielcu. Poczynania kolegów w rywalizacji z Podbeskidziem golkiper obserwował natomiast z ławki.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil wygrał ostatnio u siebie 2:0 z Olimpią Grudziądz i przegrał na wyjeździe z Bruk-Betem (0:2). Bondarenko wszedł na murawę w tym pierwszym spotkaniu w 89. minucie, zastępując Wojciecha Hajdę. Mecz w Niecieczy środkowy obrońca oglądał z ławki rezerwowych.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" ma za sobą dwa zwycięstwa w ostatnim tygodniu. Klub ze Stalowej Woli pokonał rezerwy Lecha Poznań (2:1) i Górnika Polkowice (3:0). Ciepiela wchodził na boisko odpowiednio w 73. oraz 74. minucie.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – Klub z Wólki Pełkińskiej rozgromiła w sparingu 6:1 rezerwy Resovii Rzeszów. Olejarka grał w drugiej odsłonie i strzelił gola dla Wólczanki.

Wach rywalizował w pierwszej połowie i wszedł jeszcze na boisko w drugiej odsłonie, na 20 minut. Prawy obrońca był bardzo aktywny i stworzył sporo sytuacji w ofensywie. W pewnym momencie minął trzech zawodników, wbiegł z prawej strony „szesnastki” i dograł wzdłuż boiska, ale obrońca rywali zablokował strzał napastnika Wólczanki. W innej akcji Mateusz Olejarka (były piłkarz Legii – red.) dograł ze skrzydła w pole karne do Wacha, który podłączył się do przodu. Wówczas „Wachu” próbował oddać strzał z lewej nogi na wślizgu, ale do muśnięcia piłki i umieszczenia jej w siatce zabrakło mu pięć centymetrów.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ‘01), Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01) – Rozgrywki III-ligowe w Polsce w sezonie 2019/2020 zostały niedawno zakończone.