Wypożyczeni: Gole Jodłowca, Kante i Skibickiego

13.05.2019 17:56

(akt. 14.05.2019 07:13)

W poprzednim tygodniu cennego gola dla Piasta, na wagę trzech punktów, strzelił Tomasz Jodłowiec. Co więcej, awans do pierwszej ligi z Radomiakiem oraz Olimpią Grudziądz świętowali Mateusz Kochalski, Kacper Pietrzyk i Kacper Skibicki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Tarragona) – Gimnastic zaskakująco wygrał u siebie 2:1 z czwartym zespołem w LaLiga2 – Mallorcą. Kante pojawił się na boisku w 72. minucie i strzelił gola w doliczonym czasie gry.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Ekipa z Michalovec przegrała na własnym terenie 0:3 z Rużomberokiem. Ghańczyk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie przegrali na wyjeździe z Arką 0:2. Sanogo grał do 75. minuty natomiast Nawotka zameldował się na placu już w 33. minucie.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Śląsk wygrał z Wisłą Płock 2:1. „Hołi” nie znalazł się w „osiemnastce” meczowej z powodu kontuzji.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Beniaminek Ekstraklasy przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 0:1. „Żyrko” musiał jednak zadowolić się rolą rezerwowego.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Piast rzutem na taśmę wygrał 2:1 z Jagiellonią. Jodłowiec grał od początku do końca i strzelił gola na wagę trzech punktów.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Wellington zakończyło już sezon w australijskiej A-League.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom), Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) – Radomiak po 13 latach znów zagra na drugim szczeblu rozgrywkowym. Drugoligowiec zapewnił sobie awans dzięki zwycięstwu 5:0 przeciwko Siarce Tarnobrzeg. Kochalski oglądał mecz z ławki. Po stronie przyjezdnych Wełniak pojawił się na boisku na ostatnie pół godziny.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil zwyciężył w Krakowie 2:0 z miejscową Garbarnią. Rosły napastnik został desygnowany przez trenera na plac w 80. minucie zmieniając Grzegorza Lecha, strzelca dwóch goli dla gości.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Victoria doznała porażki 1:2 z Mazurem Ełk. Grudziński zanotował pełne 90 minut z kolei Mydlarz wszedł na boisko w 72. minucie.

Tin Matić (NK Zadar) – NK wygrał w Zadarze 2:1 z rezerwami Osijka. Matić wciąż znajduje się poza kadrą, młody napastnik cały czas dochodzi do formy po uciążliwej kontuzji.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” pewnie pokonali na własnym obiekcie 3:1 z Odrą Opole. Kostorz był jednym z ważniejszych zawodników gospodarzy w tym meczu, walczył od początku do końcowego gwizdka.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) –  Bytowianie zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów. Kwietniewski i Moneta biegali po murawie odpowiednio przez 64 oraz 83 minuty.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie zremisowali w Pelplinie z Wierzycą 3:3. Neumana zabrakło w kadrze na to spotkanie.

Michał Król (Wisła Puławy) – Wisła zremisowała bezbramkowo z Orlętami Radzyń Podlaski. Króla zabrakło w „osiemnastce”, ponieważ jest kontuzjowany i nie zagra już do końca sezonu.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia wygrała u siebie 2:1 z Elaną Toruń i awansowała do pierwszej ligi. Pietrzyk rozegrał całe spotkanie. W meczu czwartoligowych rezerw z Victorią Czernikowo (6:0) wystąpił Skibicki. Pomocnik pojawił się w wyjściowym składzie i strzelił gola.

Bartosz Rymek (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – Lechia wygrała 2:1 w prestiżowym spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.  „Rymo” znalazł się w podstawowej „jedenastce” i grał do 64. minuty.