News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Gole Kante, Sanogo i Sulleya

08.04.2019 08:30

(akt. 08.04.2019 16:29)

W poprzednim tygodniu gole dla swoich drużyn strzelali Jose Kante, Vamara Sanogo oraz Sadam Sulley. Poza tym kilku zawodników miało asysty. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic pokonał 2:0 Numancię. Kante pojawił się na placu gry w 79. minucie, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – W poprzednim tygodniu Zemplin zremisował w 1/2 finału Pucharu Słowacji z MSK Żylina (1:1) oraz przegrał 1:4 ze Slovanem Bratysława. Ghańczyk występował odpowiednio przez 79 i 46 minut oraz strzelił jedynego gola dla gości w drugim meczu.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie mieli ostatnio wahania nastrojów. Beniaminek ligi wygrał z Wisłą Kraków (4:3) oraz przegrał na wyjeździe z Jagiellonią (1:2). W wymienionych meczach Francuz grał odpowiednio przez 56 oraz 90 minut, z kolei Polak – przez 90 i 46. Co więcej, Sanogo strzelił gola z rzutu karnego w meczu z „Jagą” i zanotował asystę z krakowianami, ostatnie podanie z „Białą Gwiazdą” miał również „Nawot”.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Legniczanie bezbramkowo zremisowali ze Śląskiem i pokonali u siebie 2:1 Cracovię. „Żyrko” wszedł na boisko w drugim spotkaniu meldując się na murawie w doliczonym czasie gry.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławianie zremisowali z Miedzią, a „Hołek” rozegrał pełne spotkanie.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Gliwiczanie wygrali u siebie 1:0 z Wisłą Płock i zremisowali z Wisłą Kraków (2:2). Jodłowiec walczył od pierwszej do ostatniej minuty na wyjeździe z krakowianami i miał asystę przy golu Michala Papadopulosa.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Wellington musiało uznać wyższość Adelaide United (1:3). Kopczyński przebywał na murawie przez całe spotkanie.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) –  Radomiak bezbramkowo zremisował na własnym obiekcie z ROW-em Rybnik. Kochalski nie podniósł się jednak z ławki rezerwowych.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil zremisował z Chojniczanką (0:0), lecz Góral musiał pogodzić się z rolą rezerwowego i nie pojawił się na murawie.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Ekipa z Sulejówka przegrała 1:3 w Ostródzie z Sokołem. Grudziński zagrał 90 minut na lewej obronie, z kolei Mydlarz wszedł na boisko na końcowe dziesięć minut.

Tin Matić (NK Zadar) – NK przegrał na wyjeździe 0:1 z Dugopolje. Matić nadal dochodzi do zdrowia po uciążliwym urazie i wciąż brakuje go w kadrze.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” pokonali 2:0 GKS Tychy. Kostorz biegał po boisku przez 83 minuty i zaliczył asystę przy drugim golu Valerijsa Sabali.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) –  Bytowianie zremisowali u siebie z Sandecją Nowy Sącz (1:1). Moneta grał do 71. minuty, z kolei Kwietniewskiego zabrakło w „osiemnastce”.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie przegrali we Wronkach z rezerwami Lecha 1:4. W składzie "Kolejorza" pojawiło się wielu zawodników mających na koncie występy w seniorach. Dwa gole strzelił m.in. Maciej Gajos, a jedną bramkę dołożył Timur Żamaletdinow. Neuman pojawił się na murawie w drugiej połowie, konkretnie w 71. minucie, a jego zespół spadł po porażce na drugie miejsce w tabeli trzeciej ligi.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) –  Siarka wygrała u siebie 2:1 z Resovią. „Wełna” zameldował się na placu gry w 81. minucie.

Michał Król (Wisła Puławy) – Puławianie zremisowali 2:2 ze Stalą Kraśnik. Boczny defensor pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia zwyciężyła na własnym terenie 3:0 z Rozwojem Katowice. Pietrzyk został na ławce, z kolei Skibicki oglądał mecz z wysokości trybun. Wydawało się, że pomocnik wrócił już w pełni sił do zdrowia po kontuzji, ale ostatnio poczuł dyskomfort, przez co nie pomógł kolegom na murawie.

Bartosz Rymek (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – Lechia zremisowała w Łowiczu 2:2 z miejscowym Pelikanem. Rymek nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.