Wypożyczeni: Gole Kostorza i Wełniaka, asysta Kante

18.02.2019 15:00

(akt. 18.02.2019 19:35)

W poprzednim tygodniu bramkę dla Podbeskidzia zdobył Kacper Kostorz, natomiast gola dla Siarki Tarnobrzeg strzelił Kacper Wełniak. Asystę przy golu dającym remis swojej drużynie zanotował z kolei Jose Kante. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic zremisował na wyjeździe 1:1 z Deportivo La Coruna.  Snajper wszedł na murawę w 56. minucie i zanotował asystę przy golu dającym jeden punkt swojej drużynie.

Sadam Sulley, Brian Iloski (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin zwyciężył u siebie 1:0 z Sered po powrocie do ligi. Ghańczyk zagrał pełny mecz i został napomniany żółtym kartonikiem. Amerykanin oglądał spotkanie z wysokości trybun.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie rzutem na taśmę zwyciężyli na własnym stadionie 3:2 z Arką Gdynia. Francuz walczył na murawie od pierwszej do ostatniej sekundy. Rosły napastnik miał udział przy drugim golu dla gospodarzy, w końcówce meczu zmarnował natomiast rzut karny. Nawotka całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław)  –  W poniedziałkowy wieczór, Śląsk zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Hołowni zabrakło w kadrze meczowej.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – „Piastunki” zaskakująco wysoko wygrały z Lechem Poznań (4:0). Jodłowiec pojawił się na murawie w 84. minucie zastępując Joela Valencię.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Miedź przegrała na wyjeździe 0:3 z Zagłębiem Lubin. „Żyrko” oglądał mecz z wysokości trybun z powodu rehabilitacji.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Lider drugiej ligi wygrał 3:0 z rezerwami FC Zurich. Kochalski stanął w bramce na drugą połowę meczu.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) –  Wellington zremisowało na własnym obiekcie 1:1 z wiceliderem tabeli, Melbourne. „Kopa” zanotował pełne 90 minut na środku obrony.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) –  Stomil przegrał w grze kontrolnej 0:2 z Widzewem Łódź. „Góri” został desygnowany na plac w 54. minucie.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Drużyna z Sulejówka uległa 1:3 Pogoni Grodzisk Mazowiecki.  Grudziński rozegrał cały mecz, natomiast Mydlarz przechodzi obecnie rehabilitacje po złamaniu ręki i do treningów z zespołem wróci w okolicach marca.

Tin Matić (NK Zadar) – Klub z Zadaru wygrał w sparingu 2:0 z rezerwami Hajduka Split. Matić dochodzi do zdrowia oraz formy po kontuzji i zabrakło go na murawie.

Michał Król (Wisła Puławy) –  „Wiślacy”  wygrali w sparingu z Ursusem Warszawa 4:1. Król biegał po murawie przez 70 minut.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” przegrali z WIT Georgią Tbilisi (0:1) oraz wygrali z FC Banants (3:0). W pierwszym spotkaniu Kostorz grał przez godzinę, a w drugim – 20 minut, co wystarczyło mu do strzelenia pięknego gola. Poniżej akcja pomocnika Podbeskidzia.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie pokonali 1:0 Skrę Częstochowa. Neuman pojawił się na placu tuż po przerwie.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) – Drugoligowiec zremisował z Wisłoką Dębica (3:3) oraz przegrał 0:1 z Górnikiem Łęczna. Wełniak zagrał w pierwszym meczu przez pół godziny i strzelił dodatkowo gola.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) – Bytowianie zaliczyli podczas obozu dwie porażki – z Dinamo Batumi (1:2) i z FK Armawir (1:2). Kwietniewski w obu spotkaniach występował w pierwszych połowach z kolei Moneta biegał odpowiednio przez 75 oraz 81 minut.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Biało-zieloni przegrali 1:3 z Elaną Toruń. Skibicki zszedł z boiska w przerwie i ponownie się na nim zameldował na ostatni kwadrans spotkania. Pietrzyk znalazł się poza kadrą, ponieważ dzień wcześniej przechodził rezonans.