News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Gole Monety i Wełniaka

04.02.2019 10:00

(akt. 03.02.2019 17:54)

W poprzednim tygodniu sparingowe bramki dla swoich klubów strzelili Kacper Wełniak oraz Łukasz Moneta. Porażki w oficjalnych spotkaniach zanotowały z kolei ekipy Jose Kante czy Michała Kopczyńskiego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic przegrał na wyjeździe 0:1 z Rajo Majadahonda w meczu 24. kolejki Segunda Division. Snajper oglądał mecz z wysokości trybun, ponieważ dopiero dwa dni temu dołączył do nowej drużyny.

Sadam Sulley, Brian Iloski (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin  wygrał 1:0 z FK Dukla Banska Bystrica, aczkolwiek zarówno Iloski jak i Sulley nie pojawili się na boisku.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie zwyciężyli w ostatniej grze kontrolnej z ŁKS-em Łódź 2:1. Francuz zameldował się na murawie w 70. minucie i mógł zanotować asystę, ale strzał Dawida Ryndaka wybronił golkiper rywali. „Nawot” wszedł na plac gry z kolei tuż po przerwie.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Gliwiczanie zremisowali w Alanyi 2:2 z Zorią Ługańsk przed wznowieniem Ekstraklasy. „Jodły” zabrakło w kadrze meczowej.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Beniaminek ligi przegrał w grze kontrolnej z SKA Chabarowsk (2:3). Żyro treningi z zespołem rozpocznie w połowie lutego.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) –  Lider tabeli drugiej ligi po pierwszej części rozgrywek wygrał ostatnio 2:0 z Górnikiem Łęczna. Kochalski spędził między słupkami 45 minut, a później ego miejsce zajął ekslegionista – Artur Haluch.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) –  Zespół „Kopy” przegrał na wyjeździe 0:3  Perth Glory, które zajmuje pierwsze miejsce w nowozelandzkiej ekstraklasie. Michał walczył do 70 minuty w środku pola i został zmieniony przez byłego gracza Jagiellonii – Cilliana Sheridana.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) –  Spotkanie Stomilu z Sokołem Ostróda nie odbyło się z powodu zalanego boiska na olsztyńskich Dajtkach. Za tydzień Góral i spółka, w Mrągowie, rozegra sparingowy mecz z juniorami (U-19, U-20) Karpat Lwów.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Victoria wygrała 3:2 z Huraganem Wołomin oraz uległa 0:3 Orlętom Radzyń Podlaski. Grudziński zanotował odpowiednio 75 oraz 90 minut. Mydlarz z kolei złamał niedawno rękę i do zajęć z zespołem wróci najprawdopodobniej w okolicach marca.

Tin Matić (NK Zadar) – Ekipa Maticia przegrała w meczu towarzyskim 0:1 z NK Trnje Zagrzeb. Młody legionista wciąż przechodzi rehabilitację po wcześniejszym urazie, który wykluczył go z gry przez praktycznie całą rundę jesienną.

Michał Król (Wisła Puławy) – „Wiślacy” zremisowali 1:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Król zameldował się na boisku po zmianie stron i zaliczył ostatnie przy golu Łukasza Kacprzyckiego.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” przegrali przy bocznym boisku Stadionu Śląskiego z GKS-em Katowice (0:1). Kostorza zabrakło jednak w kadrze na to spotkanie.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie przegrali w sparingu 0:1 z Elaną Toruń. Neuman grał od 46. minuty.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) – Ekipa z Tarnobrzega rozegrała w sobotę dwa sparingi – ze Stalą Gorzyce (6:0) oraz z Bruk-Betem (1:2). Wełniak zanotował pełny mecz z drużyną z Gorzyc strzelając gola i dorzucają asystę.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów), Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Bytovia pokonała pewnie 3:1 Olimpię Grudziądz. Moneta i Kwietniewski biegali od pierwszej do ostatniej minuty, a Łukasz dodatkowo umieścił futbolówkę w siatce. – Kolejny ważny sparing po trudnym tygodniu. Cieszy zwycięstwo, ale najważniejsza jest liga. Przed nami dalsza część przygotowań – powiedział „Monet” w rozmowie z oficjalnym portalem klubu. Po stronie biało-zielonych, Pietrzyk został desygnowany na plac gry w 65. minucie, z kolei Skibicki – siedem minut wcześniej.

Gol Monety na filmie od 0:53