Wypożyczeni: Gole Nawotki i Sanogo

03-12-2018 / 06:30

(akt. 21-12-2018 / 15:17)

Ostatnie dni były stosunkowo udane dla zawodników wypożyczonych z Łazienkowskiej. Bramki zdobyli Vamara Sanogo, a także Tomasz Nawotka, który trafił w słowackiej ekstraklasie. Napastnik z Francji strzelił zaś ósmego gola w rozgrywkach ligowych i stał się najskuteczniejszym graczem, do którego Legia ma prawa, na tym poziomie. Radość nie opuszcza także Mateusza Kochalskiego. Bramkarz wywalczył sobie grę w podstawowym składzie, a Radomiak na koniec rozgrywek w tym roku jest liderem II ligi. Poniżej pełne podsumowanie.

Sadam Sulley, Brian Iloski, Tomasz Nawotka (MFK Zemplin Michalovce)– Zemplin zasłużenie wygrał u siebie 3:0 z drużyną Zlate Moravce. Nawotka zanotował pełny mecz i strzelił ostatniego z trzech goli całej ekipy, posyłając piłkę do siatki w 83. minucie, Sulley wszedł na boisko w 73. minucie i został napomniany żółtą kartką. Iloski całe spotkanie przesiedział na ławce.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Moneta (Zagłębie Lubin) - W spotkaniu Zagłębia z Zagłębiem, lepsi okazali się lubinianie. "Miedziowi" szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a gola kontaktowego zdobył przed przerwą Sanogo, który ładnym uderzeniem z pola karnego pokonał Dominika Hładuna. Był to 8. gol Francuza w Ekstraklasie, co oznacza, że jest obecnie najskuteczniejszym graczem rozgrywek, do którego Legia posiada prawa. Lubinianie ostatecznie wygrali 2:1, a na boisku pojawił się Łukasz Moneta, dla którego był to pierwszy występ w Ekstraklasie od 20 maja! Skrzydłowy w doliczonym czasie gry zastąpił Damjana Bohara.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Piast ma swój mecz przed sobą. W poniedziałek gliwiczanie zmierzą się w ostatnim spotkaniu 17. kolejki Ekstraklasy z Pogonią Szczecin.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Beniaminek Ekstraklasy zwyciężył w Legnicy 2:0 z Wisłą Kraków. Żyro wyleczył uraz i wrócił do meczowej "osiemnastki". Ostatecznie stoper przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom)   Radomiak zwyciężył na własnym boisku 4:2 z Olimpią Grudziądz. Kochalski, przez 90 minut, bronił dostępu do swojej bramki. Po ostatnim meczu w tym roku, drużyna pracującego w przeszłości przy Łazienkowskiej Dariusza Banasika jest liderem rozgrywek. W 21 spotkaniach zielono-biało-zieloni zdobyli 41 punktów. Na zaplecze Ekstraklasy awansują trzy najlepsze zespoły.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Drużyna ze stolicy Nowej Zelandii zremisowała na własnym terenie 1:1 z Perth Glory. „Kopa” rozegrał całe spotkanie.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) –  Olsztynianie zremisowali u siebie 2:2 z Łódzkim Klubem Sportowym w ostatnim spotkaniu tego roku. Góral grał do 57. minuty, kiedy zastąpił go Rafał Śledź. Stomil spędzi zimę w strefie spadkowej przez gorszy bilans bramek względem Wigier Suwałki, które mają tyle samo (22) puktów.

Michał Mydlarz (Victoria Sulejówek), Tin Matić (NK Zadar), Michał Król (Wisła Puławy) – Drużyny całej trójki zakończyły już rozgrywki w 2018 roku.