Wypożyczeni: Gole Olejarki i Rymka

09.09.2019 19:00

(akt. 09.09.2019 19:13)

W ubiegłym tygodniu bramkę dla Wólczanki zdobył Dawid Olejarka, a dla rezerw Motoru Lublin – Bartosz Rymek. Asystę, w meczu z Ząbkovią, wywalczył z kolei Mateusz Leszczuk. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez stołeczny klub.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Ekstraklasa pauzowała w ostatnich dniach ze względu na okres reprezentacyjny.

Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Rezerwy gliwickiego klubu wygrały na wyjeździe 4:0 z Czarnymi Kozłowa Góra. „Piastunki” mają na koncie dwanaście punktów po pięciu kolejkach.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Spadkowicz Ekstraklasy zremisował na własnym terenie 1:1 z GKS-em Bełchatów. „Nawot” pomagał drużynie od początku do końca, był ustawiony na pozycji prawego pomocnika. W pierwszej części gry, zawodnik nieźle uderzył z dalszej odległości, lecz Paweł Lenarcik przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Niestety, po godzinie, Tomasz sfaulował we własnym polu karnym rywala, a chwilę później goście wyszli na prowadzenie. Wychowanek Sokoła Ostróda w końcówce walczył w ofensywie, przeprowadził solową akcję i uzyskał rzut wolny. W ostatnich sekund został napomniany przez arbitra żółtym kartonikiem.

Mateusz Żyro (Stal Mielec) – Mecz Stali z GKS-em Tychy został przełożony z 8 na 18 września. Powodem zmiany terminy były powołania piłkarzy do kadr narodowych.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki), Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice) – Suwałczanie przegrali u siebie 2:3 z Puszczą. Matuszewski i Sitek biegali po murawie w Suwałkach od początku do końcowego gwizdka, natomiast „Króli” obserwował zmagania z ławki rezerwowych. W pewnym momencie meczu „Sito” oddał strzał, który został zablokowany, a kilka chwil później gola dla gości strzelił Michał Czarny. – Przy pokaźnym, trzybramkowym prowadzeniu prowadziliśmy grę, mieliśmy pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Po stracie bramek w nasze szeregi wkradła się nerwowość, lecz ostatecznie udało nam się dowieźć zwycięstwo. Cała drużyna pokazała charakter oraz wolę walki – komentuje Maksymilian.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Triumfator II ligi ubiegłego sezonu wygrał na wyjeździe 2:0 z Chrobrym Głogów. Pełny mecz między słupkami spędził Kochalski. Z kolei Pietrzyk oglądał go z ławki rezerwowych. Stoper wystąpił w czwartoligowych rezerwach Radomiaka z Prochem Pionki (1:0), gdzie zanotował pełne 90 minut.

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola), Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – "Stalówka" bezbramkowo zremisował na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Zjawiński wszedł na murawę w 70. minucie, z kolei Ciepiela musiał wcielić się w rolę rezerwowego. Bondarenko nie grał w tym meczu, ponieważ został powołany do kadry Polski do lat 20 i wystąpił od pierwszej sekundy w spotkaniach z Włochami oraz Portugalią.

Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce)– Drużyna Kamila Sochy wygrała na wyjeździe 3:1 z Bytovią. Skibicki znalazł się w kadrze meczowej, ale nie wszedł jednak na plac gry.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska) – Wólczanka ma za sobą dwa spotkania – z Orlętami Radzyń Podlaski (0:0) oraz Biało-Czerwonymi Kaszyce (9:0) w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Pomocnik przebywał na murawie odpowiednio przez 5 i 45 minut. „Olej” w pucharowym starciu, zameldował się tuż po przerwie i kilkadziesiąt sekund później zdobył bramkę po centrze, z główki.

Bartosz Rymek (Motor Lublin) – Motor zagrał towarzysko z GKS-em Niemce (11:0) na bocznym boisku Areny Lublin. Pomocnik przez „połówkę” biegał na pozycji skrzydłowego. W niedzielę, Rymek zszedł jeszcze do „dwójki”, która rozgromiła 8:0 Wodniaka Piotrawin-Łaziska. W tym spotkaniu, wychowanek Orła Sypniewo zdobył bramkę oraz dorzucił trzy asysty, grając pełne 90 minut. Bartosz dopadł do futbolówki w lewym rogu "szesnastki" i huknął w kierunku dalszego słupka pokonując golkipera miejscowych.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki) – Ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego pokonała 4:1 Concordię Elbląg na własnym terenie. Mateusz pojawił się na placu gry w 81. minucie. Napastnik miał jedną, niezłą okazję, którą sobie wykreował. Wszedł w pole karne, minął trzech obrońców, ale golkiper przeciwników wyszedł z bramki, utrudniając wypożyczonemu legioniście pole manewru, i wybronił jego uderzenie z lewej nogi. (1:44:16 na załączonym filmie). Po rzucie rożnym, atakujący oddał jeszcze strzał, który był jednak zablokowany. – Wszedłem na końcówkę i moim zadaniem było utrzymywać futbolówkę na połowie rywala, ponieważ graliśmy o jednego zawodnika mniej. Pracowałem w defensywie, przyjmowałem dłuższe podania w moim kierunku – opowiada Misiak.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Pogoń przegrała z Bronią Radom 0:2. Gładysz musiał zadowolić się rolą rezerwowego.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra) – Zielonogórzanie wygrali 1:0 w Żmigrodzie z Piastem. „Lisek” wszedł na ostatnie 30 minut i stworzył sobie fajną sytuację. Po błędzie rywala, skrzydłowy oddał strzał, ale golkiper miejscowych wykazał się skuteczną interwencją. – Jestem zadowolony z tego, że po wyleczeniu urazu, trener tak szybko mi zaufał i postanowił wprowadzić na murawę – stwierdza Mateusz.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni zwyciężyli 2:0 z Ząbkovią Ząbki. Leszczuk popisał się asystą przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy (1:54). Grał do 50. minuty i zszedł z boiska z powodu kontuzji, której nabawił się po faulu przeciwnika. Zawodnik ma spuchnięte ścięgno Achillesa, lecz niebawem wróci do gry.