News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Gole Rymka, Misiaka i Lisowskiego

10.02.2020 14:00

(akt. 10.02.2020 13:26)

W poprzednim tygodniu bramkę dla Motoru Lublin zdobył Bartosz Rymek. Gola dla Sokoła Aleksandrów Łódzki strzelił Mateusz Misiak, a dla Lechii Zielona Góra – Mateusz Lisowski. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) - Panathinaikos przegrał na wyjeździe z AEK-iem (0:1). Nagy wszedł na plac gry w 65. minucie. W środę 5 lutego klub z Aten mierzył się z PAOK-iem Saloniki w pierwszym meczu 1/4 finału krajowym pucharze. Panathinaikos przegrał 0:2, a Węgier pojawił się na boisku w 54. minucie. Chwilę po zameldowaniu się na murawie, skrzydłowy uderzył z lewej nogi ponad poprzeczką.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Płocczanie musieli uznać wyższość Pogoni Szczecin (2:3). Kwietniewski wbiegł na murawę na ostatnie 10 minut.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Wisła pewnie wygrała 3:0 u siebie z Jagiellonią. Hołowni zabrakło w kadrze meczowej.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – W ubiegłym tygodniu Zagłębie rozegrało trzy gry kontrolne podczas turnieju o Puchar Arena Cup w Medulin w Chorwacji. Sosnowiczanie trzykrotnie zremisowali: 1:1 z FK Krupa, 2:2 z FK Kolubara oraz 2:2 z FK Radnik. Pierwszy z wymienionych sparingów zakończył się po 75 minutach, bowiem rywale zrezygnowali z dalszej gry. Przeciw FK Krupa "Nawot" grał w drugiej odsłonie. W kolejnych dwóch spotkaniach wypożyczony legionista znalazł się w podstawowym składzie.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Mielczanie przegrali 1:3 u siebie ze Stalą Rzeszów. "Żyrko" biegał po murawie w pierwszej odsłonie rywalizacji. Warto dodać, że pierwszoligowiec od 8 do 22 lutego przebywa na obozie w tureckim Kargicak.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" pokonała 1:0 Górnika Łęczna. Ciepieli zabrakło w kadrze ze względu na drobny uraz kolana.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01), Michał Król (Wigry Suwałki, ‘00) - Wigry zwyciężyły 3:0 w Mariampolu z Riteriai Wilno, trzecią drużyną litewskiej ekstraklasy. Król oraz Matuszewski przebywali na boisku odpowiednio od 39. oraz 46. minuty.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, ‘00), Cezary Miszta (Radomiak Radom '01) - Radomianie od 7 do 14 lutego przebywają na zgrupowaniu we Włoszech. W poniedziałek 10 lutego pierwszoligowiec zmierzy się w sparingu z Atalantą Bergamo.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) – Puszcza uległa Górnikowi Zabrze (0:1). Sitek grał przez 35 minut, był kilka razy faulowany w tym czasie.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil wygrał w sparingu z liderem I ligi, Wartą Poznań (2:1). Bondarenko wystąpił w pierwszej połowie. Olsztynianie grali także sparing wewnętrzny z czwartoligowymi rezerwami klubu. "Jedynka" zwyciężyła 7:1, a "Bondi" pojawił się na placu gry po przerwie.

Bartosz Rymek (Motor Lublin, 99’) – Lublinianie zremisowali 1:1 z Legionovią. Rymek strzelił gola. Zawodnik ruszył do dobitki po strzale z rzutu wolnego, który bramkarz zbił do boku i uderzył tak, że piłka skozłowała i wpadła do siatki. Poza tym oddał jeszcze dwa strzały z dystansu. 20-latek grał w drugiej połowie.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01) – Sokół przegrał 0:2 ze Skrą Częstochowa i zwyciężył 2:0 z Orkanem Buczek. W pierwszym sparingu Misiak pojawił się na murawie w 60. minucie. Napastnik w pewnym momencie zwiódł rywala i dograł z lewej nogi w pole karne do kolegi, który nie wykorzystał niezłej okazji. W końcówce spotkania golkiper Sokoła otrzymał czerwoną kartkę. Na bramkę powędrował... Misiak, który strzegł dostępu do niej przez 10 minut. Był bliski obrony rzutu karnego. Musnął piłkę rękawicami, ale ta wpadła jednak do siatki. Przeciw Orkanowi strzelił pierwszego gola w meczu. Skutecznie główkował po rzucie rożnym. Poza tym miał jeszcze jeden strzał z przewrotki, który leciał w środek bramki. Po uderzeniu ze „szczupaka” Misiak trafił z kolei w słupek.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rocznik ‘01) - Pogoń zwyciężyła 4:0 z rezerwami Korony Kielce. Gładysz ma zerwane więzadło w stawie skokowym, przez co nie wystąpił w sparingu. Za 1-2 tygodnie obrońca powinien wrócić do gry.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra, rocznik ‘01) – Zielonogórzanie zremisowali 3:3 ze Świtem Skolwin. Lisowski zdobył pierwszą bramkę w meczu. Pomocnik znalazł się w sytuacji sam na sam, po przypadkowej odbitce, i płaskim strzałem "z fałsza" pokonał bramkarza. "Lisek" grał przez 65. minut. Miał wystąpić od początku do końca, lecz został nieprzyjemnie trafiony w biodro i opuścił boisko. Z jego zdrowiem jest już wszystko okej, doznał po prostu mocniejszego zbicia.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, rocznik ‘01) - Wólczanka wygrała 5:2 z Błękitnymi Ropczyce. Olejarka grał 45 minut. Miał niecelne uderzenie z 20 metrów i kilka podań prostopadłych.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg, rocznik ‘01) – Zespół z Elbląga przegrał 0:4 z Gromem Nowy Staw. Łakota bronił dostępu do bramki Concordii w pierwszej połowie.