Wypożyczeni: Gole Sanogo, Monety i Górala

29.04.2019 15:00

(akt. 29.04.2019 16:40)

W poprzednim tygodniu z trafienia dla Stomilu Olsztyn cieszył się Michał Góral. Gola dla Bytovii strzelił natomiast Łukasz Moneta z kolei dwie bramki i jedną asystę w dwóch meczach miał Vamara Sanogo. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic przegrał na wyjeździe 0:2 z Granadą. Kante walczył od pierwszej do ostatniej minuty i został ukarany żółtym kartonikiem. W tym momencie zespół napastnika zajmuje 20 pozycję w tabeli LaLiga2 i istnieje duże prawdopodobieństwo, że spadnie do niższej klasy rozgrywkowej.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin pokonał u siebie 2:1 Żylinę. Ghańczyk pojawił się na placu gry w 82. minucie.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie zwyciężyli na własnym terenie z Wisłą Kraków. Nawotka zagrał pełny mecz, Sanogo grał do 82. minuty i miał asystę przy drugim golu dla gospodarzy. W ostatni poniedziałek Zagłębie zremisowało w Legnicy z Miedzią (2:2). Dwa gole strzelił Francuz, a "Nawot" wywalczył rzut karny przy jednej z bramek.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – W ubiegłym tygodniu legniczanie przegrali z Arką (0:2) oraz wygrali 3:2 z Wisłą Płock. W obu spotkaniach „Żyrki” zabrakło jednak w kadrze.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Śląsk zremisował na wyjeździe 1:1 z Wisłą Kraków oraz przegrał we Wrocławiu 1:2 z Górnikiem Zabrze. Hołownia grał w tym drugim spotkaniu przez 90 minut.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Piast wygrał 1:0 z Zagłębiem Lubin oraz pokonał 3:1 Cracovię. „Jodła” w obu meczach zagrał od deski do deski.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Wellington poniosło bolesną porażkę 0:5 z Perth Glory. Kopczyński wszedł na boisko na ostatnie pół godziny.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Radomiak pechowo przegrał z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0:1 w końcówce. Kochalski musiał się pogodzić z rolą rezerwowego.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil odniósł cenne zwycięstwo z Bruk-Betem 3:0. „Góri” wszedł na plac w 67. minucie i w ostatnich fragmentach spotkania strzelił trzeciego gola dla miejscowych. - Cieszę się, że trener Piotr Zajączkowski dał mi w końcu szansę. To nie było tak, że byłem w słabej dyspozycji. Cały czas trenowałem i to nie przypadek, że wchodzę i daje dobrą zmianę. Koledzy widzą jak to jest na treningach i ufają mi – powiedział snajper olsztynian w rozmowie z oficjalnym portalem klubu.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Victoria musiała uznać wyższość Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (2:3) w meczu na własnym obiekcie. Grudziński grał od początku do końca. Mydlarz zameldował się w wyjściowym składzie i został zastąpiony dopiero w doliczonym czasie.

Tin Matić (NK Zadar) – NK w niezłym stylu zwyciężył z Varazdin w lidze. Matić wciąż znajduje się poza kadrą, młody napastnik cały czas dochodzi do formy po uciążliwej kontuzji.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” zremisowali przed własną publicznością 2:2 z GKS-em Jastrzębie. Kostorz zagrał całe spotkanie i w końcówce mógł przesądzić o jego losach, jednak nie umieścił futbolówki w siatce po wyjściu sam na sam z golkiperem rywali.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) –  Bytowianie wygrali u siebie 2:1 z Chojniczanką. Gola dla miejscowych strzelił moneta, który grał do 87. minuty. Kwadrans po zmianie stron na murawie pojawił się z kolei Mikołaj Kwietniewski.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie pokonali 2:1 rezerwy Pogoni Szczecin. Neuman oglądał spotkanie z wysokości trybun.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) –  Podkarpacki drugoligowiec przegrał w Tarnobrzegu 0:1 z Pogonią Siedlce. „Wełna” został desygnowany na plac przez trenera w 80. minucie.

Michał Król (Wisła Puławy) – Wisła wygrała u siebie 3:0 z Chełmianką Chełm. Króla zabrakło na murawie z powodu kontuzji, której odniósł w poprzednim ligowym meczu.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia przegrała w Grudziądzu 1:2 z ROW-em Rybnik. Skibicki grał do 57. minuty i wówczas został zmieniony przez byłego legionistę – Konrada Handzlika. Pietrzyk nie pojawił się natomiast na boisku.

Bartosz Rymek (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – Lechia pewnie pokonała 4:1 Znicz Biała Piska. Pomocnik wszedł na plac na ostatni kwadrans.