Wypożyczeni: Kante z golem, asystą i samobójem

25.02.2019 10:00

(akt. 24.02.2019 21:49)

W poprzednim huśtawkę nastrojów przeżył Jose Kante. Snajper najpierw strzelił gola samobójczego, a później zdobył bramkę dla swojej drużyny z rzutu karnego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic przegrał na własnym terenie 2:3 z Cadiz. Rosły napastnik strzelił gola z rzutu karnego, zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy oraz zdobył bramkę… samobójczą. Co więcej, 28-latek został napomniany żółtym kartonikiem i grał do 81 minuty.

Sadam Sulley, Brian Iloski (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin bezbramkowo zremisował na własnym obiekcie z Nitrą. Ghańczyk walczył przez 64 minuty, z kolei Amerykanina zabrakło w „osiemnastce” meczowej. Ostatnio pisaliśmy o tym, iż Iloski może wrócić do USA. https://legia.net/news/brian-iloski-moze-wrocic-do-usa/73204

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Beniaminek ligi przegrał na wyjeździe 1:2 z Górnikiem Zabrze. Nawotka zanotował pełny mecz, wpakował nawet piłkę do siatki, lecz sędzia po skorzystaniu z VAR-u nie uznał gola. Francuz z kolei w doliczonym czasie gry został ukarany czerwonym kartonikiem za uderzenie Michała Koja. - Jest nam przykro, bo naprawdę nie zasłużyliśmy na tą porażkę. Tym bardziej w drugiej połowie, gdzie mieliśmy mnóstwo sytuacji, a bramka na 2:2 nie została uznana. Z mojej perspektywy była ona prawidłowa, zawodnik Górnika normalnie podniósł się z boiska. Nie my jesteśmy od tego, żeby rozliczać sędziego. W życiu wszystko zawsze równa się zero. Będziemy walczyć do końca i mam nadzieję, że mimo niekorzystnej sytuacji, utrzymamy się w Ekstraklasie - mówił po spotkaniu „Nawot” dla oficjalnej strony sosnowiczan.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) –  W poniedziałkowy wieczór Śląsk podejmie u siebie Zagłębie Lubin.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – „Piastunki” zwyciężyły w Gdyni z Arką 2:1. Jodłowiec zameldował się na murawie w 85. minucie zastępując Martina Konczkowskiego.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Miedź zwyciężyła w Legnicy  2:1 z Wisłą Płock. Żyro oglądał spotkanie z wysokości trybun, ponieważ wciąż dochodzi do zdrowia po kontuzji.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Ekipa z Radomia zremisowała u siebie 3:3 w sparingu z rezerwami Legii Warszawa. „Kochal” strzegł dostępu do bramki lidera II ligi od pierwszej do 57 minuty.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) –  Wellington uległo u siebie 0:1 Sydney FC. „Kopa” po raz kolejny przez 90 minut był ustawiony na pozycji stopera.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Borykający się z problemami finansowymi Stomil przegrał sparingowo 0:2 z Widzewem Łódź. „Góri” wszedł na plac gry w 54. minucie.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Drużyna z Sulejówka wygrała w spotkaniu towarzyskim 3:0 z Ząbkovią. Grudziński rozegrał cały mecz, natomiast Mydlarz przechodzi obecnie rehabilitacje po złamaniu ręki i do treningów z zespołem wróci w okolicach marca.

Tin Matić (NK Zadar) – Klub z Zadaru do rozgrywek ligowych wraca 2 marca. Matić wciąż przechodzi rehabilitację po urazie.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – Na zakończenie obozu w Turcji „Górale” wygrali 3:0 z FC Telavi. Kostorz zagrał całe spotkanie i strzelił jednego gola dla swojej drużyny.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie zwyciężyli w grze kontrolnej 3:0 z LKS-em Gołuchów. Neuman wszedł na murawę w 51. minucie, ale niestety siedem minut później musiał ją opuścić z powodu kontuzji. Skrzydłowy uszkodził więzoskręt i czeka go trzy tygodnie przerwy od treningów.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg), Michał Król (Wisła Puławy) –  Podkarpacki drugoligowiec zremisował u siebie 1:1 z puławianami. „Wełni” wszedł na murawę w 60. minucie, a Król walczył przez równą godzinę.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) – Bytowianie przegrali w ostatnim sparingu na obozie przygotowawczym 1:3 z Karpatami Lwów. Kwietniewski i Moneta grali przez odpowiednio 55 oraz 80 minut. „Monet” wywalczył także rzut karny, którego na gola zamienił Filip Burkhardt.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia zwyciężyła 4:1 z Bałtykiem Gdynia. Skibicki znalazł się w podstawowym składzie i został zmieniony w 72. minucie. Pietrzyka zabrakło w kadrze meczowej z powodu urazu. Środkowy obrońca naderwał mięsień półścięgnisty i wróci do gry treningów najwcześniej za miesiąc.