News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni. Którzy zawodnicy podpisali aneksy?

01.07.2020 16:00

(akt. 01.07.2020 16:01)

Do końca sezonu w ekstraklasie, a także I oraz II lidze pozostał niecały miesiąc. Sporo wypożyczonych legionistów ma umowy, które wygasły 30 czerwca. Ilu graczy zdecydowało się na przedłużenie kontraktów do końca trwającego sezonu? Więcej poniżej.

Zagranica i ekstraklasa

Najwcześniej, bo 16 czerwca pojawiła się informacja o tym, że Wisła Płock przedłużyła o miesiąc wypożyczenie z Legii Mikołaja Kwietniewskiego. Skrzydłowy trafił do „Nafciarzy” w lipcu 2019 roku. Jak na razie wystąpił w 13 meczach, w których strzelił gola i miał asystę.

Do końca rozgrywek w Grecji pozostanie Dominik Nagy. Legia i Panathinaikos Ateny podpisały aneks w sprawie dalszego wypożyczenia węgierskiego skrzydłowego. 25-latek tymczasowo przeniósł się do ligi greckiej w zimowym okienku transferowym. Do tej pory rozegrał w barwach „Koniczynek” 11 spotkań - zdobył bramkę i ma na koncie dwie asysty.

Mateusz Hołownia będzie reprezentował Wisłę Kraków o miesiąc dłużej, czyli do połowy lipca. 22-latek przedłużył umowę wypożyczenia z „Białą Gwiazdą” do końca sezonu 2019/20. Pierwszą część obecnych rozgrywek „Hołek” spędził w Śląsku Wrocław na zasadzie transferu czasowego. W styczniu wrocławianie skrócili jego wypożyczenie, a zawodnik przeniósł się do Wisły. W rundzie wiosennej rozegrał siedem spotkań, w tym cztery w wyjściowym składzie.

Pierwsza liga

W tym momencie na zapleczu ekstraklasy gra dziewięciu wypożyczonych legionistów. Tylko jeden z nich nie podpisał aneksu. Chodzi o Michała Króla, któremu 30 czerwca zakończył się transfer czasowy do Wigier Suwałki. W obecnym sezonie prawy obrońca wystąpił w 11 meczów w barwach I-ligowej drużyny i miał asystę. Spędził na boisku 962 minuty i obejrzał trzy żółte kartki. Teraz swoje kroki kieruje w stronę Motoru Lublin.

Z kolei Konrad Matuszewski, który obecnie reprezentuje Wigry, podpisał umowę wypożyczenia do 31 lipca. W tym sezonie lewy obrońca zagrał w 23 meczach, w których miał 3 asysty.

W Radomiaku Radom występuje dwóch zawodników „Wojskowych” – Cezary Miszta i Kacper Pietrzyk. Jeden i drugi zostaną w tym zespole i powalczą o awans do ekstraklasy. Pietrzyk ma na koncie 8 spotkań w I lidze i 2 w Pucharze Polski. Zagrał także 10 razy w rezerwach klubu z Radomia i strzelił jednego gola. Miszta, który zimą dołączył do Radomiaka zdołał do tej pory rozegrać 8 meczów.

Mateusz Żyro również podpisał aneks, dzięki czemu pozostanie w Stali Mielec do zakończenia aktualnego sezonu. Na tę chwilę środkowy obrońca zagrał 28 razy, zdobył jedną bramkę, uzbierał 4 żółte kartki i 1 czerwoną.

Co więcej, umowę wypożyczenia przedłużył zawodnik Puszczy Niepołomice, Maksymilian Sitek. Gracz urodzony w 2000 roku zagrał w tym sezonie 18-krotnie. W tym czasie strzelił gola i miał trzy asysty, przebywając na I-ligowych boiskach przez 1140 minut. "Sito" miał spory udział w remisie z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:2). Zdobył bramkę i miał asystę przy pierwszym trafieniu dla klubu z Niepołomic.

Aneks podpisał też Mateusz Bondarenko. Środkowy obrońca spędził rundę jesienną w II-ligowej Skrze Częstochowa. Rozegrał tam 18 spotkań i prezentował się bardzo dobrze, dzięki czemu trafił do reprezentacji Polski do lat 20 i zapracował na awans o poziom wyżej. W zimie Legia skróciła wypożyczenie stopera. W drugiej części bieżących rozgrywek „Bondi” reprezentuje Stomil Olsztyn. Jak na razie 20-latek wystąpił w dwóch spotkaniach w barwach tego klubu – przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Tomasz Nawotka i Kacper Kostorz także przedłużyli umowy wypożyczenia o dodatkowy miesiąc, ze względu na pandemię koronawirusa. Do tej pory „Nawot” strzelił gola i wywalczył trzy asysty w 27 meczach w barwach Zagłębia Sosnowiec w tym sezonie. W większości spotkań grało jako prawy obrońca. Kostorz ma na koncie osiem występów w Miedzi Legnica. Statystyki? Zdobył bramkę i miał dwie asysty, grając na boisku przez 568 minut. Napastnik przebywa na wypożyczeniu od ostatniego, zimowego okienka transferowego.

Druga liga

Obecnie w II lidze występuje jeden piłkarz Legii – Bartłomiej Ciepiela. Pomocnik gra dla Stali Stalowa Wola od początku sezonu 2019/20. Do tej pory 19-latek zagrał w 23 meczach (21 w lidze, 2 w Pucharze Polski), w których zdobył trzy bramki i miał dwie asysty.

Trzecia liga

W tym sezonie w III lidze zagrało siedmiu wypożyczonych legionistów: Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki), Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Bartosz Rymek (Motor Lublin), Dawid Olejarka, Dawid Wach (obaj Wólczanka Wólka Pełkińska), Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra) i Paweł Łakota (Concordia Elbląg). Rozgrywki na tym szczeblu zostały jednak zakończone w połowie maja. W najbliższych dniach będziemy informować o losach wymienionej grupy zawodników.