Wypożyczeni na plus

Jakub Trepczyński

08.11.2009 18:22

(akt. 16.12.2018 22:41)

W poprzedniej kolejce Ekstraklasy Maciej Korzym strzelił jedyną bramkę dla GKS-u Bełchatów, zapewniając drużynie Rafała Ulatowskiego zwycięstwo nad Cracovią. W ten weekend "Korzeń" nie zdobył gola, choć miał ku temu okazję. Mimo to bełchatowianie wygrali szósty mecz z rzędu, tym razem z Arką Gdynia. Napastnik wypożyczony z Legii w ostatniej minucie gry został zmieniony przez Mateusza Cetnarskiego.
Zwycięstwo odniosło także Zagłębie Lubin, w którym występuje Martins Nnabugwu Ekwueme. Początek spotkania nie wskazywał na to, że "Miedziowi" wywiozą komplet punktów z Wodzisławia. A to właśnie za sprawą Ekwueme. Po strzale Adama Mójty z rzutu wolnego, piłka odbiła się od pomocnika gości i wpadła do siatki strzeżonej przez Aleksandra Ptaka. Jednak lubinianie zdołali odrobić straty jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu Martinsa Ekwueme gola zdobył Mouhamadou Traore. Ten sam zawodnik ustalił wynik na 2:1 dla Zagłębia.

Polonia Bytom z Wojciechem Skabą w bramce zremisowała 1:1 z Lechem Poznań. Skabę pokonał Robert Lewandowski, który wykorzystał sytuację sam na sam. Lechici mieli więcej okazji do pokonania golkipera wypożyczonego do Bytomia z Łazienkowskiej, ale albo fatalnie pudłowali, albo Wojtek stawał na wysokości zadania.

Damian Łanucha po raz kolejny pojawił się na boisku w ostatnich minutach meczu. Resovia Rzeszów ograła na wyjeździe OKS Olsztyn 2:0.

Również na obcym terenie grał Świt. Ekipa z Nowego Dworu tylko zremisowała z Hetmanem Zamość 2:2. W pełnym wymiarze czasowym na placu gry przebywał Michał Kucharczyk, ale nie trafił do siatki rywali.

Nadal na boisku nie pojawia się Kamil Majkowski. Jego Znicz Pruszków radzi sobie bardzo słabo na zapleczu Ekstraklasy. Tym razem drużyna z Pruszkowa przegrała z Wisłą Płock 1:3 i zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Pogoń Szczecin ledwie zremisowała z GKS-em Katowice 2:2, mimo że przez ponad pół godziny grała w przewadze. Bramki dla "Portowców" zdobyli Piotr Petasz i Olgierd Moskalewicz. Pogoń plasuje się tuż za Widzewem Łódź, tracąc do lidera I ligi sześć oczek. Wiceliderem jest także Zagłębie Sosnowiec, występujące w grupie zachodniej II ligi. Tym razem sosnowiczanie pokonali Ślęzę Wrocław 1:0. Gola z rzutu karnego zdobył Tomasz Łuczywek. Z powodu epidemii grypy na boisko nie wybiegli piłkarze Olimpii Elbląg. PZPN przełożył ich spotkanie z Wigrami Suwałki na przyszłą niedzielę.