Wypożyczeni: Przeciętny weekend drużyn legionistów

15.04.2019 17:00

(akt. 15.04.2019 15:31)

W poprzednim tygodniu ekipa Mateusza Żyry nie zdołała awansować do finału Pucharu Polski. Co więcej sporo innych drużyn musiało zmierzyć się z porażkami. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic przegrał na wyjeździe 0:3 z Almerią. Napastnik pojawił się na placu gry tuż po przerwie.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Ekipa Sulley'a przegrała z Rużomberokiem (0:1). Ghańczyk wszedł na murawę w 67. minucie.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie musieli uznać wyższość Wisły Płock na własnym terenie (1:3).  Nawotka grał do 71. minuty, z kolei Francuz biegał od pierwszej do ostatniej sekundy.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Legniczanie mają za sobą dwa spotkania: półfinał Pucharu Polski z Jagiellonią (1:2) oraz ligowy remis z Arką (1:1). „Żyrko” zagrał cały mecz przeciwko białostoczanom, a w drugim spotkaniu musiał zadowolić się rolą rezerwowego.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławianie przegrali na własnym terenie 0:1 z Górnikiem. Pełne 90 minut ponownie zanotował „Hołi”.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – „Piastunki” pewnie zwyciężyły 4:0 z Koroną. Jodłowiec zameldował się na murawie na końcowy kwadrans i został ukarany żółtą kartką.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Wellington doznało wyjazdowej porażki z Brisbane Roar (1:2), a „Kopa” po raz kolejny spędził 90 minut na środku obrony.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Radomiak przegrał w Rzeszowie z Resovią (0:1). Kochalski został na ławce, ale pomógł drugiej drużynie w domowym spotkaniu z KS-em Raszyn (2:1).

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil zremisował z Odrą Opole (2:2). Rosły napastnik znowu nie wszedł jednak na murawę.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Victoria musiała uznać wyższość Znicza Białą Piska (1:2). Grudziński zagrał całe spotkanie natomiast Mydlarz wbiegł na boisko w 56. minucie.

Tin Matić (NK Zadar) – NK przegrał w Splicie z rezerwami Hajduka 0:2. Matić wciąż znajduje się poza kadrą, młody napastnik cały czas dochodzi do formy po uciążliwej kontuzji.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” przegrali na wyjeździe z Sandecją (0:2). Kostorz walczył od początku do samego końca. - W pierwszej połowie bardzo głupio straciliśmy bramkę, to było zupełnie niepotrzebne i powinniśmy tego uniknąć. W przerwie trener nam przekazał swoje uwagi, powiedział co funkcjonowało źle. Wyszliśmy na drugą połowę i wyglądaliśmy znacznie lepiej. Sandecja nie stworzyła sobie klarownej sytuacji, myśmy mieli tych sytuacji więcej, kontrolowaliśmy grę. Graliśmy naprawdę mądrze, to co mieliśmy zagrać, nie można powiedzieć, że w tej części meczu oddaliśmy plac – powiedział pomocnik w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) –  Bytowianie przegrali w Suwałkach z miejscowymi Wigrami. Moneta zanotował pełny mecz, z kolei Kwietniewskiego zabrakło w „osiemnastce”.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie wygrali u siebie z Polonią Środa Wielkopolska. Neumana zabrakło jednak na murawie.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) – Siarka uległa na wyjeździe Elanie Toruń 2:4. „Wełna” został desygnowany na plac przez szkoleniowca w 84. minucie zastępując Kamila Woźniaka.

Michał Król (Wisła Puławy) – Puławianie pewnie zwyciężyli 2:0 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Król wyszedł w podstawowym składzie i opuścił boisko w 69. minucie.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia poniosła pierwszą oficjalną porażkę w 2019 roku. Ekipa z Grudziądza straciła punkty ze Zniczem Pruszków (1:2). Pietrzyk pojawił się na murawie po zmianie stron, zagrał także połówkę w meczu rezerw (6:0 z Drwęcą Golub-Dobrzyń). Skibicki wszedł na plac tylko w spotkaniu drugiej drużyny, w którym uzbierał 45 minut.

Bartosz Rymek (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – Lechia zremisowała u siebie 2:2 z Olimpią Zambrów. Rymek nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.