Wypożyczeni: Ważne wygrane drużyn legionistów

01.04.2019 16:52

(akt. 01.04.2019 16:54)

W poprzednim tygodniu cenne zwycięstwa odniosły drużyny Mateusza Kochalskiego, Mikołaja Neumana czy Bartosza Rymka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic rozegra swój mecz ligowy w poniedziałek o godzinie 21:00. Rywalem ekipy Kante będzie Real Sarragossa.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin wygrał u siebie 4:2 z Trenczynem. Ghańczyk zabrakło w kadrze  z powodu zawieszenia za nadmiar żółtych kartek.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Sosnowiczanie pokonali na wyjeździe 2:0 Miedź. Nawotka biegał przez 85 minut, Francuz pauzuje jeszcze za karę przyznaną prze Komisję Ligi. „Żyrko” natomiast wszedł na plac gry w 85. minucie.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławianie zwyciężyli na wyjeździe 2:0 z Arką Gdynia. „Hołi” od początku do końca walczył na murawie.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Gliwiczanie przegrali w Gdańsku z Lechią (0:2). Jodłowiec zameldował się w podstawowym składzie i zszedł z placu w 82. minucie.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Wellington okazało się lepsze na własnym terenie od Newcastle Jets (4:1). „Kopa” tym razem oglądał spotkanie z trybun.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) –  Radomiak wygrał na wyjeździe 3:0 z Gryfem Wejherowo. Kochalski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil pechowo zremisował u siebie 1:1 z GKS-em Jastrzębie. Góral nie znalazł się w „osiemnastce” meczowej.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Ekipa z Sulejówka przegrała na swoim obiekcie 0:3 z Olimpią Zambrów. Grudziński rozegrał pełne 90 minut, z kolei Mydlarz wrócił do kadry po kontuzji i wszedł na boisko w 72. minucie.

Tin Matić (NK Zadar) – NK wygrał u siebie 2:1 z Lucko. Matić nadal dochodzi do zdrowia po uciążliwym urazie i wciąż brakuje go w kadrze.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” przegrali w Łodzi z ŁKS-em (0:3), a Kostorz został desygnowany na plac przez trenera na ostatnie pół godziny.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) –  Bytowianie przegrali na wyjeździe z GKS-em Tychy (0:1). Moneta zanotował pełny mecz z kolei Kwietniewskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie pokonali 1:0 Jarotę Jarocin i wciąż utrzymują się na pozycji lidera.  „Neumi” wszedł na murawę w doliczonym czasie gry.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) –  Siarka zremisowała na wyjeździe 1:1 z ROW-em Rybnik. Wełniak znalazł się w wyjściowej „jedenastce” i został zmieniony w 58. minucie.

Michał Król (Wisła Puławy) – Puławianie musieli uznać wyższość Sokoła w Sieniawie i wrócili do domu bez punktów (0:2). Król spędził 90 minut na pozycji bocznego obrońcy.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Olimpia bezbramkowo zremisowała na wyjeździe ze swoją imienniczką z Elbląga. „Pietrzu” wrócił do zdrowia po kontuzji, ale spotkanie oglądał jeszcze z ławki. Skibicki nie znalazł się w kadrze.

Bartosz Rymek (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – Lechia zanotowała ważne zwycięstwo nad Polonią Warszawa (2:0). „Rymo” nie pojawił się jednak na boisku.