News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Wysoka przegrana w Krośnie. 1:1 w finale I ligi

Michał Grzegorczyk

09.05.2016 00:53

(akt. 21.12.2018 22:31)

Po sobotnim zwycięstwie, w niedzielę legioniści przegrali z Miastem Szkła 62:85. Przynajmniej cztery mecze będą potrzebne do wyłonienia zwycięzcy finałowej rywalizacji w I lidze. Kolejne dwa starcia odbędą się w Warszawie w sobotę (14 maja) i niedzielę (15 maja).

Lepiej mecz rozpoczęli warszawianie, obejmując prowadzenie 6:2, ale w całym spotkaniu prowadzili zaledwie  przez 4 minuty. Gospodarze przebudzili się po skutecznych akcjach Dawida Bręka oraz zbiórkach Jakuba Dłuskiego. Miasto Szkła wyszło na prowadzenie, które po dziesięciu minutach gry urosło do sześciu punktów, a na zakończenie pierwszej połowy sięgnęło 13 “oczek”. Zespół z Podkarpacia w pierwszej kwarcie zupełnie zatrzymał obwód warszawiaków, więc ciężar gry w ataku musieli wziąć na siebie podkoszowi: Tomasz Andrzejewski i Marcel Wilczek. Niestety to nie wystarczyło i  gospodarze powoli zwiększali swoją przewagę.

W drugiej kwarcie oba zespoły raziły nieskutecznością z dystansu. Gra przeniosła się bliżej kosza. Minimalnie skuteczniejsi w tym elemencie byli gospodarze. Legioniści starali się zmniejszyć straty za sprawą celnych trójek Mateusza Bierwagena i Łukasza Wilczka. Jednak do przerwy podopieczni trenera Michała Barana wygrywali 41:28.

Na początku drugiej połowy z dobrej strony pokazał się Cezary Trybański, dzięki czemu Legia przegrywała tylko dziewięcioma “oczkami”. Niestety od wyniku 46:37 w połowie trzeciej kwarty Miasto Szkła kolejne trzy minuty wygrało aż 13:1, więc losy meczu były już raczej rozstrzygnięte. Czwarta kwarta nie przyniosła już żadnych istotnych zmian. W grze Legii brakowało cierpliwości w obronie oraz przede wszystkim skuteczności w ataku.

W zespole trenera Piotra Bakuna najwięcej punktów zdobył Grzegorz Kukiełka – 11, niestety przy skuteczności 3/11. Słabo wypadli także Michał Aleksandrowicz i Adam Parzych. Pierwszy spudłował wszystkie 7 rzutów, a drugi miał 1/5 z gry. Kolejny wszechstronny mecz rozegrał Łukasz Wilczek. Jego dorobek to siedem punktów, siedem asyst oraz osiem zbiórek. Legioniści popełnili w niedzielę aż 16 strat przy tylko sześciu stratach gospodarzy.  Legia zagrała zdecydowanie mniej skutecznie w porównaniu z sobotnim spotkaniem, tylko 35% z gry. Miasto Szkła z kolei trafiali w niedzielę zdecydowanie lepiej - 42,9% rzutów z gry, w tym 10/29 za 3 punkty.

Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa 85:62 (18:12, 23:16, 21:12, 23:22)

Stan rywalizacji 1:1

Statystyki:

Legia Warszawa: Grzegorz Kukiełka 11 pkt. 4 zb. 2 as.,  Tomasz Andrzejewski 10 pkt. 4 zb.,  Marcel Wilczek 9 pkt. 5 zb., Cezary Trybański 8 pkt. 3 zb. 1 as.,  Łukasz Wilczek 7 pkt. 8 zb. 7 as. 3 prz., Mateusz Bierwagen 6 pkt. 4 zb., Adam Parzych 4 pkt. 3 zb. 1 as., Andrzej Paszkiewicz 3 pkt. 1 zb. 1 as., Michał Aleksandrowicz 2 pkt. 3 zb. 2 as., Adam Linowski 2 pkt. 2 zb. 1 as., Grzegorz Malewski 0 pkt. 2 zb., Bartłomiej Ornoch -

Miasto Szkła Krosno: Dariusz Wyka 13 pkt. 4 zb. 1 as., Dariusz Oczkowicz 13 pkt. 2 zb. 1 as., Szymon Rduch 12 pkt. 7 zb. 1 as., Michał Baran 11 pkt. 2 as., Jakub Dłuski 10 pkt. 12 zb., Dawid Bręk 10 pkt. 2 zb. 5 as., Patryk Pełka 6 pkt. 4 zb. 2 as., Filip Małgorzaciak 6 pkt. 2 as., Wojciech Pisarczyk 4 pkt. 3 zb., Szymon Jaworski -, Hubert Rak-.