News: Wysokie lokaty Pogoni i Olimpii. Den Haag wciąż zawodzi.

Wysokie lokaty Pogoni i Olimpii. Den Haag wciąż zawodzi.

Stanisław Rudzki

24.09.2013 07:28

(akt. 09.12.2018 07:29)

W poprzednim tygodniu mogliśmy obserwować wyniki spotkań drużyn zaprzyjaźnionych z Legią Warszawa. Pogoń i Olimpia potwierdziły swoją wysoką formę, dzięki czemu znajdują się na wysokich pozycjach w tabeli. Den Haag nadal nie zachwyca i coraz bardziej prawdopodobna wydaje się walka o utrzymanie niż, o europejskie puchary. Zagłębie zanotowało już piąty remis w tym sezonie, zaś Juventus nie zachwycił w meczu pucharowym.

Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin wygrała 2:1 pojedynek z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wszystkie bramki padły po ostatnim kontakcie z piłkarzem „Portowców”. Najpierw do siatki trafił Adam Frączak, cztery minuty później wynik podwyższył Takuya Murayama. Kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, do własnej bramki trafił Marcin Robak. Pogoń odniosła pierwsze zwycięstwo na własnym boisku w tym sezonie, a obecnie zajmuje drugą lokatę w ligowej tabeli.

Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)

Zagłębie Sosnowiec

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zremisowali 1:1 z Rozwojem Katowice. Bramkę dla „Zagłębiaków” zdobył najlepszy strzelec drużyny, Rafał Jankowski. Obecnie sosnowiczanie zajmują 12. miejsce z dorobkiem jedenastu punktów.

Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 1:1 (0:0)

Olimpia Elbląg

Nadal trwa dobra passa Olimpii. Zawodnicy z Elbląga pewnie pokonali Pogoń Siedlce 3:1. Zwycięstwo jest podwójnie ważne, gdyż Pogoń przed tą kolejką przewodziła w II lidze grupy wschodniej. Dzięki wygranej na pierwsze miejscu zasiadła Olimpia.

Pogoń Siedlce - Olimpia Ebląg 1:3 (1:2)

Juventus Turyn

W ostatnim tygodniu „Stara Dama” rozegrała dwa mecze. Najpierw Juventus zanotował wpadkę w postaci remisu z niżej notowany rywalem, FC Kobenhavn w ramach meczów grupowych Ligi Mistrzów, a następnie wygrał mecz w Seria A z Hellas Verona.

FC Kobenhavn – Juventus Turyn 1:1 (1:0)

Juventus Turyn – Hellas Verona 2:1 (2:1)

FC Den Haag

Den Haag zremisowało 1:1 z Nijmegen. Oba zespoły w tym sezonie nie powalają na kolana swoją formą, dlatego sąsiadują w strefie spadkowej. Zgodnie z przewidywaniami mecz  nie należał do najciekawszych. Dotychczas Den Haag zdobyło cztery punkty w sześciu spotkaniach i zajmuje przedostatnią lokatę.

FC Den Haag – NEC Nijmegen 1:1 (0:0)