News: Hamalainen skorzystał na zmianie trenera

Występ Hamalainena w reprezentacji

Patryk Tylak

02.09.2017 19:57

(akt. 04.01.2019 13:45)

Reprezentacja Finlandii wygrała 1-0 z Islandią w ramach 7. kolejki grupy I eliminacji do Mistrzostw Świata. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył pięknym strzałem z rzutu wolnego Alexander Ring. Pełne 90 minut rozegrał pomocnik Legii, Kasper Hamalainen. Legionista w pierwszej połowie mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale kolega z zespołu posłał mu za mocną piłkę, i szybciej do futbolówki dobiegł golkiper rywali. Dla Finów jest to pierwsza wygrana w bieżących kwalifikacjach.

Finlandia - Islandia 1:0

Bramka: Ring (6. min.)

Żółte kartki: Lod, Uronen, Arajuuri, Markkanen - R. Sigurdsson, Gunnarsson, Hallfredsson, Gislason

Czerwona kartka: Gislason (za dwie żółte)

Finlandia: Hradecky - Toivio (71' Granlund), Arajuuri, Ojala (33' Vaisanen), Uronen - Sparv, Ring, Lod, Hamalainen, Hetemaj (83' Lam) - Markkanen

Islandia: Halldorsson - Saevarsson (59' Gislason), Arnason, R. Sigurdsson, Magnusson - Gudmundsson, Hallfredsson (59' B. Sigurdarson), G. Sigurdsson, Gunnarsson, Bjamason - Finnbogasson (88' Bodvarsson)

6.      Kosowo     6    1    3-18

Pozostałe mecze 7. kolejki tej grupy (Chorwacja - Kosowo i Ukraina - Turcja) rozpoczną się w sobotę o 20:45.