Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: 90minut.pl, uefa.com

05.09.2019 23:05

(akt. 06.09.2019 08:24)

Dominik Nagy z Legii Warszawa wystąpił w reprezentacji Węgier w spotkaniu z Czarnogórą. Mecz wygrali Czarnogórcy 2:1. Pomocnik grał do 69. minuty, w której zmienił go Balazs Dzsudzsak, zaliczył asystę, grał w środku i na skrzydle. W drużynie rywali poza kadrą na to spotkanie znalazł się Marko Vesović. Z kolei Chris Philipps z rezerw Legii Warszawa wystąpił w reprezentacji Luksemburga w przegranym meczu towarzyskim przeciwko Irlandii Północnej 0:1. 25-letni pomocnik wszedł na boisko w 73. minucie, zmieniając Leandro Barreiro i wystąpił w pomocy.

Natomiast reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Magierę przegrała w meczu Elite League z Włochami 0:2. Przez 17 minut na murawie przebywał Mateusz Praszelik, zaś pełny mecz rozegrał wypożyczony do Skry Częstochowa Mateusz Bondarenko.

Czarnogóra - Węgry 2:1
Kosović (32. min.), Mugosa (75. min. k.) - Holender (2. min.)

Czarnogóra: Mijatović (46' Petković) - Marusić (55' Murgosa), Smić (66' Lagator), Tomasević, Radunović - Bojlević, Kosović (59' Hocko), Vukcević (77' Janković), Savicević, Haksabanović (Jovović) - Beqiraj

Węgry: Dibusz - Bese, Barath (46' Orban), Lang, Korhut (61' Ferenczi) - Gazdag (46' Kovacs), Kleinheisler (46' Siger), Nagy (69' Dzsudzsak) - Holender (64' Varga), Nemeth, Holman

10 września, Czarnogórcy powalczą o punkty eliminacji mistrzostw Europy i zmierzą się z Czechami. Spotkanie zaplanowano również na 20:45. Dzień wcześniej 9 września Węgry rywalizować będę w eliminacjach mistrzostw Europy. Rywalem w Budapeszcie będzie Słowacja, a spotkanie rozpocznie się o 20:45.

Irlandia Północna - Luksemburg 1:0
Malget (37. min. s.)

Irlandia Północna: Peaock-Farrell (67' McGovern) - McLaughlin, Flanagan, Brown, Ferguson - Evans (67' Donnelly), Thompson (88' Davis), Saville (60' McCalmont) - Whyte (88' Galbraith), Magennis, Lafferty (60' Lavery)

Luksemburg: Moris (46' Schon) - Jans, Gerson, Carlson, Malget (46' Hall) - Sinani (74' da Mota), O.Thil (85' Bohnert), Leandro Barreiro (73' Philipps), V.Thil - Rodrigues, Deville (60' Turpel)

Luksemburg kolejny mecz rozegra u siebie 10 września z Serbią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Włochy - Polska 2:0
Capone (43. min.), Raspadori (55. min.)

Polska: Sokół - Szota, Bondarenko, Kiwior (83' Ozga) - Skóraś (63' Apolinarski), Poręba, Makowski, Lusiusz (83' Wdowik), Puchacz (73' Grabowski) - Kurminowski (63' Steczyk), Zylla (73' Praszelik)