Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

31.05.2020 19:50

(akt. 31.05.2020 21:50)

Ligowa piłka w Polsce wróciła! Pandemia koronawirusa na długi czas zastopowała grę w PKO Ekstraklasie, lecz kibice wreszcie mają okazję obserwowania swoich zespołów. Dla fanów Legii Warszawa kluczowa okazała się sobota i hitowa rywalizacja z Lechem Poznań. Stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe 1:0.

- Skrót meczu Lecha z Legią

Gra w 27. kolejce PKO Ekstraklasy rozpoczęła się we Wrocławiu. Miejscowy Śląsk zremisował tam 1:1 z Rakowem Częstochowa, beniaminkiem rozgrywek. Wieczorem Pogoń Szczecin dotkliwie przegrała 0:3 z Zagłębiem Lubin.

Piłkarska sobota w Polsce rozpoczęła się od wygranej 1:0 Górnika Zabrze w Łodzi. Potem Piast Gliwice zwyciężył 4:0 z Wisłą Kraków. Ukoronowaniem dnia był długo oczekiwany hit. Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 1:0 z Lechem Poznań.

Na niedzielę także zaplanowano trzy spotkania. Pierwsze rozpoczęło się już o godzinie 12:30. Wisła Płock przegrała u siebie 1:4 z Koroną Kielce. Następnie Cracovia zmierzyła się z Jagiellonią Białystok. Gospodarze kontynuują złą serię i przegrali po raz piąty z rzędu. Ekipa Michała Probierza przegrała 0:1 po golu Przemysława Mystkowskiego w 88. minucie. Kolejkę zakończyły derby Trójmiasta. Lechia Gdańsk zwyciężyła 4:3 z Arką Gdynia.

W 27. kolejce zadebiutowało dwóch szkoleniowców. Pierwszy mecz w Ekstraklasie po ponad sześciu latach przerwy poprowadził Wojciech Stawowy, który został trenerem ŁKS-u. Pracę w nowym klubie zainaugurował także Ireneusz Mamrot. Jesienią prowadził Jagiellonię Białystok. Teraz rozpoczął współpracę z Arką, w której zastąpił Krzysztofa Sobieraja. To także nowa odsłona gdyńskiego klubu. W przerwie związanej z pandemią koronawirusa, właścicielem klubu został Michał Kołakowski

Poniżej wszystkie wyniki i terminarz 27. kolejki PKO Ekstraklasy, wraz z najlepszymi kursami bukmacherskimi od TOTALbet.