Zagłębie zainteresowane Kopczyńskim, Wieteską i Bartczakiem

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

19-12-2015 / 11:29

(akt. 07-12-2018 / 18:02)

Zagłębie Sosnowiec współpracuje z Legią, jesienią grało tam na wypożyczeniach dwóch naszych piłkarzy - Jakub Arak i Przemysław Mizgała. Drużyna zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do miejsca premiowanego awansem. Wiosną władze tego klubu chcą sięgnąć po kolejnych trzech graczy z Łazienkowskiej.

- Nie są to zawodnicy wyjściowej jedenastki, ale wszyscy mają już za sobą debiut na najwyższym szczeblu rozgrywek i nawet zdążyli w tej ekstraklasie trochę pograć – mówi prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. – Na razie nie podajemy ich nazwisk. Pojadą jeszcze z Legią na dwa obozy przygotowawcze i najprawdopodobniej zaraz potem dołączą do nas. To będą nasze jedyne nabytki zimowe. Mamy szeroką i wyrównaną kadrę, a do tego zdolną i obiecującą młodzież - dodał prezes Zagłębia.


Jak udało nam się dowiedzieć, chodzi o Mateusza Wieteskę, Michała Kopczyńskiego i Roberta Bartczaka. "Kopa" i Barry" mają polecieć z pierwszym zespołem na obóz na Maltę. Obaj mają też propozycje z innych zespołów I ligi. Bartczak miał w grudniu nawet zaproszenie do ekstraklasowego Podbeskidzia na wspólne treningi, ale ostatecznie do testów nie doszło. Żadne decyzje póki co nie zapadły, decydujące w tej sprawie będzie zdanie trenera Stanisława Czerczesowa.


Wspomniany Arak od dwóch tygodni trenuje z Legią i również ma polecieć z drużyną na zgrupowanie na Maltę.

Komentarze (7)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~endzi
  • 0 / 0
A drewnianymi nieudacznikami żyro i kucharczykiem jak zwykle nikt sie nie interesuje , szkoda że takie patałachy są akurat w Legii...
~Ko(L)o84
  • 0 / 0
Wypożyczenie Barrego zależy na bank od transferów do klubu a ponoć jest mowa o 2 skrzydlowych.
Wg mnie już dawno powinien dostawać szansę
Przyjaciołom z Sosnowca onych wypożyczyć, będzie to z pożtykiem dla wszystkich. Bartczak powinien z Legić jechac na obóz.
~w pp
  • 0 / 0
Barry szczeli( :D) hart triczka zdechowi
~Keb
  • 0 / 0
Jeszcze powinni wypożyczyć Makowskiego, Ryczkowskiego i Szwocha. W Legii mają małą szansę na występy wiosną. A w Zagłębiu zapewne by się przydali.
~z wawy
  • 0 / 0
oddajmy im Masłowskiego będzie miał okazję , żeby się pokazać i odbudować a perspektywie mecz z Amicą w PP
~iglooo
  • 0 / 0
Szkoda, że chłopaki idą na wypożyczenie dopiero teraz. Najbardziej szkoda mi Michała który całą rundę spędził w III ligowych rezerwach.