Zagranicze wojaże Młodych Wilków

Źródło: legia.com

12.09.2007 16:26

(akt. 22.12.2018 05:57)

W ostatnim tygodniu września na zaproszenie Niemiecko - Czeskiej Szkoły Piłkarskiej w Rehau dwa nasze zespoły „Młodych Wilków” wyjechały na mecze sparingowe z drużynami młodzieżowymi, klubów z Bundesligi. Punktem kulminacyjnym pobytu organizowanego przez pana <b>Geralda Prella</b> – dyrektora niemieckiej szkoły piłkarskiej były sparingi z Bayernem Monachium - czytamy na legia.com
Drużyna Legii ‘94 prowadzona przez trenerów Lewandowskiego i Sowińskiego, pierwszy mecz rozegrała z rówieśnikami z FC NURNBERG mecz był wyrównany i zacięty, w którym nie zabrakło emocji ciekawych akcji i goli. Spotkanie zakończyło się wygraną drużyny niemieckiej, 3:1 bramkę dla naszego zespołu zdobył Hubert Korczak Po młodszych kolegach do rywalizacji przystąpił zespół z rocznika ’93 prowadzony przez trenerów Strejlaua, Kapuścińskiego. Przeciwnikiem naszej drużyny była Reprezentacja Bawarii, złożona z najlepszych graczy z tego regionu. W I połowie zespół Legii ’93 osiągnął zdecydowaną przewagę prowadząc akcje na połowie przeciwnika, oddając kilka celnych i mocnych strzałów na bramkę rywali, w II połowie gra się wyrównała ale nasza drużyna kontrolowała przebieg spotkania. Prowadzenie dla Legii uzyskał Adam Gołaszewski uderzeniem z pola karnego, zespół niemiecki wyrównał w końcówce mecz. Następnego dnia czekał nas wyjazd do Monachium, w ośrodku treningowym Bayernu jako pierwsi mecz rozegrali zawodnicy z rocznika ’94. Mecz zakończył się wygraną Bayernu 4 :1, mimo wysokiego prowadzenia zespół Legii prowadził wyrównany pojedynek grając otwarty i ofensywny futbol. Bramkę zdobył podobnie jak w pierwszym meczu Hubert Korczak. Drużyna Legii ‘93 przystąpiła do meczu mocno zmobilizowana, jednak już na początku spotkania zabrakło odpowiedniej koncentracji, bowiem w 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonywanym z lewej strony boiska drużyna Bayernu uzyskała prowadzenie uderzeniem z głowy. Kilku dogodnych sytuacji do wyrównania nie wykorzystał Bartek Czarnecki i Maciej Prusinowski, którym zabrakło i szczęścia i precyzji. Mecz zakończył się wygraną Bayernu 2:0 który uzyskał drugą bramkę w ostatniej minucie spotkania z rzutu wolnego. Sztab trenerski ocenił możliwość takich wyjazdów i konfrontacji jako bardzo pożyteczne i cenne doświadczenie, jest to już kolejny taki wyjazd drużyn młodzieżowych w tym roku gdzie oprócz możliwości rozegrania meczy sparingowych i gier turniejowych, trenerzy mogą wizytować ośrodki treningowe oraz uczestniczyć w treningach najlepszych klubów w Europie ( FC BAYERN, FC NANTES, FC DUNKIERKA, NOVOSYBIRSK.) Drużyna Legii ’94 wstąpiła w składzie: Jakub Karwowski, Daniel Fabiszewski, Patryk Sokołowski, Michał Makowski, Dominik Zalewski, Przemek Przysowa, Dominik Ochmann, Mateusz Janusiewicz, Bartosz Malesa, Norbert Misiak, Bartosz Mąka, Jakub Sosnowski, Olaf Pielaciński, Daniel Grzyb, Tomasz Karpiński, Hubert Korczak, Kacper Rak, Przemysław Żegleń, trenerzy Robert Lewandowski i Jakub Sowiński Drużyna Legii’ 93 wystąpiła w składzie : Oliwer Wienczatek, Michał Le Minh, Mateusz Nowak, Michał Grudniewski, Karol Grudniewski, Maciej Wierzbowski, Arkadiusz Nogat, Sebastian Majszczyk, Tomasz Trafalski, Kordian Latos, Mateusz Długołęcki, Patryk Kalinowski, Wojtek Kalinowski, Bartek Siwak, Adam Gołaszewski, Nikola Todorović, Maciej Prusinowski, Radosław Paczuski, Damian Grądziński, Wierzba Jan, Bartek Czarnecki, trenerzy Piotr Strejlau, Bernard Kapuściński