Zbiórka krwi - oddano ponad 70 litrów

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Krewcy Legioniści

05-03-2019 / 14:50

(akt. 05-03-2019 / 14:54)

W sobotę 2 marca w na stadionie Legii odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akcja zorganizowana została przez KHDK Krewcy Legioniści przy współudziale Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

Zbiórka pierwotnie zaplanowana została na trzy autokary-krwiobusy, natomiast w związku z awarią jednego z nich na stadion dotarły tylko dwa. Na szczęście załoga zepsutego autokaru uzupełniła personel medyczny dwóch pozostałych, przez co zbiórka przebiegała bardzo sprawnie. Na akcji do oddania krwi stawiło się 171 osób, a krew oddało 156 z nich. Tym razem wyjątkowo mało, bo tylko 15 krwiodawców, nie przeszło pozytywnie badań lekarskich. Łącznie zebraliśmy ponad 70 litrów krwi!

Dzięki uprzejmości klubu Legia Warszawa krwiodawcy, którzy oddali krew otrzymali bilety na mecz Legia – Śląsk, które odbędzie się w sobotę, 16 marca. Każdy krwiodawca otrzymał również pamiątkowe podziękowanie.Podczas zbiórki dla uczestników akcji czekały gorące napoje (kawa i herbata) oraz pyszne pączki ufundowane przez Cukiernię Karpatka z Góry Kalwarii. Tradycją akcji stał się już przepyszny bigos! W zamian za poczęstunek tym posiłkiem można było dorzucić się, według własnego uznania, do puszki z której pieniądze przeznaczone zostaną na zakup ambulansu służącego do przewozu podopiecznych Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Grupa "Dobrzy Ludzie", która prowadzi powyższą zbiórkę, prowadziła również sprzedaż specjalnych gadżetów.

- Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy stawili się na zbiórce, oddali krew lub pomagali w przeprowadzeniu akcji. Bez Was nie zrobilibyśmy tego! Jeszcze raz wielkie podziękowanie w imieniu naszym jak i potrzebujących. Jesteście WIE(L)CY!

Kolejna zbiórka na stadionie Legii odbędzie się pod koniec lipca.

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
  • 0 / 0
Brawo !!
Krew ratuje zycie !
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Skoro krew ratuje życie, to dlaczego prezydent Gdańska nie żyje, skoro, jeśli dobrze pamiętam, przetoczono mu około 7 litrów krwi?
Brawo Krewcy Legioniści
Kapitan
  • 0 / 0
W sobotę prószył w okolicy stadionu śnieg, a na zdjęciu widać, że krótkie rękawy były grane. Siła!
;)